Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: Pukao mi je mišić na nozi (list) - gde grešim?

  1. #11
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Meni je bio napukao misic lista, ali na trcanju, ne na skijanju - ne mogu da zamislim kako ti je to poslo za rukom

    Uglavnom, definitivno otidji do doktora, bar da pregledaju da li je skroz pukao ili samo napukao. Ako je ovo prvo, onda je valjda bas velika zajebancija, jer se misic skroz povuce na jednu stranu. Ako ne, terapija je klasika, strogo mirovanje i sto brze smanjenje otoka (kompresioni zavoj, led, drzi nogu na visokom, eventualno one neke kreme ako imas podlive itd).
    Bio sam kod lekara koje ustanovio rupu/ostecenje od nekih 3-4 cm. Misic je bandaziran tako da je potisnut odozdo i odozgo prema sredini u cilju brzeg srastanja pokidanog misicnog tkiva. PIjem i neke lekove uz sve to.

    Ja ovo vucem vec 10-ak dana i skijam sa tom povredom koliko mogu. Ima dana kad ne mogu ni da hodam kako treba ali ovde gde zivim snega ce biti jos samo malo i moram pre svega zbog sina da ga maximalno iskoristim.

    Elem, povreda je tu, terapija je takodje tu. Samo jos uzrok da nadjem(o). Danas sam vec posle 2-3 zice poceo da osecam opterecenja u listovim i butinama. Aj za butine i da razumem ali za listove...

  2. #12
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Da nisi skijao sa otkopčanim pancericama? Ništa mi pametnije ne pada na pamet.
    Ma nisam. Doduse meni su listovi toliki da sam jedva nasao pancericu koju mogu da zakopcam.
    E, ali pazi kad sam sve zivo pokusao: i malo da je stegnem i mnogo da je stegem i da se na liftu navalim napred, pozadi, savijem kolena, ispravim kolena... Taj prokleti ski lift mi razvali noge. Dok skijam osecam opterecenje isljucivo u prednjem delu butina (kavdriceps) a to je sasvim normalno.

    Mislim, ako ne nadjem resenje pre ili posle zveknuce mi list i na dugoj nozi, nema dileme.

    A moram i da priznam nesto: posle svih ovih godina ski apstinencije skijanje mi pricinjava tako veliko zadovoljstvo da jednostavno stisnem zube i teram tako dok mogu. Na zalost nece to ici tako na duge staze.

  3. #13
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pooya Pogledati poruku
    Ustanove koje imaju veze sa medicinom nemaju veze sa skijanjem i ostalim vezanim za isto. Ne trazim da ovde budem izlecen vec da nadjem(o) razlog povredjivanja - lose drzanje na ski liftu, losa cipela itd.
    Odlicno to si posetio lekara i st je usledila terapija. Nego nije mi jasno, jer u terapiji napisao i da se nastavi sa skijanjem ili ne? Jasna je tvoja zelja za skijanjem posle toliko neproskijanih godina, a sneg nece jos dugo, pa i dete voli da se skija itd. Zaleci nogu pa polako Jovo nanovo. Menjaj pancerice, menjaj lift, spremi se pre sezone.....
    Ps; U Austriji videx u ski centrima sportske lekare, mozda oni znaju uzrok povredi, pokusaj.

  4. #14
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Posle dugog lencarenja, verovatnoca da se desi ovako nesto je sasvim izvesna. Priprema za napore tokom skijanja mora da traje vise nedelja. Greska je i u mogucem preforsiranju, bez obzira na pripreme, jer godine cine svoje. U svakom slucaju skijanje do sledece godine stavi na pauzu.A od leta lagano trcanje i vezbe misica nogu. A sad na oporavak.

  5. #15
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    нисам неки доктор, али из досадашњег искуства са повредама.....мој савет: загревање пре било какве физичке активности.....не почети лагано, него загревање у правом смислу те речи.......15-20 минута истезања.....свих мишића који се користе приликом физичке активности....како мишића тако и зглобова.....а са повредама се не играти, зато што могу касније да оставе последице......најбоље је по савете отићи код физијатра, или код кога већ....ја овде не знам код ког би доктора отишо, сви исто кажу ваљда је у иностранству другачије......пуно поздрава из Пирота!

  6. #16
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Istezanje na "ladno" je stara i loša metoda koju treba izbegavati pre bilo kog sporta. Na netu možete pronaći dosta "studija" koja pokazuju nedelotvornost takvih priprema pred sport .

    Dakle, ako hoćete da se istežete, prvo lagano zagrejte mišiće. Znači 1-2 lagana spusta niz stazu, pa onda istezanje - pa onda divljanje . A ako ne želite da se istežete, onda skije na rame pa do staze pešice, zatim lagano skijanje nekoliko puta niz stazu a onda po starom .

    A svakako ne verujem da iko ima "živaca" da se 15-20 minuta "isteže" na stazi .

  7. #17
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Možda ja nisam dobro objasnio svoj problem jer činimi se da osim Stekana niko nije ukapirao suštinu problema. Dakle, listovi su mi pod strahovitim opterećenjem na ski liftu (onom najmanjem, sa sajlom i lopaticam koje upru u donji deo ledja ili nešto niže). Prva i druga žica i idu još nekako ali nakon 3-4 žice ne mogu da stojim na nogama od bolova i moram pauzu da pravim ali to rešenje je kratkog daha. Dakle problem je u permanentnom, meni neobjašnjivom naprezanju mišića listova pri vožnji ski liftom.

  8. #18
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Kada se vozis liftom probaj teziste da prebacis na drugu grupu misica. Osim toga, vezbanjem misici jacaju i mogu da kompenzuju slabost ligamenata, narocito u nekim godinama(to se odnosi na bol u kvadricepsu). Brz oporavak.

  9. #19
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    ја сам лепо реко да не знам баш како ваља.....ал мени прија.....а студије о правилима при тренинзима....хахахаха то ни до Ниша не стиже.....

  10. #20
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da je tip lifta o kom prices tanjir. Probaj da se oslonis na pete dok te vuce, tj da prebacis teziste unazad , jer ako si si sve vreme na prstima onda listovi trpe
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •