Strana 15 od 21 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 206

Tema: Solden

  1. #141
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    i poslednjih 3

    Ako nekoga interesuje recenzija skija koje su me nosile kroz ove staze na http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=7568
    Priložene slike Priložene slike

  2. #142
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Uh sto je tebe lepo ispostovalo vreme. Ovo izgleda da ne moze bolje. Nadam se da ce i mene krajem marta.

  3. #143
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Od 9 dana skijanja,6 je bilo vrhunsko vreme,dva oblacno sa snegom i nesto magle,dok je jedan bio promenljiv,ali generalno dobar

  4. #144
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Da li neko zna nesto o ruti koju Viamichelin preporucuje, a koja ide pored Lienz-e Sillian-a, pa dalje kroz Italiju do Solden-a? Ova varijanta je oko 150 km kraca od ove druge preko Salburg-a i Innsbruck-a.
    S'obzirom da niko nije pisao nista o toj varijanti, predpostavljam da moze biti da ima puno prevoja koji zimi nisu prohodni. Da li vredi pokusati krajem marta?

  5. #145
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Imas jedan prevoj na granici italije i austrije koji gotovo sigurno ne radi zimi.
    Moze ruta preko Lienza, pa na Brener do Insbruka...ali to je vec druga prica.

  6. #146
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Na ulazu u At iz pravca Si, kod mesta Spittal se izlazi sa autoputa, odakle vodi magistralni put dugacak oko 180km do Brixen-a gde se ponovo izlazi na autoput. Dakle, deonica Spittal-Briksen je odličana, iako nije autoput, moze se voziti konstantno 80-100km/h i predje za otprilike 2h30. Isao sam tim putem u Val Gardenu i Kronplatz i mogu reci da je super put.
    Od Brixena ima dve opcije, Brenero autoputem preko Insbrucka do Oetza, gde se opet silazi sa autoputa. Dakle ukupno oko 170km ili 2h30. Druga opcija je planinskom cestom preko Timmelsjocha, oko 120km ali su nevidjene serpentine pa se ne moze preci ispod 3h. Licno tuda nisam isao ali mi je Branko iz Soldena rekao da tuda niko ne ide. Ja sam u Solden isao preko Wiena i Salzburga i autoput je skroz od Srbije do Oetza, od NS oko 1100km. Ako je ikako moguce deonicu Oetz Salzburg izbeci subotom u februaru i prvu polovinu marta jer su kilometarske kolone. Nadam se da sam pomogao

  7. #147
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.139

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Snowman Pogledati poruku
    Da li neko zna nesto o ruti koju Viamichelin preporucuje, a koja ide pored Lienz-e Sillian-a, pa dalje kroz Italiju do Solden-a? Ova varijanta je oko 150 km kraca od ove druge preko Salburg-a i Innsbruck-a.
    S'obzirom da niko nije pisao nista o toj varijanti, predpostavljam da moze biti da ima puno prevoja koji zimi nisu prohodni. Da li vredi pokusati krajem marta?
    Ja sam isao delom tog puta, doduse leti, ali ide se u dolini, znaci nema prevoja i dosta naseljenih mesta pa put verujem da je cist.
    E sad ti si napisao samo do ulaza u I kod Sillian-a a ne i dalje, odnosno posle Brunico dali ces na Innsbruck ili preko Bolzano i Merano nagore do Solden-a. Do Merano tvrdim da nema problema a dalje tih oko 75 nisam siguran, pa zato mislim da je Brunica-Innsbruck bolja opcija

  8. #148
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Hvala svima, puno je jasnije. Viamichelin preporucuje neku sumanutu varijantu
    -Lienz, Sillian, Innichen, Vandoies di Sopra, Moso in Passiria, Timmelsjoch, Königsrain, Solden-
    Mislim da to nema pojma proci bez ratraka
    Ali cu zato najverovatnije probati varijantu Brenero, Innsbruck...

  9. #149
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Snowman Pogledati poruku
    Hvala svima, puno je jasnije. Viamichelin preporucuje neku sumanutu varijantu
    -Lienz, Sillian, Innichen, Vandoies di Sopra, Moso in Passiria, Timmelsjoch, Königsrain, Solden-
    Mislim da to nema pojma proci bez ratraka
    Ali cu zato najverovatnije probati varijantu Brenero, Innsbruck...
    -prošle godine sam hteo tim putem da se vratim iz Soeldena ka BG ali je prevoj bio zatvoren, iako nije bilo padavina danima unazad. U svakom slučaju idi preko Insbruka. Varijanta preko Salzburga je skoro sve autoput, osim poslednjih 50ak km do Soeldena, ali zna da bude paklena gužva pogotovo subotom.
    Inace deo od isključenja sa autoputa kod Spittala pa Lienz - Silian - Italija je skroz opušten za vožnju, gotovo bez ikakve gužve (a bila je subota). Nešto jači saobraćaj počinje od Brennerpass-a.
    Srećan put.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  10. #150
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Snowman Pogledati poruku
    Hvala svima, puno je jasnije. Viamichelin preporucuje neku sumanutu varijantu
    -Lienz, Sillian, Innichen, Vandoies di Sopra, Moso in Passiria, Timmelsjoch, Königsrain, Solden-
    Mislim da to nema pojma proci bez ratraka
    Ali cu zato najverovatnije probati varijantu Brenero, Innsbruck...
    Rekoh iznad da je prevoj Timmelsjoch zatvore cim padne prvi sneg.
    Ne slusaj ViaMichelin i ostale navigacije posto ne uzimaju u obzir da su prevoji zimi zatvoreni, bez obzira na datum puta koji uneses
    Znam bar 5-6 primera kada su ljudi slusajuci navigaciju dosli do sneznog zida od 3-4m, popili pice u obliznoj kafani (tu uvek ima kafana ) i vratili se na nazad na ispravan put.
    Inace, u dolini i na vaznijim raskrsnicama mnogo km pre samog prevoja postoji gomila znakova koji obavestavaju da li su prevoji otovoreni ili ne (ovo vazi za AT, FRA i ITA)

    Poslednji put sam isao preko Bud i Wien...100km je duze nego na HR i Salzburg, ali je jeftinija putarina i nema tunela.
    Izmenio/la CrazyKong; 20.02.2013 u 15:57.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •