Strana 11 od 15 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 149

Tema: Stara planina, Babin zub - Ski centar "Konjarnik"

  1. #101
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sigor
    To i mene zanima. Jel ima neko da je kupio plac ili cuo za nekog da je pazario?
    Lutajuci po internetu pronadjoh jednu ponudu 10 ari za 5000eura, u blizini hotela.
    Neko drugi nudi 53 ara bez cene.

  2. #102
    Junior Member
    Datum registracije
    13.07.2006
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Cene su otprilike, koliko sam ja upoznat sa njima , od 200 do 300 eura za jedan ar zemlje! Ne moze se vrsiti prenos vlasnistva na Jabuckom ravnistu, samo u selu Crni Vrh! Ukoliko neko ima druge podatke bio bih mu zahvalan da ih objavi!

    Citirati Originalno postavljeno od D.I.M.
    Lutajuci po internetu pronadjoh jednu ponudu 10 ari za 5000eura, u blizini hotela.
    Neko drugi nudi 53 ara bez cene.

  3. #103
    Zamlata
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Ovaj za 10 ari ga bas opali za cenu. I kako on misli da se izvrsi prenos ako to nije dozvoljeno. Jel ima neko podatak za GOlemu Reku, da li je tamo dozvoljen prenos ili ne?

  4. #104
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Za planinsku kuću (za zimu) je 100kvm mnogo, treba to zagrejati .

    Jel se to meni čini ili selo Crni Vrh ima strateško najbolju poziciju? (gde god da se širi centar od Crnog Vrha se stiže direktno)

    U kom od tih mesta je najbolja infrastruktura, tj. da je najlakše se priklučiti na struju / vodu?

    Šta je sa dozvolama za gradnju?

  5. #105
    Zamlata
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    Za planinsku kuću (za zimu) je 100kvm mnogo, treba to zagrejati .

    Jel se to meni čini ili selo Crni Vrh ima strateško najbolju poziciju? (gde god da se širi centar od Crnog Vrha se stiže direktno)

    U kom od tih mesta je najbolja infrastruktura, tj. da je najlakše se priklučiti na struju / vodu?

    Šta je sa dozvolama za gradnju?
    Crni vrh mozda ima strateski najbolju poziciju, ali ono je i dalje udaljeno par kilometara od Konjarnika i zicara. Meni je ipak bitno da budem na pesackoj udaljenosti od zicara, ili najbolje da se na skijama dovezem do iste. Ako vec moram da vozim do skijalista, onda mi i nije bitno da li sam 3 ili 10 km udaljen.

  6. #106
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ima tu nečega, ali mislim da je u selu praktičnije.. Lakše dobiješ dozvolu, struju, vodu, prodavnica, kafana i sl. Taj put do skijališta svakako mora da se održava (da bi se uopšte došlo do skijališta).

    Strateški je bitna pozicija, pošto se skijalište možda u budućnosti krene razvijati u drugom pravcu. Ako se skijalište stvarno bude razvijalo onda će biti i gondole iz sela, a i bez gondole je lako provozati se 5 km .

    Naravno, kuća pored skijališta isto ima svoje prednosti, ali i mana. Ja lično imam vikendicu na jednom skijalištu u CG (na skijama odem do staze i vratim se) ali mislim da to nije bila baš najpametnija investicija . Da sada pravim vikendicu, spustio bi je u neko donje selo...

  7. #107
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    Na Staroj planini krajem decembra trebalo bi da počne da radi prva žičara, u okviru projekta izgradnje velikog budućeg zimskog turističkog centra.
    To je samo deo infrastrukture velikog državnog projekta koji predviđa izgradnju zimskog skijaškog centra na toj planini, koji bi za samo nekoliko godina mogao postati jedan od najvećih u ovom delu Evrope.
    Prema preliminarnim projektima, na toj planini (opština Knjaževac) moglo bi da se izgradi oko 200 kilometara ski-staza, sa 47 žičara i ski-liftova, koje bi istovremeno moglo da koristi 30.000 skijaša.
    Kako je najavljeno, u toku ove godine Vlada Srbije i javna preduzeća uložiće više od pola milijarde dinara u izgradnju ski-centra, koji će već u prvoj fazi dobiti četvorosedešnicu, ski-lift dužine dva kilometra i dve ski-staze, a biće uređena i kompletna infrastruktura.
    Planirana je i obnova puta Svrljig - Kalna - Babin zub, u dužini od 50 kilometara, kao i prilazni put prema budučhem zimskom centru Konjarnik, sa 850 parking mesta.
    Već je potpisan ugovor sa preduzećem za puteve "Zaječar" o izgradnji pristupnog puta do ski-staze na brdu Konjarnik, sa okretnicama i parkinzima, vredan 44,9 mil din.

  8. #108
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barrcode
    Prema preliminarnim projektima, na toj planini (opština Knjaževac) moglo bi da se izgradi oko 200 kilometara ski-staza, sa 47 žičara i ski-liftova, koje bi istovremeno moglo da koristi 30.000 skijaša.
    .
    bih da polemisem oko ovog broja od 200km staza. Sve mi lici na ono "sta zna dete sta je dvesta kila. "
    Poredjenje radi Kopaonik koliko se secam ima oko 40 km uredjenih staza.
    Konfiguracija na terenu je prelepa ali 200km. Kao sto svi znamo deo prema pirotu je juzni. Leti je prelep ali zimi sneg ne ostaje dugo. Da mi stignemo go 10 zica i 50 km staza.

  9. #109
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od D.I.M.
    bih da polemisem oko ovog broja od 200km staza. Sve mi lici na ono "sta zna dete sta je dvesta kila. "
    Poredjenje radi Kopaonik koliko se secam ima oko 40 km uredjenih staza.
    Konfiguracija na terenu je prelepa ali 200km. Kao sto svi znamo deo prema pirotu je juzni. Leti je prelep ali zimi sneg ne ostaje dugo. Da mi stignemo go 10 zica i 50 km staza.
    U potpunosti se slazem sa malopredjasnjom izjavom a vrlo je izgledno da ce i biti tako.Verovatno ce se orjentisati iskljucivo na severnu stranu i to iskoristiti do maximuma.Ipak netreba zaboraviti da je maximalna visina 2160 a da ce vecina zica zavrsavati na ispod 2000m i ako se uzme u obzir da su zime sve krace i toplije suludo bi bilo graditi bilo sta na ostalom delu planine.Slazem se sa konstatacijom ovih iz dopplemayera da ima dosta potencijala ali njima je prevenstveno u interesu da prodaju sto vise zica i jebe im se jel ima snega i koliko se dugo zadrzava.Iskreno se nadam ce ove prve dve zicare proraditi ove sezone.Cale se juce vratio sa stare planine i kaze da su prokrcili sumu za stubove sto se i videlo na slikama koje je neko okacio pre nekoliko dana ali kaze da staze od cetvoroseda nema jos u najavi.Sutra cu okaciti nekoliko slika koje sto se tice same konfiguracije terena dosta obecavaju.
    Pozdrav.

  10. #110
    Zamlata
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Evp i mene upravo nazad sa Stare Planine. Po prvi put sam bio tamo i sta reci, odusveljen sam sa prirodom, padinama i budusim skijanjem tamo.
    Da se radi, radi se. Ekipe su tamo i rade na trasiranju staza. Po ceo dan krstare vrhovima i planiraju. SUma za cetvrorsed je prokrcena i sad se tamo vrsi geodetsko premeravanje za postavljanje stubova.
    Jedina stvar koja je meni zasmetala je put do tamo od Beograda. Ma sve je super do Nisa naravno, ali onda pocinje ocaj. Put preko Svrljiga i Knjazevca je ocajan do Svrljiga, a onda malop bolji. Od Knjazevca do Kalne je jad. Uzan, krivudav i neravan. Onda od skretanja krece dobar put, ali kako se prilazi selu Crni Vrh, sve je uzi i gori. Vrlo opasno za voznju i pravo da vam kazem nisam siguran da ce se stici sa prosirenjem i izgradnjom puteva do zime. Nema sanse, posto ja nisam video nikakve radove na putu, a priznacete da bi trebali da su u punom jeku.
    Od Konjarnika nisam video nista, sem dve staze koje se uspinju ka verovatno pocetnoj stanici zicare, ali nisam se peo gore da to proverim.
    Eto za prvi udar toliko, a nastavak sledi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •