Bio sam na Stožeru u utorak, skijalište je opasna konkurencija Čajuši. Zaslužuje svoju temu na forumu i otvoram je. Idući put snimiću i staviti par slika, ovaj puta me fotoaparat na mobilnom izdao, možda zbog -15°C koliko je bilo u pola dva.
Konfiguracija staza je odlična. Sa vrha idu dvije staze, desna (gledajući odozdo) je u početku laganog nagiba( npr. srednja Prača) i do sredine je utabana, tu je počeo puder od 60 -70 cm (ko neće kroz puder može se poveznicom prebaciti na lijevu stazu) Nakon toga se pristojno naginje i nastavlja konstantnim nagibom do druge poveznice koja vodi na početak lifta. Ko neće na lift moze da se spusti još nekih 600 m kroz čisti puder skroz do podnožja.
Do samog vrha lijeve staze se dolazi kratkim usponom (dvosjed je ostao malo kratak - polovna roba) a koga mrzi da se penje gubi nekih 50 m staze. Prvih +/-300m je ponovo puder, uživao sam kao prase ali i ispustio dušu na kraju (), a onda se nastavlja utabani dio. Od vrha do polovine staze nagib je kao npr. Željo na Jahorini a onda počinje malo blaži dio do lifta.
Žica je Doppelmayr dvosjed koji ide u drugoj, pitao sam majstora da ga ušalta u treću ali nije htio – kaže da je prebrzo za ostalih 20 ljudi koji su bili tu taj dan. Pored lifta je izvrstan restoran u koji sam dolazio i ranije, preko dana expres linija a naveče klasični restoran, kamin, vatra, sve u drvetu..
Napravljen je i smještajni kapacitet, 4-spratni apart-hotel ali mi se čini da još nije u funkciji.
Dnevna karta je 20KM, poludnevna 15KM.. Ja sam dnevnu na Čajuši prodao za 15 KM u pola jedan, sjeo u auto i za dvadeset minuta kupio poludnevnu na Stožeru – dobitna kombinacija koju ću i ubuduće koristiti.