Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 43

Tema: Zica blizu BG

  1. #31
    Junior Member
    Datum registracije
    08.04.2012
    Godina
    47
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    evo ja sam vec predlozio kosmaj , ali izgleda na pogresnoj temi .

    ideja je odlicna . beograd treba da ima jednu takvu ski stazu . uopste nije bitno : fruska gora, avala , kosmaj , vrsacki breg , pa cak i rudnik .
    mislim da u samom gradu to nije izvodljivo , ali nikad se ne zna . samo da ispravim . neko rece da je najvise brdo u beogradu zvezdni gaj , a to nije tacno . najvise brdo je torlak .
    elem , investicija je sigurno isplativa . beograd = 2 000 000 ljudi . koja god planina da se izabere staza mora biti na severnoj strani . prosto da sunce ne bi topilo sneg tako lako . cini mi se da topovi nisu skupi kao nekad , a visinska razlika od 300 metara je sasvim dovoljna . tolika je i na kopaoniku .

    nadam se da ce ubrzo neko imati sluha za ovakav jedan poduhvat .

  2. #32
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Posebno sad pred izbore

  3. #33
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2012
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Kosutnjak ove sezone jos nije radio, ceka se veci sneg (bio je onaj u decembru veci ali mislim da tad nije radilo). Svakako ta jedna mala staza nije dovoljna. Za ski stazu u okolini Beograda najbolja jeverovatno Avala, medjutim problem je Avalski put koji bi bio prebukiran. Zato po mom misljenju treba napraviti i na Avali i na Kosmaju. Takodje razvoj skijanja u Beogradu ne bi stetio ostalim centrima po Srbiji, vec bi samo pomogao, jer bi se ljudi nakon razonode po tim rekreativnim stazama (kakve jedino i mogu biti) uzeleli pravog skijanja i otisli na Kop, Staru planinu, Zlatibor itd.

  4. #34
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2012
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Fruska Gora nije takodje losa, ali to vec treba Novi Sad da radi. Naravno da te staze ne mogu biti nista posebno, ali tome i sluze - za rekreaciju, mislim da je dobar primer Kraljevica u Zajecaru.

  5. #35
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bongoseros Pogledati poruku
    Kosutnjak ove sezone jos nije radio, ceka se veci sneg (bio je onaj u decembru veci ali mislim da tad nije radilo). Svakako ta jedna mala staza nije dovoljna. Za ski stazu u okolini Beograda najbolja jeverovatno Avala, medjutim problem je Avalski put koji bi bio prebukiran. Zato po mom misljenju treba napraviti i na Avali i na Kosmaju. Takodje razvoj skijanja u Beogradu ne bi stetio ostalim centrima po Srbiji, vec bi samo pomogao, jer bi se ljudi nakon razonode po tim rekreativnim stazama (kakve jedino i mogu biti) uzeleli pravog skijanja i otisli na Kop, Staru planinu, Zlatibor itd.
    Ma trebalo bi uloziti u DRY SLOPE, pisalo se vec o tome po forumu ranije ali kod nas niko nece ili jos uvek nema pojma sta je to...

    Sa takvim cudom i agresivnijom popularizacijom zimskih sportova u osnovnim i srednjim skolama KLADIM se da bi kroz kojih desetak godina imali vrhunske reprezentativce u svetskom kupu... Na zalost, mi smo jedna siromasna zemlja i kod nas jednostavno nema zelje za razvojem sporta kao nekada, da ne pominjem hronicni nedostatak love -a skijanje je skup sport..

    DRY SLOPE:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dry_ski_slope

    Puna ih je Velika Britanija, recimo. Nadjite na jutjubu DRY SLOPE:

    http://www.youtube.com/watch?v=m_gr7WdjJmc
    http://www.youtube.com/watch?v=NqGWZ6UU83k

  6. #36
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2012
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Super, nisam znao kako se to zove, lici mi na podlogu na ski traci na Adi.

  7. #37
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Pa podseca, nisam siguran da li je to isti materijal. Nekad je to bilo na Kosutnjaku, ali kazu da su romi poskidali i stavili na svoje krovove jos davno. Inace, podize mogucnst skijanja na 365 dana u godini, idealno za ski klubove i treninge, izmedju ostalog. Uz dobar vertikalni transport - sidro ili tanjir, jedan dobar zimski kafic-restoran, veci parking, vodenu akumulaciju, mnogi bi na skijanje dolazili u Bgd - Kosutnjak, Avala, Kosmaj..

    Bilo bi interesantno odraditi studiju izvodljivosti i proceniti prihod jedne takve instalacije na Avali, recimo u periodu od godinu dana - prilicno sam siguran da bi SS itekako imala interesa u tome - pricamo o sezoni koja ne prestaje...

    Mladjo, citaj ovo, ne pisem valjda dzabe?!?
    Izmenio/la macak011; 08.02.2013 u 14:53.

  8. #38
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Ma trebalo bi uloziti u DRY SLOPE, pisalo se vec o tome po forumu ranije ali kod nas niko nece ili jos uvek nema pojma sta je to...

    Sa takvim cudom i agresivnijom popularizacijom zimskih sportova u osnovnim i srednjim skolama KLADIM se da bi kroz kojih desetak godina imali vrhunske reprezentativce u svetskom kupu... Na zalost, mi smo jedna siromasna zemlja i kod nas jednostavno nema zelje za razvojem sporta kao nekada, da ne pominjem hronicni nedostatak love -a skijanje je skup sport..

    DRY SLOPE:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dry_ski_slope

    Puna ih je Velika Britanija, recimo. Nadjite na jutjubu DRY SLOPE:

    http://www.youtube.com/watch?v=m_gr7WdjJmc
    http://www.youtube.com/watch?v=NqGWZ6UU83k
    Ja pre desetak godina skijao na jednoj ovakvoj (prvi klip) u Velsu (Snowdonia).
    Kao sto se vidi na snimku, u pitanju je neka mreza sa krupnim okcima, slozena u vise slojeva...tako da "radi" po malo. Poliva se sa nekom tecnoscu (lici na vodu) pa je stalno vlazna, da ne kazem mokra.

    Materijal mreze je plastika, koja je vrlo gruba i nezgodna za padanje po njoj. Drugi problem je sto se može desiti da prst upadne u okca meže pa da se povredi (gledao uzivo).
    Osecaj lici na skijanje po snegu, naravno da nije to to, ali kako tamo nema snega, tj vrlo retko ga ima moze da prodje.
    Ali sećam se da mi je mogo bolji bio rafting na obliznjem vrhunskom terenu za to

    Koliko se secam staze na Kosutnjaku, ona je bila napravljena od drugacijeg materijala...kompaktnog, bez rupa i mekseg. Nisma nikada skijao tamo, samo sam pipao

  9. #39
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ja sam cak samo gledao, bez pipanja, a od "gledanja nema selameta"...

  10. #40
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2012
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Pa podseca, nisam siguran da li je to isti materijal. Nekad je to bilo na Kosutnjaku, ali kazu da su romi poskidali i stavili na svoje krovove jos davno.
    Hahaha, ovo je ekstra - odneli na svoje krovove

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •