Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Koje je škijalište No.1?

  1. #1
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano Koje je škijalište No.1?

    Koje je po vama skijalište br.1. u svijetu?

  2. #2
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Evo 10ak na kojim nisam bio a gdje bih veoma, veoma volio ici: Whistler Blackcomb, Zermatt, Verbier, Wengen, Sestriere, Sella Ronda, Vail, Aspen, Snowbird, pa taj tvoj cuveni Iscgl, St. Anton.

    Ergo, ne osjecam se dovoljno kompetentnim da proglasim skijaliste br.1 u svijetu, a ako neko od ovih nije na tvojoj listi onda ne mislim ni da si ti kompetentan

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    3D, kratko i jasno.
    Zašto? Zato što kad sam 2000 i neke otišao tamo prvi put posle Kopova, Jaorina i Durmitora nisam verovao gde sam došao. Vreme svih 7 dana ko na letovanju, staze , ski in ski out za 345€, ...
    Još da sam se sapleo negde na stazi i pao preko npr. Leticije Kaste onda bi vodeće mesto bilo stvarno zakucano!

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    U mom svijetu je Gerlitzen još uvijek br.1.

    Osnovni kriterij: odnos uloženo/dobijeno.

  5. #5
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Osim Kopa, Jahorine i Goča, skijao sam u 3D i u Varsu-Risoulu...
    Gledajući mape skijališta, glupo bi bilo reći bilo šta drugo osim 3D ali... ovaj Stevin količnik je nemilosrdan... moram priznati da sam za uloženo, najviše dobio od Varsa i Risoula. Bojim se da me ebe jedan drugi količnik, budžet/godine... svaki put kad ponovo sračunam, rezultat je manji od predhodnog, tako da je sasvim realno da nikad neću videti ni jedno od ovih skijališta iz oggyjevog posta pa ni mene nemoj uzeti ozbiljno

  6. #6
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Malo se ponavljam, ali cu reci jos jednom;

    nr1 mi je svako skijaliste na kome me doceka pola metra svjezeg cjelca, ratrakom ne obradjane padine (opasnost od lavina 1), sunce i poluprazni ski-lifotvi, bez cekanja u redu (a da rade punom parom).
    Kad bi mogao da biram bilo bi to vjerovatno neko malo skijaliste u Bregenzwald (pod uslovom da napada puno puno svjezeg snjega) inace Andermatt.
    Izmenio/la Sapa; 03.02.2010 u 16:02.

  7. #7
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    ...od vidjenih, tacnije skijanih skijalista..
    (ex yu/ Jahorina, Popova sapka, Kopaonik, Vogel, Bovec,Kranjska gora, Zatrnik, Bled; bg/ Banjsko, Vitosa, at/ Nasfeld, Serfaus Fiss Ladis; it/ Val Gardena i Sella Ronda; fr /Les 3 vallees)
    Bez obzira na sve, koliko para toliko i muzike, a muzika koja meni zasada najvise prija je u Val Thorensu. Naravno ovo je za sada a sta ce bit sutra ... videcemo... pa tek smo poceli da se druzimo.

  8. #8
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Kad bi mogao da biram bilo bi to vjerovatno neko malo skijaliste u Bregenzwald (pod uslovom da napada puno puno svjezeg snjega) inace Andermatt.
    Javi se Sapa kada budeš išao u taj tvoj Andermatt pa da popijemo po koju, a možda te ubjedim da produžimo do Engelberg-a, ubjeđen sam da se nećeš pokajati.

  9. #9
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Sva skijalište iz sistema SuperskiDolomiti NO.1 (između njih ubedljivo najbolja su Alta Badia, Arabba-zbog konfiguracije terena, Val Gardena, Civetta, Kronplatz je poslednji zbog velikih gužvi-ove godine imam u planu pogledat Falcade-Passo Sanpelegrino i Alta Pusteriu)....kako su sređene staze, infrastruktura, odnos radnika do turista, vremenski uslovi...tu može još donekle konkurirati Schladming,Nassfeld, Katschberg, Obertauern, Kaprun-Zell am See....od mojih MB Pohorje (zbog blizine i nočnog skijanja), Krvavec, Kranjska Gora, Cerkno i Rogla......

  10. #10
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Sva skijalište iz sistema SuperskiDolomiti NO.1
    Eto ja nisam nikada bio na Dolomitima, ali poznajem dosta njih koji redovno idu, kažu da je vrhunsko skijanje. Ipak to nije jedno skijališe nego ogroman i impresivan ski resort, gde ne znaš kud i kamo... to moram probati.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •