Strana 12 od 21 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 206

Tema: Solden

  1. #111
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Turneju po Tirolu završili smo u Soldenu. Na Giggijoch gondoli nas je dočekala gužva i čekanje u redu za ski pass od neverovatnih 25 minuta. Onda još na gondolu 15 min. Po izlasku iz gondole (2284 mnv) se pruza jedan veliki plato gde se penju žicare na nekih 2600-2700 mnv. Odatle se spuštaju vrlo lepe crvene staze, par plavih i crna 14 . Tu je i speed tracker, postavljena veleslalomska staza (skiline sistem), škole skijanja itd. Tu se oko 11h stvara gužva pa treba bežati na glečere. Tu nastaje problem, jer sve mora preko četvoroseda D54 gde se lako napravi gužva. Solden ima 2 glečera: Rettenbach i Tiefenbach glečer. Rettenbach je nešto stmiji. Sa njega se na Tiefenbach može doći sa vrha sidra ili kroz ski tunel. Tunel je interesantan, oko 100m dužine, širok 5-6 metara, osvetljen. Glečeri su nalik svim ostalim: široke, lepe staze. Više mi se svideo Rettenbach, strmiji je i manja gužva. Povratak u mesto je najpre preko plave 30 pa posle crvena 12-19-21. To sve traje barem pola sata. Na žicari sam pricao sam nekim Nemcem koji već sedmi put dolazi u Solden, obozava apres ski. Tek kada sam posle skijanja prosao mestom sam shvatio da je apres ski ozbiljniji od recimo Ischgla. Za razliku od ostalih centara, ovde sam video dosta vise bordera, recimo da je odnos skijasa i bordera bio 65/35.
    Sve u svemu, očekivao sam više od Soldena. Osim glecera i nekih staza pre guzve, ostalo je samo bilo otaljavanje i izbegavanje sudara. Nikako ne mogu reći da je centar loš, ali mislim da za skijanje ima boljih centara u neposrednoj blizini. Sa gondole koja vodi na glečer (gondola E62) se jasno vide staze Pitztal glečera. Po mojoj slobodnoj proceni nema više od 5 km vazdušne linije.
    Put za BG preko Salzburga i Karavanki je trajao oko 11 sati računajući 2 pauze od po 25 min. Za razliku od nove godine, potez Kufstein - Rosenheim je mogao da se vozi u punoj brzini.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  2. #112
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Izgleda da smo ti i ja u meces dana doziveli potpuno drugaciji Solden

    Nama nije bilo guzvi ni za ski-pass,ni na gondoli,ni na stazama (malo na onim plavim,ali nista strasno...)

    Takodje,pocetkom februara,kad smo mi bili,iznenadjujuce mali procenat bordera (sto mi je posebno bilo drago)...Cudi me da je sad takvo stanje...

    Kazes da ima dosta drugih centara koji su ti vise legli od Soldena,pa bih voleo neki predlog sta da uzimam u obzir za sledecu godinu...

    pozdrav

  3. #113
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da je Solden potpuno drugaciji radnim danima, to se oseca u centrima Tirola, zbog blizine pre svega Nemačke.
    Ako hoces da se naskijaš, u blizini ti je Pitztal glečer. Ako si spreman da vozis svaki dan po 30-40 min (a ja to uglavnom radim kada sam u Austriji), smesti se negde oko Imsta pa obidji St Anton (a pogotovo Stuben i Zurs), Ischgl. Nešto istočnije je Zillertal Arena, tu ima vrhunskih skijalista. Tirol izbegavaj za novu godinu, preopterećen je. Vikendima beži na manja, manje poznata skijališta. Na putu za Ischgl imas Kapl, See, malo dalje je Nauders ... to su lokalna skijališta sa manje ljudi, a kilometraža staza je više nego solidna.
    Ako hoćeš samo na ski vikend, Koruška i Istočni Tirol su više nego dobri!
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  4. #114
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ne preferiram vikende u Asutriji...Solden me je odusevio pocetkom februara,a sva je prilika,ako Bog da zdravlja,da sledece godine overim St.Anton ili Ischgl

    Takodje,volim da sam u jednom mestu svih 6-7 dana skijanja,tj. ne leze mi voznje kolima i obilazak okolnih sneznih prostranstava

  5. #115
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano







    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  6. #116
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    uhhh, blago tebi! Lepotinja 'vala.. dace Bog da i ja odem tamo negde, pa nek ide zivot!

  7. #117
    Member
    Datum registracije
    29.01.2008
    Godina
    48
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Bili smo u Soldenu pocetak aprila 7 dana kod Branka(Haus Aida),smestaj je odlican u pitanju je apartman u prizemlju nema stepenica i kola parkiras tik uz balkonska vrata sto je jako bitno posle iscrpljujeg dana provedenog na sklijama.Gostoprimstvo i odnos prema gostima retko se gde može sresti u današnje vreme.Skijanje na glecerima je bilo odlicno,jer staze ispod 2500m su uglavnom bile mekane i njih smo zaobilazili, gužve je bilo jer su u to vreme bili Uskršnji praznici.Veliki pozdrav za Branka i Aidu i vidimo se opet.

  8. #118
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Ja da se prijavim, vrlo verovatno da i nas ocekuje solden u januaru, ali nam je ekipa mnoho velika pa imamo 3 tabora, a svaki abor lobira za drugu drzavu, u igri su cortina d'ampezzo, paradi ski i solden...videcemo ko ce da pobedi... ;p

  9. #119
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    evo da potvrdim, dolazimo u solden od 12.januara...nas 16... jel bese neko spoenuo da od 20 ljudi daju popust na ski pas...jel ide jos neko u ovom terminu....pozdrav

  10. #120
    Junior Member
    Datum registracije
    20.11.2012
    Godina
    46
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Evo i ja da potvrdim dolazak u Solden od 12-19 januara.Mogli bi da se dogovorimo za ski-pass popust na masovnost

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •