Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 27

Tema: Potencijal Stare Planine

  1. #1
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano Potencijal Stare Planine

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku

    .....sestosjede na nekim smjesnim nadmorskim visinama, po Tornicima i Starim Planinama, u vremena kad se u francuskoj gase ski centri zbog nedostatka snjega.....

    Za Staru planinu i potencijali i nadmorsku visinu si, bez uvrede, žešće mlatnuo a pogotovo kad si je uporedio sa Tornikom . Za ostalo se slažem.

    Pozdrav
    Edi

  2. #2
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ekozelj Pogledati poruku
    Za Staru planinu i potencijali i nadmorsku visinu si, bez uvrede, žešće mlatnuo a pogotovo kad si je uporedio sa Tornikom . Za ostalo se slažem.
    Pozdrav
    Edi
    Ma moze bit da imas pravo, ta planina izgleda fenomenalno kao skijaski centar i neki moderan vertikalni transport joj nece naskoditi, malo sam pretejerao jer mi zvuci pretencijozno od toga odmah najavljivati stvaranje naj veceg centra na Balkanu, malo skromnosti nije na odmet bolje je valjda korak po korak, poceti s malim projekatom, planirati na duze staze a ne odmah obecavati "kule i gradove", pa poslje corak.
    sto se tice razlike u mnv izmedju tornika i stare planine, strpao sam ih u isti kos u kontekstu 'mega projekata', znam da je stara planina gromada za Tornik ;-).
    Izmenio/la Sapa; 08.02.2010 u 14:05.

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ekozelj Pogledati poruku
    Za Staru planinu i potencijali i nadmorsku visinu si, bez uvrede, žešće mlatnuo a pogotovo kad si je uporedio sa Tornikom . Za ostalo se slažem.

    Pozdrav
    Edi
    Bogami ne znam da li je žešće mlatnuo. Mogućnosti da se na Staroj planini napravi ozbiljno skijalište su pod vrlo velikim znakom pitanja.

  4. #4
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    ...Mogućnosti da se na Staroj planini napravi ozbiljno skijalište su pod vrlo velikim znakom pitanja.
    Iz razloga? Znaš nešto što mi neznamo? Daj nešto konkretno.

    Pozdrav
    Edi

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Pa evo.

    Nisko je (Babin zub 1780 m), shodno tome i visinska razlika nije velika i shodno tome nema dovoljno snega.

    To je konkretno, a kladim se da si to znao i bez mene.

  6. #6
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ja mislim da skijaliste sigurno moze da se napravi posto vrhovi od preko 2000 mnv i nisu toliko niski. Vecina skijalista u austriji je i onako oko te visine...
    Mislim da veci uticaj na mogucnost skijanja imaju orjentacije staza + prirodne predispozicije sto se tice kolicine padavina, mislim da je Stara planina tu u prednosti u odnosu na Kopaonik, ali svakako u zaostatku u odnosu na npr. Bjelasicu. Ali svavko svima je neophodan sistem vestackog osnezavanja radi sigurnosti sezone.

    Sasvim drugo pitanje je opravdanosti takve investicije i isplativosti projekta.

  7. #7
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Pa evo.

    Nisko je (Babin zub 1780 m), shodno tome i visinska razlika nije velika i shodno tome nema dovoljno snega.

    To je konkretno, a kladim se da si to znao i bez mene.
    Čuj nisko ?!! Ako je to nisko onda ne treba praviti ni jedan ski centar u Srbiji. A i alpski su pod znakom pitanja.

    Pa tamo druže padne preko dva metra prirodnog snega.
    Tamo se nalazi cela jedna ogromna planina sa najvišim vrhom na 2.168 mnv.

    A što se tiče visinske razlike "Sunčana dolina" pocinje na 1720 mnv, na 1560 mnv se spaja sa stazom "Konjarnik" koja se završava na 1230 mnv što mu dođe 490 metara visinske razlike na stazi dužine oko 2000 metara. Pričam samo o dve već napravljene staze a potencijal za izgradnju novih je fantastičan.
    Neverovatno šta sve kopaonički lobi neće napričati i uraditi da zaustavi razvoj konkurencije i odliv para iz svojih džepova. Ne nasedajte na takve priče nego dođite na Staru planinu i uverite se svojim očima.

    Pozdrav
    Edi

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ekozelj Pogledati poruku

    Pa tamo druže padne preko dva metra prirodnog snega.
    Tamo se nalazi cela jedna ogromna planina sa najvišim vrhom na 2.168 mnv.



    Pozdrav
    Edi

    Tamo dva metra snega ne padnu ukupno za četiri godine. Prošle i pretprošle godine su pabirčili sneg da namaknu da žica može koji dan da radi. I ipak nisam rekao da je nemoguće da se napravi ski centar nego da je pod velikim znakom pitanja.

    A što se tiče ovog "kopaonički lobi", šta da ti kažem, provalio si me.

  9. #9
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Tamo dva metra snega ne padnu ukupno za četiri godine. Prošle i pretprošle godine su pabirčili sneg da namaknu da žica može koji dan da radi. I ipak nisam rekao da je nemoguće da se napravi ski centar nego da je pod velikim znakom pitanja.

    A što se tiče ovog "kopaonički lobi", šta da ti kažem, provalio si me.
    Pod kopaoničkim lobijem uopšte nisam mislio na tebe nego na te priče koje se svako malo provlače po raznim medijima. A za sneg pretprošle da, bilo ga je malo, a prošle više nego dovoljno. Uostalom jesi li ti uopšte skijao nekad tamo?

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Skijali zajedno prošle godine, ima i komentara na ovom forumu - neslavnih .
    Potencijal, SP kao i Besna Kobila i dosta drugih mesta "kod nas" ima potencijal.
    Ali na SP nedostaje jako mnogo stvari, verujem da je ove godine bolje pošto su napravili topove, ali nedostaje normalan smeštaj, normalan put, parking kod smeštaja i sl. Smestimo se mi u pl. dom i dolazimo autobusom a neki majstor maše da se bus parkira 500m niže pa ajde sve stvari na rame pa uzbrdo - sva sreća pa su ga (taj put) izignorisali i prošli - ali je bilo slučajeva da su terali ljudi pešice sa stvarima i skijama da se penju, ne znam kako zamišljaju da im posle ljudi dolaze gore. Kao kada bi na Kopu praznili autobus kod Rtnja, pa ajde gosti nosite stvari do Konaka .

    Karikiram, planina je OK, ima potencijala, ali je to jaaaaako daleko od normalnog centra gde će neko da dođe sa strane i ostane par dana.
    (čujem ove godine ima i piće da se popije na stazi - prošle si mogao da dehidriraš )

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •