Strana 13 od 28 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 279

Tema: Sta radite kada ne skijate?

  1. #121
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Teretana mi je mnogo staticna i ne volim zatvoren prostor, tako da iste sam prestao odavno da posecujem.
    Mislim da sam ove(sad vec prosle) sezone kondiciju najvise nabio pentranjem u avgustu po Kopaoniku sa sinom od 3.5 god.na ledjima i pratnjom od jos dvoje moje starije dece i zene. Dnevno od 10 do 15 km, skoro iskljucivo po crnim stazama i van staza. Isli smo i do vrha -Pancica(do duple ograde od vojske), kad nas je neki oficir video preko kamera i ljubazno oterao odatle. Kaze jos je radioaktivno od bombardovanja i da pride ima dosta zmija sarki. Ekspresno smo sisli.
    Tako da kad sam se vratio sa Kopa i krenuo sa pentranjem po stepenicama u zgradi par puta po 14 spratica, te iste stepenice malte ne nisam ni osetio.
    Pored toga i dosta voznje bajsa po brdima i svakodnevno voznja do posla i nazad je takodje dobro doslo.
    I nakon svega toga i jos nekih vezbi sam U EK znao da se zadisem ali ne i umorim posle celodnevnog skijanja uglavnom po crnim i neuredjenim stazama.(sa Panklavom u dzepu)
    Ako si za bajs voznju po cistom vazduhu na Kosutnjaku, javi.
    Pozdrav

  2. #122
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Odrzavamo formu do narednu ski sezonu
    Priložene slike Priložene slike

  3. #123
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Odrzavamo formu do narednu ski sezonu
    1:40 - za polumaraton?
    uh, SVAKA ČAST!!!

    nego, Trendo - pošto idemo na "tradicionalno iskačuvanje na Titov vrv" poslednjeg vikenda maja, da li znaš koja je tehnička težina Kobilice, jer ćemo i nju da penjemo?

    Čitam da je "Materhorn Tetova" što je malo smela izjava , a nigde nema informacija, čak ni na summitpost.org .
    Elem, koliko je strmije od Ljubotena?

  4. #124
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barrcode Pogledati poruku
    1:40 - za polumaraton?
    uh, SVAKA ČAST!!!

    nego, Trendo - pošto idemo na "tradicionalno iskačuvanje na Titov vrv" poslednjeg vikenda maja, da li znaš koja je tehnička težina Kobilice, jer ćemo i nju da penjemo?

    Čitam da je "Materhorn Tetova" što je malo smela izjava , a nigde nema informacija, čak ni na summitpost.org .
    Elem, koliko je strmije od Ljubotena?
    Prvo hvala.
    A sada oko drugog, nazalost najverovatno necemo se videti 28.05. jer cu biti zauzet pa necu biti na Sari taj dan.
    Kobilica se smatra za najtezi uspon na Sari ali daleko od toga da je "Materhorn" sto vise nema nista alpinistickog na tom usponu, ali ipak je strmlje od Ljubotena, mada uporedba nije dobra jer se na Ljuboten penje srtom (zavrsnji uspon) a na Kobilici je sire prostranstvo.
    Uspon na Kobilice pocinje iz dva pravca s.Brodec i s.Vejce. Preporucujem da imate vodica sa sobom za Kobilicu i to lokalnog, a prevoz do sela isto tako koristiti lokalni. Preporuka iz razumnih razloga.
    Ako ste u stvarno dooobroj fizickoj spremi mozete odraditi oba vrha u dva dana a ako ne ne preporucujem, mada trebate pratiti i vremensku prognozu.
    Steta sto necu biti tamo jer bih vas mogao povesti na Titov vrh grebenom (tamo nece ici kolona) ili nekom drugom nestandardnom marsrutom

  5. #125
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    hvala tebi puno na informacijama.
    plan je bio kobilica prvi dan + titov vrv drugi dan. (zavisi od ekipe i njene snage u nogama- ja bih verujem mogao oba)
    pominjan je i taj uspon preko grebena, pa ćemo videti već.

    i hvala na ponudi da nas povedeš grebenom, možda eto nekom drugom prilikom.

  6. #126
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barrcode Pogledati poruku
    hvala tebi puno na informacijama.
    plan je bio kobilica prvi dan + titov vrv drugi dan. (zavisi od ekipe i njene snage u nogama- ja bih verujem mogao oba)
    pominjan je i taj uspon preko grebena, pa ćemo videti već.

    i hvala na ponudi da nas povedeš grebenom, možda eto nekom drugom prilikom.
    Proverio sam tacni dan za Titov vrv i to je ipak 29.05. Nedela
    Inace od Popove Sapke do Titov vrv imate negde oko 18-19km u oba pravca.
    Start je na visini od oko 1600m.
    Zato sam i rekao da morate biti dobro spremni jer vas Kobilica moze poprilicno istrositi (start sa oko 900-1000m), a morate voditi racun i o aklimatizacii, ipak je vrh preko 2500m, a vi dolazite iz Beograda.
    Ako idete na Titov vrv preko grebena je daleko lepse ali dvaput teze no standardnom markiranom stazom (vakavska staza).
    Zato sam sve to pominjao.
    Preporuka: ako se otkazete od Kobilice onda moja preporuka je da posetite Beloviski vodopadi. Ide se vozilom do sela Beloviste (mozete vasim prevozom i ne treba vam vodic) i onda laganom aklimatizacionom setnjom do vodopada markiranom stazom. Prelepo mesto. Guglanjem mozes nesto pronaci.

    http://picasaweb.google.com/stojcevs...viskiVodopadi#
    ovo sam nasao iz prosle godine isto vreme
    Izmenio/la trendo; 09.05.2011 u 16:07.

  7. #127
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    lako je tebi, ti sa tvog prozora vidiš verovatno Šar planinu, dok mi iz BG moramo da se vozimo noću busom do bilo koje 2000+ planine.
    i onda kad odeš negde na vikend hoćeš što više vrhova da popneš. i Kobilicu i Titov vrv. Siguran sam da si u pravu da je bolji Titov vrv grebenom nego ova 2 zajedno.
    dakle, najverovatniji plaan za taj vikend: Titov vrv+ Matka+ Skopje. Idemo kolima sa vodičem koji odlično poznaje taj kraj.
    A što se tiče aklimatizacije, tu ću morati glasno da se nasmejem- navikli smo mi iz BG da nas voze busom noću=spavaš max 2 sata. Ujutru te istovare ispod neke planine, pa se ti penji.... Ljubav prema planini, šta ćeš.

    nego, ajde Trendo - koje su ti redom omiljene planine/vrhovi u Makedoniji?
    gore- Šarka, sredina- Jakupica ili dole - Baba ? (da, znam da ih ima mnogo više nego ove 3 nabrojane)

  8. #128
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Nece smetati sto se ovako dopisujemo na forum :-)
    i tako niko ne pise sada, pa da odrzavamo forum u zivotu :-)

    Sara nije gore do na zapad, a zapad je dugacak jer posle Sare dolazi Radika,Korab,Desat i Stogovo jedna iza druge a Sara sama ima preko 15 vrhova iznad 2500m
    U sredini taj trougao cine osim Jakupica jos i Dautica,Karadzica,Ubava i Rado planina.
    Najvisi vrh tamo je Solunska Glava na Jakupici sa 2540m.
    A dole osim Baba sa Pelisterom tamo je i Nidze sa Kajmakcalanom isto tako preko 2500m, ali nisu ni Galicica i Jablanica zapadno od Babe kao i Kozuf istocno od Babe ili na jug MK sve sa vrhovima preko 2000m za bacanje.

    E sad, sve su mi omiljene, ali imam pricu.
    Letos sam upoznao od prijatelja prijatelj pa isti je postao i meni prijatelj :-)
    Covek je slovenac iz Ljubljane (trudio se da mi nabije kompleks da nece se ni truditi da izlazi na polumaraton a da nije ispod 1.30) i bio je prosle godine u okolini MK sluzbeno pa smo imali vremena.
    Prvo sam mu ispunio zelju i odveo ga na Korab (ajde najvisi vrh u MK). Kad je insistirao na Titov vrv nisam mu dozvolio nego sam ga poveo na Solunsku Glavu a odma sutradan na Ubavu ali to mu dodze na drugi kraj tog sredisnjeg dela ili trougla. Covek je bio odusevljen. A na Titov vrh sam ga poveo za Bozic u pelepom suncanom danu i sve belo od snega naokolo. Bio je prezadovoljan sto mu nisam ispunjavao zelje onako kako je on zeleo. Nadam se da si razumeo sta sam hteo da kazem. Pelister smo ostavili za drugu priliku.
    Da se vratimo na pricu, verovatno dolazite u MK u subotu i onda cete Matka-Skopje ali moze se i Skopje -Matka, ipak je bolje prva varijanta. U obe varijante penjete vrh planina Vodno 1066m (gde se nalazi veliki krst). Ne znam vas vodic koliko poznaje Vodno ali ako iz pravca Matke uvatite stazu prema manastiru sv.Nikola Sisevski i posle njega jedan stvarno dobar uspon prema koti na oko 1050m a odatle srtom prema Krstovara ili vrh Vodno 1066m. Ceo pravac do Skopje je nesto vise od 18km.

  9. #129
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ja i moj prijatel lgenda od planinara 22.04. ove godine
    Desno kao sto gledas je Veliki Korab a levo Mali Korab
    sl2 prilicno jak snezni uspon a moze se videti kolko je jak u odnosu na ispravljena tela
    sl3 grupa na okupu na Velikom Korabu
    sl4 ja i legenda na noznom spustu
    sl5 vrh Kabas u pozadini, inace iza nas je litica od nekoliko stotina metara

    sve ovo ovako za zazubice
    Priložene slike Priložene slike

  10. #130
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Gde su vam skije, meni bi bilo krivo da se spustam peske posle ovolikog penjanja
    Super akcija i odlicne slike
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •