Strana 1 od 21 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 206

Tema: Solden

  1. #1
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano Solden

    Proslo je 5 dana od povratka iz Soldena a ja se sve teze mirim sa cinjenicom da cu na skije opet tek sledece god.u ovo vreme.. Za razliku od Pedje Stanojevica, koji nam je dva dana bio komsija u apartmanu kod Branka i Aide, ja sam se odlucio za put preko Budimpeste, Beca, Salzburga i Innsbruck-a, koji je za nekih 100km duzi ali i 110e jeftiniji od puta kroz HR i SLO. Ovom rutom se placaju samo Hu i At vinjete koje zajedno staju 17e. I sto je za mene najbitnije, autoput je sve do skretanja u Otztal.
    Kao sto rekoh, smestaj smo jos u oktobru dogovorili sa Brankom, nasim covekom koji sa porodicom zivi i radi u Langenfeldu, prelepom mestu 10km od Soldena. Na ovom ali i drugim sajtovima na ski temu sam citao utiske ljudi koji su bili njihovi gosti pa sam odlucio da ih kontaktiram. Od prvog razgovora sam imao utisak da te ljude poznajem vec godinama.Od oktobra do naseg puta smo se bar jednom u dve nedelje culi na skajp i kad smo stigli kod njih vec smo bili stari drugari. Uopste ne znam odakle da pocnem kada je rec o njihovom gostoprimstvu. U startu smo dogovorili smestaj standardno, subota-subota, ali s obzirom da im je apartman bio slobodan i dan ranije, odlucio sam da krenemo u petak, putujemo preko dana i u Selden stignemo uvece, prespavamo i ujutru smo vec na stazi umesto da tada tek krenemo. Kada smo stigli, uneli stvari u app, Aida nas je pozvala gore na veceru, upoznali su nas sa svojom decom. Sasa, najstariji sin je ski instruktor koji je naredna dva dana vezbao sa mojom suprugom i za njega zaista mogu reci sve najbolje. Branko je pomogao bukvalno oko svega, iznajmljivanja ski opreme, ski skolice gde je odveo mog sina i predstavio ga kao svog rodjaka..Milos se toliko vezao za njega da do kraja nije ni hteo u skolicu bez Branka, tako da je domacin jedno celo jutro proveo na bejbi liftu . Do samog kraja smo se spontano druzili, preko dana 2-3 puta skijali zajedno a uvece sedeli uz whisky i vino dok se nijhov najmladji sin Dario vijao sa nasim Milosem. Dakle, o domacinima a i o smestaju, lokaciji, zaista sve najlepse i topla preporuka za svakog ko se odluci ici u Solden.

    Sto se tice skijanja i ski centra, potpuno sam fasciniran glecerom i ski stazama na 3200mnv, prirodom, pogledom, uredjenoscu staza, infrastrukturom. Mislim da i najzahtevniji skijasi moraju biti zadovoljni. Liftovi su svi potpuno novi, gondole, 4,6 i osmosedi sa vizirom brzi, bez guzvi na njima, zaista idealni uslovi. Na pocetnim stanicama gondole su besplatne parking garaze. Posebno nam se svideo Giggijoh, deo gde su liftovi sa narandzastim kabinama koje izgledaju spektakularno na suncu, gde su savrseno popeglane staze i pravo je uzivanje skijati tu. Odmah pored je i decija ski skolica pa smo bili svi na okupu. Tu je i najveci ski restoran na Alpama, sav u staklu sa pogledom na staze. Sa gornje stanice, ide i gondola glecherexpres koja za par minuta vozi iznad ponora od 3000m do mesta gde je glecer stadion i zavrsetak fis world kup crne staze koja je i najbolja u celom ski centru. Kao sto rekoh, poseban dozivljaj su staze na gleceru gde je i onaj nebeski balkon po kom je Solden poznat. U Langenfeldu je i Aqua Dome, jedina therma u Tirolu, bili smo jedno vece, lepo je ali je ulaz 40 e za nas troje, standardno skup kao i sve therme u Austriji. Ali zato je Freizeit arene u Soldenu 14e za nas troje i mogu reci nista losije, t vode je 32 stepene i ima vise sadrzaja za decu tako da je Milos bio odusevljen a i bazen za odrasle je zabavniji od termi.
    Iako sam do sada svake godine sa porodicom isao na drugo mesto mislim da ce od sada Solden ipak biti stalna destinacija.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Razmisljam o Soldenu

    Jovicki, citam tvoju recenziju o Soldenu i uglavnom mogu da zakljucim dosta o skijalistu i samom mestu. Reportaža, autora Predraga Stanojevića, na istu temu u utiscima o Soldenu ove godine jako je specificna. Dve stranice covek napisao , kako da izbegne SLO vinjetu i CRO putarinu. Korisno, nema sta, ako ti uspe, i ne racunas da ces se mozda negde zaglaviti .
    Obzirom da znam da si bio u Gasteinu i Val Gardeni, a kazes da je Solden Something special, nije ne moguce da sa svojom ekipom (nas 5 porodica-20tak) zaglavim ove godine u Soldenu. Pisao sam Branku za predhodnu sezonu,ali nije mogao da nam nadje smestaj za sve nas , a da budemo koliko-toliko u blizini

  3. #3
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Prosli vikend,otvaranje Svjetskog kupa
    Priložene slike Priložene slike

  4. #4
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Jos malo slika,sto sam nabrzinu uspio povatat
    Priložene slike Priložene slike

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Okupljanje u Soldenu 08.01.2011.

    Mala ekspedicija od 17 clanova (5 porodica) stize u Solden 08.01.2011. Smesteni smo u Langenfeldu, i ako ima jos nekoga ko je u tom periodu, neka se javi, da obezbedimo 10% popusta na ski pas. Nije za bacanje 70tak evra po porodici ustede

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    05.01.2011
    Godina
    42
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Ako treba nekome prevoz do Soldena minibusom, neka se javi, slobodno je 5 mesta, za 29.01.2011, povratak 05.02.

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Ako se meko odluci

    Subota 08.01. ima nas 18, nedostaju jos dvoje za 10 % popusta za ski pas.
    Mozda neko vidi u zadnjem trenutku

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Lengenfeld-tirol
    Skije / Bord
    atomik
    Godina
    59
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Kod mene je 5 da li ste u kontaktu

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Mastam o skijanju kad ce mi se deca vratiti cela

    Na sledecem skoku tristac- i ruka na 90stepeni
    http://www.youtube.com/watch?v=9Rr4zPyuNZ4

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Lengenfeld-tirol
    Skije / Bord
    atomik
    Godina
    59
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    dobar gigi joch fan park

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •