Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: Stožer - Kupres

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od midwest Pogledati poruku
    Stekane, je li to oni imaju key card pa dobijes petaka nazad kada vratis kartu?
    Tako sam i ja zaključio kad su mi rekli za cijenu i povrat 5 KM. Ne mogu vjerovati da se vraća karta sa magnetnom trakom.

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    09.11.2007
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    jel ima guzve na kupresu?planiram sledesce godine 10ak dana na kupres!!!

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zoranns Pogledati poruku
    jel ima guzve na kupresu?planiram sledesce godine 10ak dana na kupres!!!
    Ima i nema. Pored Kupresa su dva skijališta. Juče sam bio na Stožeru i nije bilo više od 20 ljudi na stazi. Na Čajuši je sigurno bilo 10 puta više skijaša.

    Stožer je za mene trenutno najbolje skijalište u BiH.

  4. #14
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Bio danas na Stozeru. Na Cajusi bila velika guzva, snimio situaciju, bacio koju zicu, popio kavu, prodao kartu i pravac Stozer.

    Na parkingu Stozera cca 50-ak automobila i na stazi isto toliko skijasa...

    Dakle, da potvrdim samo raniju sumnju, imaju key card sistem i zato se dobija 5 KM nazad kada vratis kartu. Primijetio sam nekoliko skijasa koji su ga nosili na traci oko vrata kao normalan ski pass... Btw, iako imaju key card, ulazne kapije uopste nisu radile...

    Dakle, staze siroke, lijepo strme... Uzitak skijanja.... Zica vozi cca 12 minuta, zavisno od nacina skijanja solidnom skijasu (kakvim se smatram) je potrebno od 5-7 minuta da se spustis (ako ne odmaras)...

    Desna staza, gledajuci odozdo, jako fine konfiguracije, moze se na njoj voziti sve od karvinga do laganog chill-out vijuganja. Najbolje je sto pritom ne moras paziti na kamikaze jer zahvaljujuci nedostatku guzve i oni imaju svoj prostor za zivot

    Isao sam i lijevom stazom, ali nazalost moje skije nisu bas na ti sa dubokim snijegom pa onda i ne uzivam bas u istom, tako da sam je prosao u (PRE)sirokom vijuganju. Sada vidim sto stekan ima dvoje skije u potpisu Salu na stranu ta je staza izvrsne konfiguracije i zao mi je sto u njoj nisam uzivao onako kako zasluzuje.

    Zakljucak: za pravi uzitak skijanja, kako on tako i off piste, lezaran i bez krkljanca - pravac Stozer.
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  5. #15
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ovo skijaliste izgleda pravo zanimljivo
    ima li kakvih detaljnijih statistickih informacija
    nadmorska visina
    prosjecna kolicina padavina
    broj liftova
    broj staza
    ima li potencijala za skijanje kroz sumu
    itt

  6. #16
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    To je malo skijaliste, radi se o samo jednom liftu sa dvije (lijevom i desnom) stazom. Planove razvoja ne znam, probaj naci na (www.ski-stozer-vrana.com). Molim admina da ukloni link ako krsim pravila....

    Sto se skijanja kroz sumu tice, slijedim devizu: "To je i moja suma".
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    09.09.2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Godina
    35
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Kupres je extra za skijanje,
    nema puno skijasa i nema guzve. Predobro bude uvijek, nikad se ne pokajem iako puno putujem

  8. #18
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ako nije tajna, a od kuda putuješ? Jadran? Vjerovatno ćemo se sretati na Stožeru.

    Od domaćih skijališta meni su ostala u igri samo dva: Stožer za jednodnevne varijante i Kozara za noćno radnim danom. Višednevne varijante na domaćim skijalištima sam davno otpisao, jer nemam para za bacanje.

  9. #19
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano Kupres i njegova skijalista

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Od domaćih skijališta meni su ostala u igri samo dva: Stožer za jednodnevne varijante i Kozara za noćno radnim danom. Višednevne varijante na domaćim skijalištima sam davno otpisao, jer nemam para za bacanje.
    Pominjes samo skijanje na Stozeru, predpostavljam da si bio i na obliznjem skijalistu Cajusa? Ako jesi, mozes li napisati ukratko njihov uporedni prikaz, odnosno dobre i lose strane i jednog i drugog?

    Negde se pominje jos jedno, trece mesto za skijanje u okolini Kupresa - Cardacica (ako sam dobro upamtio naziv)? Znas li nesto i o njemu?

  10. #20
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Da pokušam. Nisam išao često na Čajušu, a Stožer-Vranu sam "otkrio" tek pred kraj sezone, tako da iznosim nepotpune utiske:

    Kupres je specifičan i po terminologiji. Do nedavno su svi skijaši iz regiona skijalište pored hotela Adria-Ski zvali: Kupres. Otvaranjem novog skijališta prije par sezona su se stvari promjenile, tako da još samo 95% skijaša govori o skijalištu Kupres, misleći na Čajušu udaljenu 7-8 km od Kupresa. Preostalih 5% pravi razliku između starog skijališta Čajuša i novog Stožer-Vrana koje je locirano direktno iznad Kupresa, sa početnom stanicom dvosjeda otprilike 1 km od centra. Ovih 95% zna da uz Kupres postoji drugo skijalište, jer se vidi i sa Čajuše, ali s obzirom da sa glavne ceste staze izgledaju izuzetno strme, malo ko se odvažio da obiđe to skijalište.

    Uporedna komparacija bi otprilike izgledala ovako:
    - Broj staza:
    Na Čajuši ih ima manščini 4, ako ne i više, dok ih je na Stožer-Vrani praktično dvije.
    - Dužina staza:
    Na Stožer-Vrani par puta duže
    - Nagib staza:
    Na Čajuši gornja polovina solidna za dobrog skijaša, a nakon toga dugački dosadni spust po vrlo blagom širokom terenu. Na Stožer-Vrani od vrha do dna skijanje u punom smislu riječi, a nagib u prosjeku kao gornji dio Čajuše.
    - Žičare:
    Čajuša: četvorosjed, trosjed (ili možda dvosjed?) i vučnica
    Stožer-Vrana: dvosjed (izuzetno dug sa međustanicom) i sajla
    - Uslovi za početnike:
    Čajuša je za učenje skijanja bez konkurencije u cijeloj BiH i šire. Izuzetno široka staza dovoljne dužine i trosjed (ili je dvosjed?) samo za tu stazu. Na Stožer-Vrani za početnike postoji staza od možda 100m sa sajlom i plastičnim hvatačima.
    - Uslovi za freeridere
    Stožer-Vrana je ovdje bez konkurencije. Od vrha pa do dna sa lijeve strane uređene staze (gledano sa vrha) je široki i strmi prostor za slobodnjake dužine 3 km (bar tako kažu). Tu je i neuređivana gornja polovina desne najstrmije staze.
    - Uređivanje staza:
    Bez primjedbi na oba skijališta
    - Umjetno-vještački snijeg:
    Na Čajuši ima, ali ne znam da li je po čitavoj sužini staze.
    - Cijene ski passa
    Koliko se sjećam, dnevna na Čajuši je bila 30KM (15€), a na Stožer Vrani 20KM (10€).
    - Gužva na stazi i žici
    Vikendom na Čajuši ljubitelji gužve mogu da uživaju punim plućima, dok će na Stožer Vrani biti uvijek uskraćeni.
    - Vidi i budi viđen
    Kome je ovo bitno, Čajuša je svakako mnogo bolji izbor.

    Toliko od mene u ovoj epizodi. Ako sam šta pogriješio, molio bih kolege koji češće obilaze Kupres da me koriguju.
    Izmenio/la stekan; 19.09.2010 u 09:04.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •