Strana 2 od 21 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 206

Tema: Solden

  1. #11
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    @sas35bgd: Nisam znao da se radi o bordu, strasno!
    Opet, nije za utehu ali ako vam moze nekako pomoci za u buduce, ovakve skakaonice ne videh ove godine na nasem putesestviju...samo par klupa i gelendera (kako li se to vec zove). Bordera je bilo, svuda, ali ne i ovakvih funparkova.

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Solden treba odskijati

    Solden treba odsijati

    Od 08-15. januara u Soldenu vreme reklo bi se uobicajeno. Koktel suncanih, sneznih, maglovitih i kisnih dana. Obzirom da je skijaliste veliko, na nekim delovima je bilo i jakog vetra, uglavnom na gleceru. Cak je jedan dan bilo toliko toplo da su se ljudi gondolom vracali u dolinu vec negde oko podne. Na visini 3090metara izmerena temperatura +7C
    Sto se tice samog dolaska u Solden, postoje dva osnovna pravca kojima se stize. Zakljucak, koji je put bolji nije "Exaktna nauka", vec je subjektivna stvar. Put preko Ljubljane i Karavanki tunela traje oko 10h (1060km od BGDa)i kosta oko 155 evra. Drugi pravac je peko Beca i Budimpeste, i on je za sat ipo duzi, a u kilometrima sto km duzi. Medjutim, za 30-tak evra po pravcu jeftiniji. Mali problemcic ovog pravca je cuveni autoput od Horgosa do Beograda, otvaran desetak puta Za oko 200km puta, postoje dve naplatne rampe na kojima se placa 70ak km auto puta, a ostalo je mahom ogranicenje od 60-80km/h.
    Smestaj u Soldenu mozete naci preko interneta, ali ako vam je znacajan podatak, okolna mesta su za duplo jeftinija od Soldena. Nasa mala grupica (5 porodica) bila je smestena u Langenfeldu i uglavnom smo placali oko 500 evra za apartman na 7 dana za 4 odobe. Ako razmisljate, gde je najbolje biti smesten, skratite sebi nedoumice, trazite samo apartman koji vam se dopada. Jer, ako vec ionako niste preko puta gondole(a tu je apt. oko 1000evra), onda morate svakako do nje ili autom ili ski busom. Ako vec stavljate skije na krovni nosac, pancerice u gepek i palite auto, svejedno vam je da li posle toga putujete 2 minuta ili 10 minuta. A za 10 minuta mozete stici iz obliznjih mesta. Ako se dvomite koju lokaciju za smestaj da izaberete zbog vecernje setnje, i to vam nije tako bitno. Osim par "apres ski" lokala, koji se nalaze u Soldenu i 2 u Langenfeldu, posle 18h sve je zatvoreno, a svako mesto, pa i Solden, prepesacicete za par minuta.
    Ja sam bio smesten u Langenfeldu, na farmi krava, fam ENNmoser. Nismo spavali u stali, ali su deca odlazila svakodnevno u nju. Tridesetak krava, svinje, i valjda koze, besprekorno su ciste, kao da su plisane.
    Sto se tice staza, perfektno su popeglane i najveca razlika od drugih vrhunskih skicentara je nedostatak ravnih ski poveznica na kojima snowboarderi moraju da skidaju jedan vez. Sve je perfektno proracunato i svaki nagib odlicno ukonponovan u ostale staze.
    Snowboard park je solidno dugacak i sa dosta sprava- kickerima, railovima i 70 metarskim halfpipeom na predelu Giggijoch. Obzirom da se skijaliste nalazi na visini od 1.350 pa sve do 3.250 m n/v, a veći deo skijališta se nalazi na visini iznad 2.000 m n/v, sneg je zagarantovan. Skijalište je sastavljeno od tri povezana dela: Gaislachkogl (do visine 3.041 m n/v), Giggijoch (do visine 3.018 m n/v) i glečerski deo, koji se sastoji od dva glečera; Rettenbach i Tiefenbach (do visine 3.249 m n/v).
    Podatak da ima 146 km staza , da je najduza 12.8 km i da je veci deo skijalista koji se nalazi ispod 2500 metara pokriven sistemom za vestacki sneg, nacicete kad imalo zagrebete na netu o Soldenu. Cena skikarte je 225 evra za 6 dana a treba dolatiti i 10 evra ako hocete da jedan od tih 6 bude u Obergurgl i Hochgurgl

    Ako niste planirali da se hranite u restoranu, hrana je slicne cene u Sparu i Mprice kao u nasim prodavnicama.
    Ako se umorite od skijanja, na sat vremena voznje vam je INNsbruck, grad sa ocuvanim starim gradskim jezgrom, delimicno podseca na Veneciju. Malo dalje, cim predjete nemacku granicu, nalazi se najposeceniji zamak Bavarske i najlepsi zamak na svetu Neuswanstein, sagradjen u drugoj polovini XIX veka, zbog koga je Bavarska bankrotirala 1871
    Uvece posetite Aqua dom, cena je 17evra za odraslu osobu, a upola za decu. Raspitajte se kod svojih domacina, svi imaju aranzman sa Aqua domom oko popusta, ako vam daju njihovu karticu. Ovde je standard da se wireless naplacuje, i to oko 20 evra po nedelji i to je bio slucaj u svim kucama.
    Od Rusa necete moci da zivite, pojavljuju su svuda oko vas. Cak su nam vecina Austrijanaca rekli da su „prosla ona lepa vremena kad su Englezi, Francuzi i Nemci bili vecina turista ovde“. Mada, priznaju da nisu imunu na novac koji Rusi donose. Hoteli koji imaju 4 i vise zvezdica popunjeni su stoprocentno gostima sa ruskog govornog podrucija. Kako Austrijancima, tako i nama , bila je misterija, zasto moskovljani prevaljuju oko 3000 km po jako losem putu, koji traje i preko 30h, da bi dosli ovde svojim dzipovima. Jedno vece na bazenu, resio nam je Rus misteriju. ON sa famililom dosao je avionom do Innsbrucka, a vozac je dovezao dzip- trebalo mu je 2 dana.
    Jedno subjektivno zapazanje, do koga smo svi dosli, boravkom 7 dana u Soldenu. Austrijanci voze oprezno i pridrzavaju se zakona, postuju saobracajne propise i ogranicenja brzine. Ali ovo vazi samo u gradskim sredinama gde postoje dosta radara-kamera. U Soldenu, Langenfeldu i okolnim mestima, gde postoji samo jedna saobracajna patrola, koja kao kokoska kljuca uvek na jednom mestu, domaci vozaci su za ne prepoznati. Obilazenje preko pune, ne stajanje na pesackom da propuste pesake, prekoracenja brzine visestruka(gde je 60, voze i preko 100km/h), parkiranje na raznim mestima gde nama u Srbiji ne bi palo na pamet. Ipak se kultura uci prekrsajnim zakonom i sankcijama , a ne moralnim normama
    Za kraj, svako ko ostavi nekoliko mesecnih plata na skijanju, pa makar to bilo i na Tari, za ocekivati je da napise „ Vredi sve pare“


    Priložene slike Priložene slike

  3. #13
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Solden

    Jos 2 slicice
    Priložene slike Priložene slike

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Lengenfeld-tirol
    Skije / Bord
    atomik
    Godina
    59
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    svaka cast super napisano i super opisano steta sto se nismo nasli na pivi inace za nas domace je najduza pista 18 km mi je malo iskrivimo i najvisa tacka za skijanje 3340 ali komletan opis je super poucan isl i svako ko hoce da skija u Soeldenu Obergurglu i uopste u Soeldenu bi trebao da ga procita a bogami i prouci kada codjete opet popicemo casu pive ili vina svaka cast ti si pravi novinar a i slika su super danas sam skijao a kada ovo procitam moram i sutra na skijanje

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Planiram u martu prvi put skijanje u Austriji pa sam malo trazio po netu smestaj. Prva opcija mi je Saalbach ali slucajno naleteh na Bauernhaus Falkneralm u Langenfeldu sa primamljivom cenom od 385 eura za cetvorokrevetni apartman. Lokacija i nije neka, oko 2 km od Aqua doma. Prema Google-u skoro nigde niceg okolo sem sume i livade. Znam da je malo verovatno da je neko bio bas tu smesten pa da mi prenese utiske ali bar da pokusam. Posto citam vasa iskustva iz ovog mesta koja kazu da je takav smestaj uglavnom oko 500 eura ima li neko ideju da se iza ove cene ne kriju neki dodatni troskovi, npr ciscenje, struja, grejanje... Ili je stvar u lokaciji? I jos nesto... Termin je 12.3. Drustvo bi se nekako skupilo medjutim ne mogu zbog obaveza da planiram nista unapred, narocito ne ovoliko. Moze li se naci smestaj za taj termin npr. negde oko 1.3. ili to vec bude sve popunjeno mnogo ranije. Nemam predstavu uopste kakva je situacija i popunjenost u Austriji. Ovde svake godine Kopaonik bez problema rezervisem najvise desetak dana unapred.

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Za Falkner appt

    Sto se tice tvog pitanja, da li postoji mogucnost da ti na licu mesta prikace dodatne troskove na dogovorenu cenu-ne postoji. Ipak moras poslati neki upitnik, na osnovu koga ce ti oni dati ponudu, koju ti ne moras prihvatiti, ali slobodno pitaj za cenu- nije sramota
    Inace pomenuti apartman je stvarno zavucen, ali to ne govorim jer sam ga video na licu mesta, nego na Googlu. Jos jedan podatak vezan za podatke koji su na sajtu o ovom appt. izmedju Langenfeld i Soldena je 13 km i postoji saobracajni znak cim izadjes iz langenfelda ka Soldenu. A na sajtu pise da je appt udaljen 2km od Langenfelda i 6 od Soldena. Nedostaje 5 km da bi bilo istinito.
    Inace, taj period koji ti pominjes nije opterecen turistima jer se zavrsava raspust i u Nemackoj i u Austriji, tako da sam siguran da mozes da nadjes smestaj 10tak dana ranije, nije guzva.
    PS:
    Ako nisi bio nikada u Austriji, moja ti je preporuka da prvo krenes od nekih blizih destinacija, jer je Solden solidno daleko. Tesko da mozes stici za manje od 10h, ako nema nijedan zastoj, ne cekas ni minut na granici i ne odmaras uopste. Obicno je to 11h, a za 6-7 sati puta imas slicne ski centre a Solden ostavi kad obidjes njih.
    Jedino ako si bas odlucio-Solden, imas moju podrsku-extra je
    Priložene slike Priložene slike

  7. #17
    Member
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Lengenfeld-tirol
    Skije / Bord
    atomik
    Godina
    59
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    javi se meni hausaida@lpd.at pa cu ti poslati slike i pomoci dalje

  8. #18
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    @sas35bgd

    Odlican i veoma upotrebljiv opis. MEni veoma znaci tvoje iskustvo, buduci da posle nekoliko godina detaljnog gustiranja Koruske, planiram sledece godine da predjem na Tirol.

    Inace, ko ide u AUS prvi put - zaista je odlican savet koji9 je sas35bgd dao: podjite od blizih centara: Nassfeld i BKK na primer ili Gerlitzen (u porodicnoj varijanti). Blizi su bar nekih 4-4.5h.

  9. #19
    Member
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Lengenfeld-tirol
    Skije / Bord
    atomik
    Godina
    59
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    pozdrav Nenadu i kompaniji ruksak sam pronasao u restoranu gampe alm
    zahvaaljujem se postenom vlasniku Rolandu Gruneru restoran je inace poznat po izvrsnoj tirolskoj kuhinji a vlasnika mozete vidjeti kao lovca u spotu

    Rehgehege sto je oficijelni spot za Soelden

    imam jos tri grupe gostiju iz Beograda pa cu po nekome poslati ruksak nazad

    sto se tice saveta ko ima dovoljno para treba da ide tamo gdje je najbolje a ne gdje je najblize




  10. #20
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    @sas35bgd
    Hvala na informacijama. Kao sto rekoh prva opcija mi je Saalbach ali me je cena ovog apartmana zaintrigirala pa sam pomislio da se mozda u Soeldenu moze naci apartman po toj ceni na vise mesta. Ali izgleda samo tamo gde lisica nosi postu. :-) Mada, i da je tako dok se uracuna skuplji ski pass, duzi put... Dodje mu na isto. U pravu si da je Soelden prilicno daleko. Meni to i nije problem ali ga ipak ostavljam za neki drugi put. Branko je u pravu kada kaze da treba ici tamo gde je bolje a ne tamo gde je blize. Ja cu ovog puta probati Saalbach, ako se uopste planovi i ostvare, ali da ne skrecem sa teme, tamo gde treba pitacu za savet, na temi Saalbach. Sev je u pravu sto se tice npr. Nassfeld-a, ali kako sam video od 110 km staza nema ni 30% plavih sto meni ne odgovara jer muku mucim sa "fizikom" i malo jacom kilazom pa ne bih bas da mi pucaju noge. A kad toliko platis ski pass znam da nece biti stajanja. Ovamo je plavih staza skoro koliko ceo Nassfeld i nije narocito daleko. Jos kada se negde od cetvrtog dana ubaci i par desetina km crvenih... Mislim da ce biti taman.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •