Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Skija za narednih nekoliko godina

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano Skija za narednih nekoliko godina

    Novi skijas, prvi put stao na skije u januaru, odlepio i odmah zapucao jos dva vikenda na Kopaonik...

    Napravio sam veliku glupost, eto, da imam kao "svoje" skije, kupih pravi krsh model Blizzard XO (jeftina skija) i odmah se pokajao: losa upravljivost, prelagane...ovog vikenda rentirao Rossignol Zenith Z1 i odmah osetio bitnu razliku. No to nije sve, juce je Elan na Kopaoniku predstavljao nove modele za sledecu godinu, moglo je da se proba. Nakon dva srednja modela na koja mi gace nisu pale, ponudili su mi da probam Elan Race SL za sledecu godinu. Iskreno, uplasio sam se, nije to skija za mene, gde ja to da vozim, odnece me...kaze covek, probaj slobodno. Sta da kazem, doziveo sam drugu dimenziju skijanja u odnosu na ovo do sada, lepo sam je kontrolisao i stekao pravi utisak da je skijanje mnogo lepse (da li da kazem lakse) sa tom skijom. Naravno, jurio nisam, ali mi je sve izgledalo daleko lakse (doduse, i noge su vise bolele ali to ide u rok sluzbe)

    E sada glavno pitanje glasi: da li je to samo moj jucerasnji subjektivni osecaj, ili postoji realna sansa da kupovinom nekog tako jaceg modela (ne, ne mora da bude race, taman posla) moze da se "zavrsi posao" za nekoliko godina. Nemam ambicije da ludujem na stazi, nije ni u skladu sa mojim godinama, ali jednostavno, da li treba kupiti bolju (da, jeste, skuplju) skiju i resiti problem. Glavnu dilemu su mi u stvari stvorila ta dva modela srednje kategorije koja sam juce probao: tek je sa ovim trecim to bilo to...

    Inace, slusao sam dobre skijase kada su vracali Race SLX modele, svi su redom odusevljeni skijama...

    Hvala unapred svima na komentarima

  2. #2
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Ako fizičku spremu održavaš nečim što nije pešačenje od kreveta do stolice i nazad, od automobila do kancelarije i obrnuto, onda je uzmi slobodno, jer kako si napisao ovaj post, baš ti je legla.
    Možda možeš da zamoliš ljude iz PlanetBike-a da ti ostave baš tu skiju koju si probao, posle testova ona ide u prodaju po znatno nižoj ceni od onih "iz najlona".
    Ako ti sledeće zime ne bude odgovarala (predpostavljam da ćeš skijati više nego ove), za takvu skiju ćeš uvek naći kupca po istoj ili neznatno nižoj ceni.

  3. #3
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    мени рекоше да је попуст на моделе који су тих дана били за тест, 40 % ...... ал ће вероватно то да се проде и пре него што стигне до аутокоманде......ако стигнете да их купите и ако вам не одговарају, увек можете да их продате..... пуно поздрава из Пирота!

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    E sada glavno pitanje glasi: da li je to samo moj jucerasnji subjektivni osecaj, ili postoji realna sansa da kupovinom nekog tako jaceg modela (ne, ne mora da bude race, taman posla) moze da se "zavrsi posao" za nekoliko godina.
    Da! Jedini pravi način je ovaj koji si primjenio: isprobavanje.

    Nisam vozio model za iduću sezonu, ali jesam vozio Elan Race SL Waveflex. Super mi je "legao", i čak ne troši noge kao neki drugi race modeli. Ipak, za nekoga bez kondicije (tj. mene) je ipak kulturnije rješenje nešto ispod race kategorije. Kako planiraš samo jedan par skija, gledaj da u struku ne budu uže od 75 mm, jer nećeš uvijek i svugdje imati pod nogama sređenu stazu.

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Hvala momci puno, sjajni ste

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •