Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 99

Tema: Na koju DIN vrednost podesiti vez

  1. #21
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @freerider: post je premešten u odgovarajuću temu, logično je da se takva pitanja postavljaju u temi Oprema (a ne Obaveštenja ), koristi opciju Search da bi pronašao odgovarajuću temu / odgovore. Za ovo konkretno pitanje pogledaj ovu temu i prvi post ti nudi kalkulator...

  2. #22
    Junior Member free rider avatar
    Datum registracije
    10.11.2010
    Godina
    49
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Wlad, hvala . Nijesam se jos snasao na forumu, pa lutam
    Nasao sam odgovor, hvala jos jednom

  3. #23
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Da bi sve bilo potpunije pogledajte, pored ostalog, i http://skijanje.rs/forum/showthread....6654#post46654

  4. #24
    Junior Member
    Datum registracije
    24.12.2010
    Godina
    74
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Pozdrav! U kom slučaju iskaču cipele sa skija? To jest, kakav je potez potrebno napraviti pa da se "otvori" vez. Da li su to pokreti kad čizma naglo krene upravno na skiju ili paralelno sa njom, ili pak kad hoće torziono (uvijanje) da se kreće?

  5. #25
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ovaj Max-ov DIn merac lud!! PO njemu bih ja svoj vez trebao staviti na 6,5. Pa na tom podesavanju izletio bih iz skije na prvom zavoju. Moj vez ne ide ispod 9. trenutno na tome stoji pa bumo videli. dinsetting.com kaze cak 9,5 ali to mi je malo puno.
    Da li bih trebao da pravim razliku izmedju prednjeg i zadnjeg ili da ih ostavim iste. Zapoceta je prica o tome ali nije dovrsena. Negde sam procitao da ljudi s problemima s koljenima treba prednji da ostave malo manji a ako imas problem s listom ili lozom ili tetivom onda zadnji da ostavis slabiji. Posto ja nemam nikakvih problema onda bi oba trebala biti ista?!
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #26
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    U normalnim okolnostima treba da bude isto podešavanje. A sam vez izbacuje naravno različitim silama na prednjem i zadnjem vezu za isto din podešavanje, imaš u jednom postu lepo je Stekan objasnio. Znači mi ne treba tu ništa da "računamo", izračunaš samo svoje DIN podešavanje i ono važi za sva četiri veza .

  7. #27
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Ovu temu sam pokrenuo jer nisam znao šta zapravo znače DIN vrednosti, a ispostavilo se da nisam bio jedini u zabuni... Probao sam na tri pari skija podešavanje na nižu- plavu granicu, a sva tri para su vozili bolji i agresivniji rekreativci (na stazi). Jedino što mogu da zaključim je da su opasnosti od slučajnog otkačinjanja skija male, a da se sa druge strane sigurno umanjuju opasnosti od povreda pri padu... Za razliku od tinejdzerskih godina kada sam svake godine pritezao vez, sada uvek kontrolišem isti da li treba da se eventualno otpusti

  8. #28
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Za par sezona ću morati vezove malo popustiti, a do tada sam na 7,5 koliko mi pokazuje tabela (tip skijaša 3, tj. crnac). Kažu da nakon 50-te godine starosti kosti ovlaš izgube na elastičnsti.

    UPOZORENJE: Ovaj ruski hodajući čikica je malo zastario i pokazuje pogrešne (prevelike) vrijednosti sa skijaše sa dužinom đona preko 350 mm. U tabelu za podešavanje su prije par godina dodali kolonu za đon preko 350 mm. Najtifriškija tabela je na 71 (73) strani ovog dokumenta: http://www.tyrolia.com/fileadmin/pdf....Manual_EN.pdf

  9. #29
    Čeka se snijeg Svindal avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    39
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Evo kako sam ja rjesio taj problem, u decembru otisao u ski servis, platio 15-20 KM, ljudi me pitali za visinu, masu i kakv sam skijas, stavili skije u masinu, masina odradila svoje tj. istestirala vezove i mnogo sam joj (im) zahvalan. S obzirom da nisam bas iskusan skijas, a volim malo pustiti skiju brze, imao sam par padova i svaki put vez je odlicno odreagovao.

  10. #30
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Thumbs up

    Ko ne voli da lista - http://www.easy-share.com/1913594282/Tyrolia DIN setting chart 2010-2011.pdf
    Mašina, glasam "za da" .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •