Strana 4 od 15 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 149

Tema: Stara planina, Babin zub - Ski centar "Konjarnik"

  1. #31
    Vrag te ..... vrag avatar
    Datum registracije
    18.03.2005
    Lokacija
    BREZOVICA
    Godina
    48
    Poruke
    268

    Podrazumevano

    Drage kolege (manijaci)
    ne bih da sejem seme pesimizma ali sve mi ovo mirise na veliku prevaru.
    Mislim da tu "neko" ima jako velikih interesa da "opere" novac. Svi znamo ko vlada nasom zemljom - MAFIJA- i znamo kako su prosli svi koji su hteli da se suprostave.
    Ocigledno da se neko zamerio turistickoj mafiji (koja inace drzi Kopaonik) i zeli da napravi nesto konkurentno. Da pricamo realno - u nasoj zemlji NEMA SANSE!
    Nikad nisam bio na Staroj Planini ali sam gledao puno emisija i cuo puno prica o njoj. Znam samo da je jako "divlja" planina.
    Ja bih jako voleo da se to ostvari jer kako stoje stvari ja cu morati da napustim ovu lepoticu ovde (Brezovicu) i voleo bih da imam gde da skijam a da to nije daleko, mislim, da nije u inostranstvu. Kopaonik je za mene najveca livada i dobro mesto za uzgoj ovaca, i nista drugo. Tamo ne idem ni da me ceka Severina licno.

    Ali, plasim se da ne podje nesto naopako i sve ode u PM jer se neke budale mogu posvadjati i sve zeznuti. Svi smo svedoci kakva je nasa vlada i kakve zakone donosi. Sve sto je od prosle vlade mora da se brise i menja. Ako ova odobri izgradnju, doci ce posle neka druga i sje.ati sve. A znate kako su stranci osetljivi na sve te stvari.

    Pre tri nedelje na Brezovicu bio Italijan, suvlasnik neke Englesko-Italijanske firme, zainteresovan (bio!!!) da kupi ski centar. Covek se odusevio kad je video kakva je to lepota. Jedina FIS staza (spust) u Srbiji (2522 start - 1750 cilj), neverovatni potencijal za offpist, klimatski uslovi... coveku je pala vilica kad je video koliko tu ima potencijala za skijase. Ali kad je cuo kakva je vlasnicka struktura i da se "nikad" to nece resiti, covek se pokupio i rekao da nece dolaziti dok se nesto ne promeni sa vlasnickom strukturom.

    Ako na Staru Planinu krene drzava sa radovima, budite sigurni da je sve "puklo".
    A kad bi oni ustupili zemljiste na koriscenje privatniku (ne mora da bude stranac), i dozvolili mu da gradi - e tad bi mogli pricati o napretku i sansama za uspeh.
    Cak i da krene drzava sa radovima pretpostavite samo koliko ce sve to da traje!!!

    Svakako, ja zelim sve najbolje i puno uspeha tako da se prikljucujem svima koji daju glas za izgradnju ski terena na toj planini, i dao BOG pa da se svi gledamo tamo i "manijacimo" po stazama (i van njiih !!!!)

  2. #32
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vrag
    Drage kolege (manijaci)
    ne bih da sejem seme pesimizma ali sve mi ovo mirise na veliku prevaru.
    Mislim da tu "neko" ima jako velikih interesa da "opere" novac. Svi znamo ko vlada nasom zemljom - MAFIJA- i znamo kako su prosli svi koji su hteli da se suprostave.
    Ocigledno da se neko zamerio turistickoj mafiji (koja inace drzi Kopaonik) i zeli da napravi nesto konkurentno. Da pricamo realno - u nasoj zemlji NEMA SANSE!
    Ko da je bitno ko vlada dal mafija ili udruzenje balerina srbije, bitno je da oni postave liftove. Kop sasvim lepo napreduje iako je livada u poredjenju sa ostalim vecim skijalistima na balkanu za pocetnike je izmisljen, a njih ima 70%+ tako da je sasvim opravdano ulaganje u isti. Sad kad postave jos koji cetvorosed bice savim ok centar i ako nesto slicno budu odradili sa starom planinom bice super.
    Space Shuttle Ski

  3. #33
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Misko je u pravu da je Kop za pocetnike a i da ih ima oko 70%,medjutim Izgradnjom drugog skijalista konkretno na Babinom zubu,dobijamo 17 staza za sve ali sve nivoe ski znanja,tako da uz sve lepe zelje Kopaoniku u buducem periodu mislim da ce morati dobro da se oznoje da ocuvaju ovo sto su stekli ili da unaprede ono sto ce tek da steknu,ali za mene kao skijasa i ski manijaka je najbitnije da ima sto vise skijalista i da sam pravim izbor gde cu i za koliko para skijati.U svakom slucaju POZDRAVLJAM svaku novu inicijativu za izgradnjom i polovine staze bilo gde da se to desi!

  4. #34
    Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Погледајде ово : http://www.minttu.sr.gov.yu/novosti_0406_12.php


    И још једна ствар, нови ски-центар(конкуренција) ће терати ове на Копу да још подигну ниво услуге (ово "још" кажем јер мислим да се ипак свашта на Копу поправило ове године).

  5. #35
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Upravo sam video Tadića u trećem dnevniku RTS-a koji govori o Staroj Planini kao najvećem investicionom projektu i o skijalištu najvećem u ovom delu Evrope...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  6. #36
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Kako stvari stoje trebalo bi što pre kupovati neki plac na Staroj Planini
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  7. #37
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da su pametni napravili bi zabranu izgradnje dok ne naprave plan..

  8. #38
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Opet vest u RTS dnevniku o razvoju turizma u Srbiji i govore da je za ovu godinu prioritet razvoj turizma na Staroj Planini! Tvrde da će za 5 godina Stara Planina biti veći i bolji ski centar od Kopaonik-a ako se u narednim godinama uloži 150 000 000€ što država što privatni sektor...
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  9. #39
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Tvrde da će za 5 godina Stara Planina biti veći i bolji ski centar od Kopaonik-a ako se u narednim godinama uloži 150 000 000€ što država što privatni sektor...
    Vjerujem da je ovo tačno. Problem je onom AKO.

    Tako možemo zaključiti sa AKO ulože 500 000 000€ biće bolji i od većine austrijskih skijališta. Dalje, AKO ulože 5 milijardi eura biće bolji od.....

    Sve u svemu, na vrbi svirala...

    Da je babi k.... bila bi deda. Da su njima milioni, oni bi...

    Ista priča vrijedi za većinu naših skijališta. Npr. ako bi neko uložio milione na Jahorinu (ali ne u hotele građene u svim mogućim stilovima arhitekture)...
    Izmenio/la stekan; 29.04.2006 u 20:51.

  10. #40
    Junior Member target avatar
    Datum registracije
    17.02.2006
    Lokacija
    Arandjelovac
    Godina
    45
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Mislim da oko ulaganja u turizam netreba da budemo toliko skepticni jer to je nase najvece blago a tu se vise nepita toliko ni nasa vlada ni sama srbija vec to gura evropa i kompanije koje imaju interesa u nasoj zemlji .Tako da mislim da netreba da brinemo dali cemo imati jos jedan ski centar u srbiji bitno je da su poceli pricu oko toga ami da sedimo i kuliramo dok nezavrse ceo projekat.


    www.kps-target.org.yu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •