Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Skijanje na planini TARA

  1. #11
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano Tara - Skijaliste Nagramak

    Ove godine je otvorena nova staza na planini Tari, zove se Nagramak. Bio sam tamo pre neki dan i sakupio neke informacije i snimio fotografije od kojih neke saljem. Nazalost, zica nije radila kada smo bili tamo, ali su nam mestani rekli da radi vikendom. Stavise ljudi su spremni da je puste, makar za jednog coveka.

    Culi smo da je cena dnevnog ski pasa 500din, koliko kosta i iznajmljivanje ski opreme. Uz samu stazu se gradi preko desetak tipskih planinskih kucica. Do sada ih zavrseno svega nekoliko, ali bih rekao da su svega dve u funkciji.

    Staza je u divnom planinskom ambijentu planine Tare, sa pogledom na vrh Bukova Glava i prevoj Bukvina voda. Orjentisana je prema istoku, rekao bih da nece imati problem sa kolicinom snega. Od tehnike videli smo dvoje motorne sanke, nismo videli ratrak. Staza nije bila utabana, ali je bila savrseno upotrebljiva. Rekao bih da je gornji deo strmine kao crvena Duboka na Kopu, dok je kratak donji deo dosta
    strm.

    Zica je tipa tanjir, polovna, austrijska. Donji deo zice (polazna stanica) je veoma strm i definitivno nije za pocetnike.

    Sve u svemu, veoma prijatno iznenadjenje na Tari.

    Informaciju i slike poslao Srdjan ( vsrdjan@matf.bg.ac.rs )


    Detaljnije sa vise fotografija na strani sajta:
    http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/sr...a_nagramak.htm


  2. #12
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ovo super izgleda, jos i nocno skijanje! Svaka cast za info, a i za stazu i zicu, samo napred! Jedan tabacic kao onaj na Divcibarama bi ovde bio pravi pogodak.. A tek planinske kucice, fenomenalno! Ima li potencijala za topove?

  3. #13
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Naziv skijalista zvuci nekako eskimski.

  4. #14
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Evo ovde ima malo vise slicica...

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2012
    Godina
    39
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Ima li neko neke informacije , ima li snega na tari ? psto sam mislio da iem za vikend

  6. #16
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Jeli bio ko ove sezone na Tari , da postavi koju sliku i utiske ?
    Bilo bi dobro da se postavi i koja informacija o smjestaju, cijenama .. Ovo mi izgleda idealno mjesto za ski odmor sa klincima , i staza je taman za pocetnike .

  7. #17
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Snega ove godine nije bilo...
    Za klince je Tara super. Narocito hotel Omorika koji je ogroman, sa dosta sadrzaja i prostora za klince da jure i da ih animira kad su unutra ili kad je lose vreme. Dece je uvek prepun tako da i drustvo nije problem.
    Sumovita je i sa puno staza za setnju i sankanje. Staza pored Omorike ove godine nije radila ni dan, inace moze se iznajmiti oprema, instruktori, lift je nekih 300-400m. Ni skijaliste Iver nije na kraj sveta, mislim oko 30km, a on vec ima ozbiljniju stazu.
    Cene su manje-vise pristupacne. Restorani dosta jeftiniji od Kopaonika ili Zlatibora.Privatnog smestaja ima jako puno, krevet je 5-10e, zavisi i od guzve i termina. Polupansion u Omorici je ove zime oko 2400din, do 2god deca ne placaju, za ove malo starije ne znam, znacemo dogodine . Klopa solidna, svedski sto. Bazen cist i topao.
    Sve u svemu za sitnu decu, neskijase i one koji tek proskijavaju super. Za one koji bi malo vise skijali - nedovoljno

    ps. Inace Nagramak je od Kaludjerskih Bara dosta daleko, put je los i pun krivina. Blizi je Mitrovcu. Ako se vec pale kola sa Bara je po meni bolje ici na Iver.

  8. #18
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    E bas ti hvala n a brzom odgovoru . Ovog ljeta cu motorom obilaziti Srbiju i Tara mi je jedna od destinacija. Taman da se raspitam i rezervisem smjestaj za zimski raspust

  9. #19
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Koliko je planina Tara udaljena od Zlatibora ?

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Nemoj me drzati za rec, oko 30km. Mislim na udaljenost od Kaludjerskih bara do Partizanskih voda na Zlatiboru. Ide se preko Kremne i Sljivovice. Tara i Zlatibor su susedne planine, naslanjaju se jedna na drugu. Mokra Gora i Sargan su izmedju.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •