Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: HEAD iSL RD

  1. #1
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano HEAD iSL RD

    eto, nudi mi se ova skija prilicno povoljno ,a ja oklevam posto se bojim da joj nisam dorastao i da ce me umoriti.Da li je stvarno tako zestoka..i kakva je razlika izmedju RD,SW ima cak i CP.Ko zana nek napise ,pogotovo ako je neko i vozi...thnks

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    RD = Racing Department = prava takmičarska skija koja nije u redovnoj prodaji
    SW = Sandwich = skija sa sendvič konstrukcijom (sloj nečeg pa sloj nečeg drugog...) = nekada su se sve skije pravile tako, a danas je to pojam skije visoke klase
    CP = Carve Plate = skija sa pločom na koje se privrću vezovi = ideja je da je skija sa CP ozbiljnija od skija sa raznim šinama i šinicama na kojima su vezovi (šaraf je šaraf)

    Head iSL je požestoka skija za rekreativce i kad ne piše RD.

  3. #3
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    Nek je hvala drugu stekanu za ove vrlo značajne informacije...definitivno odustajem,ipak sam ja stari čika,iako mislim da nisam.A posle ovog objašnjenja sad mi je krivo što sam prošle godine u intersportu odustao od kupovine RX8 za 20000rsd zato što je imala plate a ne railflex,sada ispada da je takva sa plate bila bolja

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drug suri Pogledati poruku
    Nek je hvala drugu stekanu za ove vrlo značajne informacije...definitivno odustajem,ipak sam ja stari čika,iako mislim da nisam.A posle ovog objašnjenja sad mi je krivo što sam prošle godine u intersportu odustao od kupovine RX8 za 20000rsd zato što je imala plate a ne railflex,sada ispada da je takva sa plate bila bolja
    Nema na čemu. S obzirom da si par godina stariji od mene, već si naučio da u životu ništa nije jednostavno, pa ni pravilo sa pločama za vezove. Veza između pancerice i skije jeste nešto preciznija kod klasične ploče i šraf vezova zbog zazora tj. tolerancije (klaparanja) između Raiflex veza i šine, ali sa Railflex vezovima se skija slobodnije savija ispod vezova (dio "flex" iz naziva Railflex). Šta dobiješ na mostu, izgubiš na ćupriji.

    U konkretnom slučaju, "pravi" RX8 je sa Railflex vezovima, a jeftinija InterSport varijanta je sa običnom pločom. Mislim da postoje i razlike u upotrebljenim materijalima u skiji, ali to nikad nećemo saznati. Spomenuta cijena jeste bila džabna za tu skiju.

  5. #5
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Juče ja nešto razgledao po InterSportu u KG i videh preko nekoliko Fischerovih skija sa tom istom pločom. Pošto nije bilo veza na njima, zapade mi za oko (pored hrpe rupica) i natpis "RENT". Da li se ta ploča razlikuje od drugih Fischerovih ploča na kojima ne piše RENT ne znam, kao što ne znam ni da li se i u čemu razlikuju "narandžasti" RX8 i ovaj "rozikasti" RX8 PRO. Nisam detaljno obratio pažnju na cenu ali je nešto malo preko 20k RSD...

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Mislim da se natpis RENT ne odnosi na ploču, već na pojedine rupe u koje se privrće rental vez. Tyrolia rental vezovi nose naziv Sympro, ali vjerovatno Fischer verzija nosi baš naziv Rent.

    Nemam informacija o razlikama između starog RX8 Fire i novog RX8 Pro, ali sam skoro siguran da su jeftiniji materijali u novom modelu. Cost cutting je vrlo primjenjena disciplina na zapadu. Nema boljeg primjera od vezova. Dovoljno je uporediti modele vezova od prije 7 - 8 sezona sa današnjim. Jeftiniji modeli su dobili jaču DIN skalu i promovisani su u višu klasu. Čak je Tyrolia izbacila iz proizvodnje okretni mehanizam (diagonal) iz svojih petnih automata.

  7. #7
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    RD = Racing Department = prava takmičarska skija koja nije u redovnoj prodaji
    SW = Sandwich = skija sa sendvič konstrukcijom (sloj nečeg pa sloj nečeg drugog...) = nekada su se sve skije pravile tako, a danas je to pojam skije visoke klase
    CP = Carve Plate = skija sa pločom na koje se privrću vezovi = ideja je da je skija sa CP ozbiljnija od skija sa raznim šinama i šinicama na kojima su vezovi (šaraf je šaraf)

    Head iSL je požestoka skija za rekreativce i kad ne piše RD.
    Da li to znači da Head iSL SW nema carve plate, ili da CP nema "sandwich" konstrukciju?

    Ili oboje?

    Hoću da kupim CP varijantu, pa me zanima .

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    09.09.2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Godina
    35
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Skije su perfektne, ali samo za profesionalce.. inace ces se vise muciti s njima, nego sto ce ti ugoditi skijanje... vidim da si odustao, i svaka ti cast.. jer neko mozda ne bi u tvojoj situaciji, kupio bi ih po svaku cijenu!

  9. #9
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Odustao sam od CP-a, ali sam zato uzeo iSL SW. Ja sam stekao utisak da su u nivou Fischer-a rc4 WC SC, a njih sam vozio zadnje 3 sezone (i bio prezadovoljan)


  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    42
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Head SL RD je Top skija! Jedina je mana njena tezina (oko 5kg) i to sto ne prasta greske i ne podnosi dubok sneg. Ukoliko je carving tehnika usavrsena i solidna fizicka kondicija moze da se skija od 3 do 4h pun gas sa njom! Ja koristim model iz sezone 2009/10 i najbolji je Head do sada a njen jaci brat GS RD je formula 1 medju skijama.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •