Strana 20 od 21 PrvaPrva ... 1018192021 PoslednjaPoslednja
Rezultati 191 do 200 od 206

Tema: Solden

  1. #191
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Otvoren ski centar danas...

  2. #192
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Kakva su vam iskustva sa skijanjem u Zeldenu u decembru? Planiramo da odemo na vikend polovinom devcembra pa me zanima kakva je situacija sa snegom, otovrenim zicama/stazama..?

  3. #193
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    U Zelden na vikend ? :-)
    Jedino ako vikend traje 7 dana.
    Put do tamo i nazad je 300 evra, traje 10-12h tamo i isto toliko nazad. Naravno, moguce je stici brze, ali ja sam bio 2 puta i meni se nije desilo za manje od 10h bez pauze-Vozimo sin i ja

  4. #194
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    U Zelden na vikend ? :-)
    Jedino ako vikend traje 7 dana.
    Put do tamo i nazad je 300 evra, traje 10-12h tamo i isto toliko nazad. Naravno, moguce je stici brze, ali ja sam bio 2 puta i meni se nije desilo za manje od 10h bez pauze-Vozimo sin i ja
    E, j'es vala, i to da sve ide po PS-u
    Naj je važniji osećaj za feeling

  5. #195
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Mislim da ti je Koruška bolji izbor za vikend

  6. #196
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Pa nisam vam rekao odakle krecemo.

    Salim se, u pitanju je mozda produzeni izbor (3-4 dana), a nije nam problem da vozimo toliko. Drugo, bio sam u Zeldenu, pa znam kako je i koliko treba do tamo, ali bio sam polovinom marta i ne znam kako je u decembru. I ja navijam da bude neka koruska ili eventulano dolomiti, blize je i jednostavnije, ali videcemo sta ce biti odluka.

  7. #197
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Posetili Zelden po drugi put i samo potvrdili da nismo bez razloga prosli put ostali toliko odusevljeni ovim skijalistem. Sve je vec receno o Zeldenu, nisam primetio nista novo od infrastrukture u odnosu na 2012. godinu. Jedina razlika je sto smo uleteli u, kako kazu, najprometniju nedelju kada su francuski i nemacki praznici, pa je bila osetna guzva svugde, pogotovo na uskim grlima koja su i dalje jedina mana ovog skijaskom giganta. Put na glecer je preko jedne zice i sa koje god strane krenes da joj prilazis, osim ujutru, uvek se nailazi na guzvu. A i realno je dosta cimanja zicama i kratkim veznim stazama da se dodje do tamo i puno se gubi vremena.

    Ono sto me raduje je sto sam od dosta ljudi cuo da ce verovatno u narednih godinu dve realizovati njihov zli plan da se izgradi zica sa Gaislakogl-a do glecera i da se poveze Pitztal glecer zicom i stazom sa Zeldenom. Mislim da bi ovo bio potez koji bi Zelden zakucao u apsolutni vrh austrijskih skijalista, jer bi dobili 50-60km staza siguno i jos jedan glecar, a znacajno rasteretili i ubrzali dolazak na postojeci. Kazu da je to vec trebalo biti uradjeno ali da su naletali na neke pravno imovinske odnose i politiku uprave Pitztal skijalista, ali da je to u finalnoj fazi. Uglavnom ,cekamo da se to realizuje, pa da obidjemo novi i veci Zelden.

    Smesteni smo bili, naravno, kod naseg forumasa Branka u Langenfeldu i puno pozdrava za Aidu i njega, definitivno jedne od najboljih domacina kod kojih smo imali prilike da boravimo.

    Vreme nas je sluzilio manje ili vise, ali svaki dan je bilo prilike da se na nekoj od visina skija u suncu, bez magle, snega i oblaka. Snega je bilo dovljno i svaki dan je po malo padao, tak oda su staze bile perfektne, osim onih najprometnijih strmijih koje se poslepodne pretvore u brda od hupesra

    Jedan dan smo skijali Obergurgli. lepo vreme, dosta staza, jedna nova gondola iznad Hochgurgl-a sa dve pratece staze od ove sezone, takodje veca guzva pa su prometne bile staze hupsereaste poslepodne. Suprotna orjentacija u odnosu na Zelden i u hladu, pa staze malo bolje drze ali su i tvrdje/ledenije.

    Sve u svemu, gledace nas Zelden ponovo.

  8. #198
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Evo nesto malo o svim potenncijalnim planovi sa spajanje skijalista i regiona u Austriji:
    http://www.snowplaza.de/weblog/6487-skigebiete-in-xxl/

    Meni je krenula voda na usta od same pomisli na ovakva ski cudovista!

  9. #199
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Uh! Moj favorist je FSL&Isgl. Mada...ne može čoek pogriješti bilo gdje od ovih čudovišta.

  10. #200
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Svakodnevno pada snijeg gore




Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •