Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 62

Tema: Krvavec

  1. #51
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Da, izgleda da su posle medijske "hajke" počeli pregovori. Vidičemo šta če biti. Kako god .... koliko je meni poznato taj novi (the muljator) gazda je kupio krvavec prilično na "mufte", bez iole ozbiljnog finansijskog "bekgraunda"; tako da me ovakve stvari in dešavanja ne iznenadjuju.

    Inače, da budem iskren, Krvavec zadnjih godina ionako stagnira, ne sečam se kada su zadnji put uložili šta kapitalnije (ima sigurno cca. 15godina). Samo dižu cene, dok ponuda ostaje ista (skijaška) a i počele su sprave/žičare da se kvare - prošle sezone je bio kvar na dvosedu za zvoh - zaglavili ljudi na žici u hladnoči za par sati!.

    Krvavec je inače sasvim ok za nas iz Ljubljane, da se sjuriš na par sati (npr. ako imaš mogučnost preko nedelje pre posla). Za iole ozbiljnije (in isplatljivije) skijanje je nažalost potrebno produžiti via Austrija. Još uvek mi nije jasno zašto masa ljudi iz npr. Zagreba ili Beograda gotivi Krvavec ... koji je realno daleko preskup za ono šta nudi. Ali to (i uopšte tema o stanju skijališta u Sloveniji) je tema za neki širi elaborat. Poz.

  2. #52
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Skijalište ima svoje mane, ali ako ga uporedim sa skijalištima na sličnoj vremenskoj udaljenosti od Beograda, mislim da i nije tako loš izbor.
    Lako se stiže, nema traume sa parkingom, korektno sređene staze, pristojan smeštaj za normalan novac...

  3. #53
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Meni je Krvavec redovno skijanje bar 1-2 dana godišnje, na putu ili u povratku sa ozbiljnijih destinacija. Znaš kako (@joza) - postojanje Krvaveca je neverovatan luksuz za vas iz Ljubljane, tako blizu, a ipak pravo skijanje. Iz BG je prvo pravo skijanje na 3h, i to često i 3.5h. Nakon toga dolazi kilavo skijanje na jedno 5h i onda Krvavec na laganih 5.5h.

    Eto, zato ga volimo.

  4. #54
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Ma šta ja znam .... kao Ljubljančan (i neko koji je kao več 30-tak godina na skijama)... Krvavec mi nije ništa posebno t.j. nije mi neki sinonim za pravo skijanje. To je možda više bilo u igri kad je bilo vremena (čitaj: kad sam bio klinac/mlad/student) pa da ideš preko nedelje prepodne na par sati da se malo sjuriš (kad nema gužve). Kao ozbiljna destinacija ili pak za vikend dnevno skijanje ne dolazi u obzir ... nikako: staršne gužve, masa pozera i pijandura koji idu gore da ljoču i pre svega omer uloženo/dobiveno. Slovenačka skijališta su naime postala preskupa za prosečan đep (karte su 30+ eur) .... a pogotovo preskupa za ono šta dobiješ za to (dužina staza i kvalitet žica). Na žalost (slovenačkih skijališta) se meni više isplati skoknuti do Austrije (npr. Gerlitezn je samo cca. dobar sat vožnje i to preko Korenskog prevoja + vikendom su obično neke akcije za cca. 35eur za Koroška skijališta - obrati pažnju na sajt firme Skipasstravel - koja ima punkt za karte na pumpi iznad Jesenica) te se tu naskijati kao čovek za ceo dan. A da ne pričam o tome koliko koštaju sezonski pasovi i slično (bukvalno za sva koroška skijališta je jeftiniji nego samo za Krvavec :/)

    Cca. 15 godina unazad je bio npr. Gerlitzen tamo-tamo sa Krvavcem. Danas je Krvavec još uvek potpuno isti dok je Gerlitzen prerstao u jedno baš super skijalište koje svake godine pruži nešto novo t.j. evolvira.

    Nekad (čitaj za doba Juge) je bilo mnogo više skijališta širom Slovenije - manja ali zato super pristupačna, obično izdašno sponzorirana (ili pak finansirana) od strane lokalnih "oour-ova". Tada je skijanje bilo zaista nacionalni sport (i oslonac za nacionalizam) te pristupačno svima ... danas postaje domena imučnih (da o takmičenju i ne gubim reči). Dolazkom "kapitalizma" je to sve naravno i doslovno propalo.


    ps: blago vama, vidim na jugu je "grunulo" dosta snega .... ovde ništa :(
    pss: ako ko ima kakvih konkretnih pitanja o slovenačkim skijalištima ... slobodno pitajte

  5. #55
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Šta da kažem, sve stoji što kažeš. Ja Krvavec skijam baš preko nedelje, tako što npr odskijam neko od koruških skijališta ili Tarvisio do zatvaranja žice, spucam se u cerklo ili okolo gde je jeftino spavanje, odskijam Krvavec sledeći dan i onda pravac jug.

    A tačno je da je Gerlitzen, Nassfeld, Katschberg, pa i Tarvisio (naročito, zbog jeftinije ski karte, kada ima snega), tj ceo potez oko Beljaka (da se izrazim slovenački ), bolji odnos uloženo-dobijeno.

    Imam i pitanje: valja li šta Rogla sada? Šta je tvoja ocena? Neki moji drugari SLovenci dosta hvale...

  6. #56
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    PS: kakve smo stipse mi skijaši ex-jugosi, svi izgleda koristimo Korensko sedlo i lokalne puteve, samo da nas ne cede za Karavanke, a i AUS vinjetu šparamo, kada god možemo

  7. #57
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Ma nema šanse da plačam tunel + vinjetu za samo jedan izlaz. Za skijališta Gerlizten, Bad Kl., Turracher ili pak Nassfeld se ne isplati kupovina vinjete+tunela (pogotovo ako ideš samo jednom u nedelji, ako bi išao više puta odnda je verovatno druga priča - barem za autoput). Za Katschberg ili pak Obertauern i Flachau (do kojih je mogoče u praksi dobaciti za jednodnevno skijanje - preporuka!), tada se isplati tunel i vinejta (ušteda vremena!).

    Što se tiče Rogle: meni najviše liči na Kopaonik i svidja mi se konfiguracija staza, skijalište u šumi (četinari), lake staze; ako radi u full-u više nego ok za jedan dan. Od svih slovenačkih skijališta ima Rogla "najbolju" panzionsku uslugu - najviše pravih solidnih hotela "na stazi" (a da nije grad kao Kr. Gora) + pravu banju/akvapark u blizini (Zreče). Znači idealno za kombinaciju opuštenog skijanja te relaksacije. Problem je samo što je relativno skupo ( + stalno je bukirano) i generalno je presonal onako .... na nivoju krilatice: kakva plata takva vrata :( (austrijanci so oko toga daleko profesionalniji)

  8. #58
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ah, kažeš "Za Katschberg ili pak Obertauern i Flachau (do kojih je mogoče u praksi dobaciti za jednodnevno skijanje - preporuka!)"... pa mi idemo na Kop na jednodnevno skijanje ili Tornik (3-3.5h od BG i toliko nazad!), ma Obertauern od Ljubljane je (sa istočne strane) koliko... 2h? Katschy i Flachau još malo bliže...

    Kažem često, živite u jednoj od lepših zemalja sveta... malecka, ali strateški pozicionirana!! 2h od mora, 2h od dobrog skijanja. Ljuks, što bi braća Rusi rekli


  9. #59
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Kop za jedan dan iz Bg??? Uff ... svaka čast ... skidam kapu. Po onim putevima ... "leleee". To se zove ljubav i strast za skijanjem Da, Ljubljana je po tom pitanju odlično pozicionirana. Malo smo onda "razmaženi". Dobro, ima sad tu drugih mana ... ali ok nečemo o tome sad ... ionako odosmo' več u debeli off Poz.

  10. #60
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Kratak info sa Krvaveca, bili sa SkiBus-om za vikend:

    Meni je bilo prvi put, kako sam već pominjao nisam neki skijaš, i meni je skijalište bilo taman po meri za vikend skijanje, čak i ako nisu sve staze radile. Sneg je bio veštak, ali po meni jako dobro pripremljen. U petak smo imali dva poluvremena, prepodne jako lepo vreme, a onda se navukla strašna magla, bukvalno se prst pred okom nije video. Zato je juče u nedelju (u subotu se išlo na K. Goru, tamo smo ranije bili više puta pa neću detaljisati) dan bio fantazija, sunce blešti ceo dan, staze opet odlično pripremljene, malo gužve ali ništa strašno, celodnevno uživanje.

    Slažem se da bi liftovi mogli da se malo unaprede, ali sveukupno infrastruktura nije loša. Nas je dovozio autobus, tako da nismo lupali glavu oko parkinga, uskočiš u gondolu i za 15-20 minuta si na stazi, sve sa rentom opreme usput. Rekao bih da je konfiguracija staza taman za "srednjake" kakav sam ja, maltene sve staze mu dođu kao crvene, neke blaže, neke malo strmije, taman da se čovek lepo navežba. Verujem da skijalište nije interesantno za ozbiljnije skijaše, ali čak i tako možemo zaista samo da zavidimo Ljubljančanima što mogu kad god im padne na pamet za nekih 40 minuta da skoknu do ovakvog skijališta.

    Evo i jedne slike sa Triglavom u pozadini, neću kačiti slike staza jer su odlično pokrivene Web kamerama:

    Krvavec.jpg

    Takođe, ne vidim posebnu temu, pa ću ovde pohvaliti SkiBus - nama je prvi put da idemo sa njima, i imali smo malo rezerve kako će sve da ispadne, ali zaista je sve prošlo super. Odličan hotel ("Park" u Ljubljani), super dilovi (prvo noćenje praktično nije ušlo u cenu, onda pustili nas da se u nedelju lepo istuširamo posle skijanja, i onda se kao ljudi spakovali i ušli u bus, onda super popusti na rentu na Krvavecu, itd.), korektan prevoz (u povratku smo doduše baš puno čekali na izlasku iz HR, ali takav je period godine), i super ekipa, prava skijaška, gde je svako gledao svoja posla i nije bilo nekih većih kašnjenja i smaranja od strane bilo koga. Definitivno ćemo ići opet.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •