Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 62

Tema: Krvavec

  1. #11
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski2ski Pogledati poruku
    Evo utisci sa vikenda (Snovik):

    1. Put dugačak, nepotrebno zadržavanje na granici (MUP, provera, skidanje sa autobusa). Kada smo stigli, vreme katastrofa, magla. Doduše za prvi dan zagrevanje, tako da nije bilo strašno. Skijali ceo dan pola staze, nemajući pojma šta skijamo, više onako na osećaj. Uveče večera (vredi svaki euro), pa nakon toga bazen, da odmorimo živce.
    neverovatno ali istinito, prosle godine nama je prvi dan bio identican. Dodao bi samo kishu koja je pocela pred kraj skijanja

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano Krvavec, 15.03.2014

    Evo utisci sa Krvaveca, prosli vikend.
    Krenuli smo u cetvrtak navece, sa namjerom da prespavamo u Cartezu, te "odradimo" ski vikend po Sl i AT(pet-ned).
    Petak ujutro, za malo promjene, - destinacija Krvavec.
    Dosli smo u 9.00 na skijaliste, i na prvi pogled me je iznenadila velika guzva, parkirali smo na parking br. 8 (od 9 ukupno). To uglavnom nisu uredjena parkiralista, vec prosirenja kraj puta (za 20-30 auta), koja su numerisana. Ski bus vozi svakih par minuta, te prevozi skijase do gondole.
    Posto je vec u 9 ujutro bilo toplo, preko 10C, sa tendencijom za 20C +, odlucimo se za kracu varijantu od 4h ski pasa (sto se pokazalo kao optimalno).
    Na skijaliste se dolazi gondolom, koja vozi na ~1400m. Najveci vrh je 1970m
    Samo skijaliste je odlicno (kada se poredi sa skijalistima slicne velicine). Na centru skijalista dominira novi setosjed, koji vozi do vrha "Krvavec". Sam sestosjed pokriva 5-6 staza, uglavnom crvene konfiguracije, te dvije crne (mozda vise crveno-crne), te smo se na njemu najvise i zadrzali.

    Od ostale opreme, tu je cetverosjed uz jednu plavu stazu (prilicno spor, za pocetnike), te nekoliko dvosjedisnica i sidro, koje pokriva desni kraj skijalista.

    Staze su vrlo interesantne i dinamicne, te su me prosto odusevile, pogotovo u poredjenju sa Pohorjem i K.Gorom, te se Krvavec sa pravom moze nazvati "najboljim" Slo skijalistem.
    Steta sto je bilo vrlo toplo, te se poslije 12h na nizim dijelovima pocela stvarati kaljuga...
    Ond smo otisli u kafanu natakozvanoj "plazi",
    Na kraju, bi odlican dan (to jest 4h), te samo zalim sto toplo vrijeme nije dopustilo da do kraja "izgustamo" Krvavec.
    Od sada, Krvavec kod mene definitivno favorit za "poludnevnu" varijantu, pogotovo na putu za AT i sl.

    Subotu smo skijali Gerlitzen (relativno lose, mokar snijeg).

    Nedelja K.Gora od 08-10h podnosljivo, kasnije kaljuga.
    Podkoren odlican, staza ko beton (valjda im ostalo od trke prosli vikend), napravili smo par odlicnih zica do 11h. Poslije toga me je neka talijanka "pokupila" odmah na vrhu, te sam na ledjima "ispeglo" pola staze.... srecom nista ozbiljno nije bilo, ali poslije toga, zatvorih sezonu i pravac kafana
    Priložene slike Priložene slike

  3. #13
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Idem ovde na novogodišnje skijanje, biće super, aranžman je tako dobar da ne mogu da poverujem, biće to više u fazonu ski&swim, jedva čekam. Krvavec i Aquapark ...
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  4. #14
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Uhhh ovo je bio pravi pogodak,aranzman sa boravkom u plazi je za 10,moram unapred da se prijavim za sledecu godinu!!!

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Kakvo je skijaliste krvavec iz tvog ugla? Uporedi ga sa kopom ili sa nekim drugim skijalistem gde si bila? Mesto krvavec?

  6. #16
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Iz mog ugla kao srednjeg skijaša ...
    Eeee ovako, na Krvavcu sam bila tri puta (verovazno je zato ovog puta najveću utisak na mene ostavio hotel PLAZA) ... i jedva čekam ponovo.
    Skijalište je taman za produženi vikend. Na skijalište se dolazi gondolom, a početna stanica gondole je nekih 30km od LJubljane. Važi za Krvavec da je "skijalište za znalce" i jeste malo jače, ali ništa spec. Najviše ima crvenih staza, ali ima par plavih koje su možda malo jače nego plave na Kopu.

    Ima ukupno oko 35km staza (kao recimo Pančićev vrh i KGB zajedno, takve su i staze par plavih i crnih i većina crvenih). Kad se povežu staze od vrha Zvoh do gornje stanice gondole bude to jedna baš lepa dužina (moraš da staneš na pola da bi došao do daha).

    Desni deo skijališta na koji vodi jednosed ne volim baš, ali nije ni to loše kad je gužva, jer to je bukvalno štek (kao Gobelja na Kopu). Skroz desno je jedan tanjir koji ima kao plavu stranu. Mislim jeste ona plava ko što je Krčmar plav u početku, a posle kreće jedno 100m baš velikog nagiba.

    SLovenci su krajnje ljubazni, ima dosta kafića pored staze i cene su beogradske. Tu je i jedan planinarski dom gde može fino da se pojede supica, bečka šnicla (Donajski zrezek), pasulj ...

    Meni se lično skijalište jako sviđa i ponovo bih išla, a ovaj aranžman sa Plazom bih da rezervišem već unapred za sledeću Novu Godinu, jer mislim da je stvarno super.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Plaza je jako dobar hotel ali nešto mi se čini da sledeće godine teško da će zadržati tu cenu. 139-159e za 2 noćenja sa doručkom, 3 skipass-a i prevoz... (pričam o skibus ponudi). Pa još i Atlantis water park u ceni...
    Još te puste u sobe rano ujutro, izađeš posle skijanja u nedelju, večera ranije da bi na put krenuli ranije...
    Ne kažem da je džabe (kakva je situacija, svaki dinar gledam...) ali je zaista veoma povoljno.

    Inače, Krvavec je zaista zanimljivo skijalište za produženi vikend.

  8. #18
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Aj sto je povoljno,nego sto he dobro,osoblje plaze preljubazno,hrana fantasticna (losos,skampi,plodovi mora+3vrste mesa).

    Mozda ce poskupeti,ali ne verujem da ce biti nesto preterano. Cak i onda vredece svaku paru!!!

  9. #19
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ovog januara gospođa i ja uspeli smo da povežemo lepo i korisno i da u sklopu drugih obaveza posetimo više ski centara u Sloveniji i Austriji. U tom smislu prenosim naše utiske, forum tome služi, možda bude koristilo drugima u budućnosti. Da ne kažem - hajde da ne budem lenj, pa vraćam malo utisaka zajednici od koje sam čitao dosta iskustava u prošlosti…


    Tu malu ediciju i šetnju počinjem sa Krvavecom, najpopularnijim slovenačkim ski centrom.


    Početna stanica gondole nalazi se u podnožju ski centra, nekih 35-40min vožnje od Ljubljane ili 15-20 minuta od Kranja. U okolnim selima ima dosta solidnih pansiona od 10-ak eur po krevetu za noć (parking i doručak u ceni).

    Parking ispod gondole je solidno rešen, organizacija je dobra, ali ko dođe kasnije može da ga snađe parkiranje 5-10min uzbrdnog hoda daleko od gondole. Poranite dakle!

    Cena dnevnog ski pass-a je na nivou Kopa, možda tek za nijansu skuplje, ali ipak primetno jeftinije nego u Austriji.

    Skijalište je dosta ispod nivoa Kopaonika i daleko ispod obližnjih koruških ski centara (naročito Nassfelda). Staze su kratke i nisu sve pokrivene veštačkim snegom. Ovo čini da najozbiljniji vrh (Zvoh) gotovo nikada nije u funkaciji. Transport je mešan - postoji moderan isklopivi šestosed (vrh Krvaveca) i on je dovoljan za sve, a tu su i starije žice (od prastarog jednoseda i starog dvoseda, do četvoroseda na plavoj stazi, lepoj za početnike).

    Na prvi pogled, dakle, iz gornjeg opisa Krvavec deluje kao neuzbudljiva planina. Ali, i ovo je VELIKO ALI, nije sasvim tako! Šestosed “Vrh Krvaveca” inteligentno je građen, pa je njime praktično (osim Zvoha) moguće voziti SVE staze i, što je još važnije, KOMBINOVATI ih u jednom spustu. Tako se dobijaju lepe kombinacije, solidne dužine!

    Zamislite kopaonički vrh Gobelju, dakle jedna žica i više staza levo i desno, ali ne onako gobeljanski kratkih, već sa nekoliko kombinacija dužine skoro Krčmara. E, tako izgleda Krvavec!

    Dakle, planina za sasvim, sasvim dobro skijanje, doduše u trajanju od max 1-2 dana.

    Najveća vrednost Krvaveca je blizina velikih gradova i njegova dostupnost. Zamiaslite da na Avali imamo Krčmar, kakav je to luksuz! E, tako je Ljubljančanima…

    Cene apres ski su sasvim pristojne, takoreći beogradske i kopaoničke. Atmosfera je domaća, ovo je slovensko skijalište i čovek se oseća kao u svojoj zemlji. Zona za sasvim malu decu postoji, dosta je dobra i zanimljiva. Staze za početnike postoje, ali je ipak ovo skijalište neprimereno za totalne početnike.

    Sve u svemu, Krvavec dobija od mene preporuku, ali kao vikend i usputna destinacija.

    Ko hoće jeftino 6-dnevno skijanje, Kopaonik je bliža, čak jeftinija i MNOGO kvalitetnija opcija.










  10. #20
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Одличан опис најпопуларнијег словеначког скијалишта. Ја ипак само не бих поредио у потпуности стазе са врха шестоседа до врха гондоле са Крчмаром. По мени је то нека мало блажа варијанта новог Гвоздца и Леденица. Те стазе на Крвавецу имају дужину око 1400 метара и око 350 метара висинске разлике, док је Крчмар дугачак 2 километра и има висинску разлику од 470 метара.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •