Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: Pukao mi je mišić na nozi (list) - gde grešim?

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Penjanje na prste je osnovna aktivnost koja angazuje misice lista, to i sam znas. Iz nekog razloga na liftu se odupires prednjim delom stopala, mozda refleksno, mozda ti ne odgovara pancerica, mozda je lift jednostavno rdjavo podesen.

    Ako mozes nekako opusti stopala kada si na liftu. To bi moralo da pomogne. Ali pre svega ne razumem kako uopste mozes da skijas ili bilo kakvu aktivnost da izvodis sa pokidanim misicem. Mirovanje je broj jedan. ako iz nekog razloga sebi ne mozes da priustis mirovanje to je drugo, ali onda ne treba da se cudis sto boli.

    Inace, kazes da jedva zakopcavas pancerice, zbog obima potkolenice, sto znaci da te cipela tu jako steze. Da to nije u nekoj vezi sa povredom?

  2. #22
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    To je valjda baby lift sa lopaticama, možda je rešenje da pređeš na drugi lift (već je neko drugi pomenuo), tj. tip lifta (sedečnica ili sl.)..

  3. #23
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    @pooya: jesi li taj problem imao i prije nego sto ti je pukao list? Ako sam dobro shvatio, opisujes "sidro" lift; i meni je taj lift dosta nezgodan kada se sam vozim i zna da me zaboli noga, jer se moram boriti da me ne rotira (projektovan je za dvije osobe). Mislim da me obicno ne boli list, al ko ce znati kako ti stojis. Mozda da probas tanjir umjesto sidra... Uzgred, koje pancerice koristis?

    @tadija: pa nisam bas siguran za taj savjet. Ja listove jedino osjetim kad vozim cjelac, a razlog je sto se cesto zavalim nazad posto nemam dobru tehniku.

  4. #24
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Oggy , kao sto plageton rece , jedino sto moze da aktivira listove je po svoj logici penjanje na prste. To sto ih osecas da rade dok se naginjes unazad je zbog toga sto da bi prebacio teziste unazad treba " da se popnes" na prste, a pancerica ti to ne da , pa umesto da se stvara ugao izmedju stopala i zemlje , on se stvara izmedju tela i zemlje, ako me razumes sta hocu da kazem , a verovatno ne razumes jer ni ja sam sebe ne bi razumeo da ne znam sta sam zamislio
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  5. #25
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Pretpostavljam da je tip lifta o kom prices tanjir. Probaj da se oslonis na pete dok te vuce, tj da prebacis teziste unazad , jer ako si si sve vreme na prstima onda listovi trpe
    Evo i ski lifta:
    Priložene slike Priložene slike

  6. #26
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Penjanje na prste je osnovna aktivnost koja angazuje misice lista, to i sam znas. Iz nekog razloga na liftu se odupires prednjim delom stopala, mozda refleksno, mozda ti ne odgovara pancerica, mozda je lift jednostavno rdjavo podesen.

    Ako mozes nekako opusti stopala kada si na liftu. To bi moralo da pomogne. Ali pre svega ne razumem kako uopste mozes da skijas ili bilo kakvu aktivnost da izvodis sa pokidanim misicem. Mirovanje je broj jedan. ako iz nekog razloga sebi ne mozes da priustis mirovanje to je drugo, ali onda ne treba da se cudis sto boli.

    Inace, kazes da jedva zakopcavas pancerice, zbog obima potkolenice, sto znaci da te cipela tu jako steze. Da to nije u nekoj vezi sa povredom?
    Ne cudim se bolu vec onome sto mi se desava na liftu.

    Jedva sam nasao pancerice da mogu da zakopcam. Ove koje sada imam (Lowa AM90) si cini mi se OK. Vecina drugih koje sam probao izazivala je bole u listovima vec nakon manje od minuta.

    Mislim da cu nekako morati da probam i neke duge pancerice, ne znog obima u predelu potkolenice vec polozaja stopala sto moze pod odredjenim uslovima da izazove naprezanje listova.
    Izmenio/la pooya; 18.02.2010 u 13:17.

  7. #27
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    To je valjda baby lift sa lopaticama, možda je rešenje da pređeš na drugi lift (već je neko drugi pomenuo), tj. tip lifta (sedečnica ili sl.)..
    Drage volje no to je jedini lift u ovom mom kraju.

  8. #28
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    [quote=oggy;44438]@pooya: jesi li taj problem imao i prije nego sto ti je pukao list? Ako sam dobro shvatio, opisujes "sidro" lift; i meni je taj lift dosta nezgodan kada se sam vozim i zna da me zaboli noga, jer se moram boriti da me ne rotira (projektovan je za dvije osobe). Mislim da me obicno ne boli list, al ko ce znati kako ti stojis. Mozda da probas tanjir umjesto sidra... Uzgred, koje pancerice koristis?

    Sliku lifta sam okacio, nije sidro. Problem postoji od prvog dana i prve zica. Pancerice:
    Priložene slike Priložene slike

  9. #29
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Mislim da je definitivno taj lift u pitanju i tvoj stav za vreme vucenja na liftu.
    Pretpostavljam da ti je uze za vucu previse nisko i ti se saginjes (u cucnutom polozaju) da bi se drzao za njega i pri tome opterecenje ide na prste i naprezes listove (probaj to na "suvo" kuci i videces dali te tada misic lista najvise boli).
    Meni se to desavalo kada je cerka bilo mala i samim tim mnogo niza a morali smo zajedno na sidro.
    Do cepana misica je doslo nakon istegnuca istog ali ti nisi obratio tada previse paznje pa si produzio sa opterecenjem, sto i sad radis a ne bi smeo.
    Moje pancerice (nordika gts) imaju podesavanje na gornje dve kopce u dva polozaja i to za uze i sire listove.
    Ja nisam expert pa ovo uzmi sa rezervom, ali ipak moras mirovati i zazdraviti taj misic a to ce da traje dugo, par meseca, i onda vezbe za listove i to polako i oprezno, a vezbe se sastoje u tome sto podizes telo na prste i tako se zateze list.
    Pozz

  10. #30
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Definitivno je lift u pitanju. 1. marta sam otisao sa sinom na skijanje iako povreda nije bila zalecene. No kako smo iskljucivo koristili sedala povreda se nije pogorsala vec naprotiv - ni nakon 18 dana svakodnevnog aktivnog skijanja bolova nema i ne osecam nikakve tegobe. Povredjeni misic i dalje se ne kontrahuje kao zdravi ali bar ne osacam nikakve tegobe.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •