Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 35

Tema: Parkiranti - lopatari

  1. #21
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ekozelj Pogledati poruku
    Pa druže ajde da ja "držim" parking ispred tvoje kuće i da "držim" ulaz u tvoje dvorište pa da mi plaćaš svaki dan.
    Odlično si poređenje napravio . Elem, lopataši "čiste" jedno 20% parkinga na Kopaoniku, to je moja poenta.

    Sada smo sa 300 prešli na 500-1000 dinara . Da napravimo prostu računicu, na Jahorini se parking plaća 1e dnevno (barem je bilo tako), a ako lopatašu date 2 x 300din (a ne morate) za 7dnevno skijanje vam izađe na isto .

    Naravno da to što oni rade nije legalno. Ali poenta je u tome da na Kopu sada ne postoji parking servis koji bi se brinuo o tome da čisti / naplaćuje parking itd. i da nema lopataša ne bi bilo nikakvog servisa - u prevodu kada padne sneg morali bi da tražite/moljakate za lopatu, da se akate po hladnoći itd, itd. Takođe ne bi mogli ni da parkirate na jednom delu parkinga - a opet vas kod lopataša izađe ista cena kao i da plaćate tu uslugu (~1e dnevno), a i ne morate da platite.

  2. #22
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    ајд мало и ја да се умешам, ваљда имам право(слободан грађанин у слободној земљи(колко је слободна...... )....да не браним лопатаре, али они покушавају да зараде неки динар, а вам чине услугу, да се сложим да не морате да паркирате ту где чисте, него да сами себи очистите паркинг место....и сл.......ал то није разлог што ја за следећу годину планирам иностранство(ако будући зет добије држављанство)......за 500-600 евра колко би био минимум за 10-ак дана на Копу, мого би да одем у Француску и да барем знам за шта сам дао толке паре.... не кажем да су велике, ал за те паре мора много више да нуде...... а чај од 300 динара....брате мој мили, тога нема ни у Црној Гори у сред јула...(рећићете тамо не служе чај..... :( )


    још боља варијанта од Француске(само да убедим кеву да ме пусти): Брезовица 7 дана 300 евра.....(све урачунато)...а дубоког снега на тоне....паудера
    Izmenio/la SRB_PI; 20.02.2010 u 19:31. Razlog: забораван човек

  3. #23
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Ja mislim da je najbolje da situacija po pitanju parkinga ostane kakva jeste. Ko voli da plati ima mogucnost da plati, ko hoce da se cenka moze i to; ko voli da cisti sneg moze da cima lopatu pa da ga cisti; a ponovo ko nece nista od navedenog moze da saceka vece i da se parkira za dzabe na (ocisceno) parking mesto blizu smestaja. Svi srecni i svi zadovoljni
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  4. #24
    Member Marco avatar
    Datum registracije
    30.01.2010
    Godina
    48
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    1e je 97 dinara za ceo dan to je posteno . . . . 500 dinara je 5,2e za 4-5 sati parkiranja a danas sam gledao da su ljudi placali po 700dinara . . . Sta dalje? Pa to je najskuplji parking u Evropi?Ti mu ne platis a parkiras se on ti slomi retrovizor ili izgrebe auto?Oni zauzmu i ociste sva mesta a ti parkiraj u vikend naselje a?Hehehehe . . .Prvi put danas ove godine sam naleteo na coveka koji kaze daj sta das a ne daj 400-500 ili 1000 gore kod Granda . . .

  5. #25
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Parkiras se kad oni odu
    ako poranis pa skijas prvog dana onda se kao sto rece wlad parkiras kod jarma , marinih voda ili gobelje, a popodne(kad lopatari odu) nadjes mesto u centru
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #26
    Member Marco avatar
    Datum registracije
    30.01.2010
    Godina
    48
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Ja dodjem iz Novog Pazara svake nedelje bar po 4 puta nedeljno preko dana na celodnevno skijanje i onda se posle skijanja vracam kuci jer mi je posao takav da sam preko dana slobodan a uvece radim i posto mnogo volim da skijam spreman sa da idem umoran i izlomljen na posao radi tog zadovoljstva Znaci dodjem u pola devet svako jutro u 16 ili 17h krecem kuci.Nemam nista protiv da zarade neki dinar jer se svi borimo u zivotu ali nerviraju me oni bezobrazni a 80% su takvi

  7. #27
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    Ne znam ko ovede može da i ih brani osim njih samih, nije mi samo jasno šta oni čiste kada se uparkiraš na mesto sa koga se neko sklonio neposredno pre što si se ti uparkirao. Da ti očiste prolaz i izvuku te sa parkinga i naplate kad zaveje to mi je ok ali da naplacuju parking to je van svake pameti i vrunac drskosti i bezobrazluka.

    Sada cu vam ispricati vrhunac bezobrazluka. Moj drugar je prosle godine bio sa malom bebom i da ne bi cekao i cistio oko auta pred put, poranio je na dan odlaska i ocistio auto i "put" da izađe sa parkinga, ubacio stvari itd. Kada su se odjavili u smeštaju krenuli su do auta i imali su šta videti, lopatari su mu nabacali sneg ne samo ispred auta na izlaz sa prkinga nego i ispod auta i oko točkova. Moš mislit u kakvom stanju svesti je bio, slikao ih je i onda im je počeo j***t sve po spisku. Na kraju su mu sneg očistili gratis.

    A meni se prošle godine desilo sledeće, bio sam parkiran na onom divljem parkingu ispod jata, u petak sam vozio drugara do treske i nazad i regularno izašao i ušao sa parkinga. Pošto se ne skijam subotom krenuli smo baš rano i mislim da sam bio prvi koji je odlazio sa parkingai šta imam da vidim, na oba prilaza parkingu ****** je nabacala sneg i napravila brežuljke. Krenem ti ja preko tog brega i ***** traži naplatu otkopavanja brega koga nije bilo prethodnog dana. Ja im kažem nema pojma i krenem, i normalno se zaglavim, onda ***** počne da likuje a ja lepo ugasim auto i kažem im dok me ne otkopaju nema šansi da će iko ući ili izaći sa parkinga. Šta se onda dešava, ***** me otkopala za 17 sekundi, ja krenuo dalje i gledam ****** kako ponovo nabacuju sneg da bi ljudima naplaćivali istu uslugu.

    A da ne pričam kako nagovaraju ljude da se parkiraju nezgodno i onda im za sedam dana naplaćuju iskopavanje.
    do pisanja ....

  8. #28
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    упс.....повлачим пола поста....ал онај део за Брезу ил Француску остаје(наравно иде ми се и на Јахорину)

  9. #29
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Marco Pogledati poruku
    Ja dodjem iz Novog Pazara svake nedelje bar po 4 puta nedeljno preko dana na celodnevno skijanje i onda se posle skijanja vracam kuci jer mi je posao takav da sam preko dana slobodan a uvece radim i posto mnogo volim da skijam spreman sa da idem umoran i izlomljen na posao radi tog zadovoljstva Znaci dodjem u pola devet svako jutro u 16 ili 17h krecem kuci.Nemam nista protiv da zarade neki dinar jer se svi borimo u zivotu ali nerviraju me oni bezobrazni a 80% su takvi
    Pa što parkiraš gore ako dođeš na dan? Zar ti nije lakše / komotnije na Jarmu (a i besplatno ) ?

  10. #30
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Ajde wlad smorio si vise sa tim parkiranjem na jarmu i ostalim udaljenim destinacijama.

    Ako sam platio 30000 i vise dinara za smestaj u jatu, konacima,...( ma i da sam platio za jedno nocenje ) zelim da me saceka cisto mesto ispred hotela. Svaki hotel u svetu ima svoj parking i smatra se obavezom da ga ima kako bi boravak gostiju bio sto prijatniji.
    Sta bi bilo da continental ili hajat u beogradu nemaju svoj parking nego kazu svojim gostima parkirajte se u zonama ili na nekoj vrskoj cuki gde je parking besplatan.

    Besmislice. Lopatasi su nasli drzak nacin da dodju do lake love, a uprave hotela i ski centra ne mare za to sto je prvi utisak njihovih posetilaca los, da nekazem jadan i da je prva stvar na koju naidjes nekultura i ciganisanje lopatara.

    Mnoge stvari su se promenile u poslednjih par godina tako da se nadam da ce se i ovo uskoro promeniti i da ce konacno izgraditi tu garazu u centru koja je preko potrebna.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •