Strana 13 od 15 PrvaPrva ... 31112131415 PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 149

Tema: Stara planina, Babin zub - Ski centar "Konjarnik"

  1. #121
    Junior Member stalker avatar
    Datum registracije
    22.02.2006
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Bio sam juce na kratko na Staroj planini i evo nekih detalja:
    Uveliko se sece suma za nove staze a 15.9. se ocekuje pocetak rada na konstrukciji zica. Nisam imao vremena da obidjem buduce staze, ali na osnovu pogleda sa terase ispod EPSovog hotela i sa jos par lokacije, te staze mi deluju prilicno blage, ali to je razumljivo, pravo skijanje ce biti tek na potezu Goleme reke za neku godinu (I hope so).
    Trenutno najveci fenomen je jagma za placevima, i ja zaista nisam verovao da je to u tim razmerama. Samo pice likovi sa dzipovima i pazare sve zivo. Prenos u principu nigde nije sporan, osim u slucaju zamrsenih imovinskih odnosa (klasicna srpska prica), ali je gradnja za sada izvesna samo u selu Crni vrh gde postoji makar i neka polusrusena stala koja je ucrtana. Desno od Goleme reke i leva strana puta Crni Vrh - Babin zub je za sada pod zabranom gradnje. U narednih par nedalja ce se valjda usvojiti taj plan, pa ce se onda verovatno imati jasnije slika gde ce sta moci da se radi.
    Cene su od nevernovatnih 20-30 evra po metru kvadratnom na nekoj dobroj lokaciji u selu gde ima ucrtane kuce pa onda 4 , 5 , 6, 10 u zavisnosti od lokacije, prilaza, dostupnosti struje i sl. Ima i likova koji su na vreme pazarili par desetina ha po bukvalno bagateli i sad se razbijaju. Ima i likova koji pridju seljaku i kao: evo ti 20.000 ervica za kaparu ako neko oce da proda neko imanje pa mi javi. Golema reka je za sada nesto jeftinija (2-3-4 evra metar) ali ako nemate dobar terenac onda imate problem da dodjete do placa - naravno tamo nema nikakve infrastrukture i nece je skoro biti a udaljeno je 5-6 km od Crnog vrha - to sto je ostalo.



    Pozdrav
    Puska, sekira, cokula i mac da posecem sav taj korov i da krenem u neke planine gde nema nove godine...

  2. #122
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Ostaje nada da ce razvoj biti planski, a ne stihijski.

  3. #123
    Junior Member srdjanv avatar
    Datum registracije
    15.03.2004
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Ево пар слика са Старе Планине од овог викенда, ради се, крчи се шума, а да ли ће ове сезоне бити скијања видећемо.Реновира се и планинарски дом тако да ће бити мало више места за смештај.
    Priložene slike Priložene slike

  4. #124
    Aggressive Brothers Crew Tek-FLo_abc avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    kragujevac
    Godina
    37
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od D.I.M.
    Lutajuci po internetu pronadjoh jednu ponudu 10 ari za 5000eura, u blizini hotela.
    Neko drugi nudi 53 ara bez cene.

    moji drugari s ukupili 12 ari placa pre par dana ako nekog interesuje moze da se javi
    Pain is your friend, don't left HE beat YOU!!!

  5. #125
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tek-FLo_abc
    moji drugari s ukupili 12 ari placa pre par dana ako nekog interesuje moze da se javi
    Zahvaljujem . Odustao sam od ulaganja tj predomislio se jer mi se cini da je ulaganje na duge staze. Verovatno gresim, ali sta je tu je. Mislim da cu skijati na raznim skijalistima, i boraviiti u tudjim apartmanima , kucama i hotelima. Zbog obaveza mogu si priustiti max 15tak dana snega godisnje.

  6. #126
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citam ovaj clanak na skijanje.hr i nesto mi milo i drago. Imam utisak kao da postajemo svet.
    Inace clanak je od 02.11.2006
    http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=16149

  7. #127
    Junior Member babinzub avatar
    Datum registracije
    14.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Godina
    42
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Citam ovu temu i vidim da je zapravao dosta ljudi kako tako informisano o Razvoju ski centra na Staroj Planini...
    Ja sam iz Knjazevca i veci deo zivota sam proveo na Staroj Planini i oko nje, pocevsi od najranijih skijaskih dana, a opet informacije koje su mi dostupne su merljive "miligramima".
    Po svojoj prilici raspolazemo slicnim informacijama i poluinformacijama, ali evo nekih, najsvezijih od JP Babin Zub:
    Radovi na zicarama kasne, jer su podizvodjaci neorganizovani, usled nedostatka odgovornog lica za koordinaciju, kojeg je trebalo da deligira investitor. Po njihovim recima, oni su jako skepticni sto se roka izgradnje tice i kazu da je malo verovatno, bez obzira na uveravanja, da ce pre nove godine proraditi cetvorosed na Konjarniku! Staza 1, iliti sidro koje ide sa Babinog Zuba, ima sansu da bude zavrseno, ako u narednih 20-tak dana ne pocnu obilnije snezne padavine.

    U cilju sto boljeg pracenja aktuelnih dnevnih desavanja i kompletnog razvoja Stare Planine ili bar Knjazevackog dela, mislim na Babin Zub, pokrenuo sam inicijativu u vidu foruma na sajtu babinzub.net
    Za sada je sav materijal jos u pripremi, ali se nadam da ce vec posle vikenda sire informacije biti dostupnije, a sigurno ce te biti u prilici da pogledate tehnicke karakteristike staza u izgradnji, kao i planirane infrastrukturne izgradnje.
    Izmenio/la babinzub; 15.11.2006 u 10:51.

  8. #128
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    imate dosta svežih fotografija + informacija na ovom forumu :
    http://www.babinzub.net/forum/viewtopic.php?t=23
    Impresivno!

    Pre nedelju dana na RTS reportaža o S.Planini. Između ostalog pominjana je "olimpijska ambicija" ovog skijališta!?
    LOL.

  9. #129
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Gde su nestali postovi od 14.11 do danas, iz ovog foruma ?

  10. #130
    Senior Member frrka avatar
    Datum registracije
    25.11.2005
    Godina
    41
    Poruke
    107

    Podrazumevano

    Ljudi da li ste videli da je besplatno skijanje na staroj do kraja decembra!!!!!


    Ajde da se organizujemo da odemo na 4-5 dana kao zagrevanje za predstojecu zimu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •