Strana 1 od 15 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 149

Tema: Stara planina, Babin zub - Ski centar "Konjarnik"

  1. #1
    berkut777
    Guest

    Podrazumevano Stara planina, Babin zub - Ski centar "Konjarnik"

    Zanima me dokle se stiglo sa planovima za ski centar na Staroj planini, ima li neko podatke o tome, i dokle se stiglo.
    Da li se nesta gradi tj da li se uopste nesta gradi[/b]

  2. #2
    Member dzonka avatar
    Datum registracije
    08.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    gradilo se do 5 oktobra, a onda su nastupile promene

  3. #3
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Exclamation Stara planina, Babin zub - Ski centar "konjarnik"

    sta je sa starom pl. jel ce se pravi tu nesto
    ski rules


  4. #4
    shaun white wannabe vampire avatar
    Datum registracije
    01.09.2005
    Lokacija
    on the snow
    Skije / Bord
    rope crusteye
    Godina
    35
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski dude
    sta je sa starom pl. jel ce se pravi tu nesto
    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    On je naglasio da i Stara planina, Divčibare, Golija i Vlasina imaju takođe potencijal za zimski turizam zbog čega će u njih Vlada iduće godine ulagati znatna sredstva.
    izgleda da ce konacno poceti da rade i staru planinu, koja ima najvise potencijala za skijanje u srbiji.

  5. #5
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Izvinite, da sa Sarom planinom pocnemo novu temu.

    Inace na proteklom Sjamu turizma u Novom Sadu, su mi na standu Turisticke zajednica Istocne Srbije rekli da je imovinski i ekoloski spor sa "Srbija sumama" na putu da se resi i da ce projekat biti spreman ove godine

  6. #6
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od admin
    Izvinite, da sa Sarom planinom pocnemo novu temu.

    Inace na proteklom Sjamu turizma u Novom Sadu, su mi na standu Turisticke zajednica Istocne Srbije rekli da je imovinski i ekoloski spor sa "Srbija sumama" na putu da se resi i da ce projekat biti spreman ove godine
    Baš sam juče na google earth-u gledao prostor namenjen za skijalište:
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la Stevs; 19.12.2005 u 12:30.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Lepo je biti patriota, ali za ski-centar mora da se kolika je najveca visina, kolika je visinska razlika terena, priblizna duzina buducih staza, broj suncanih i sneznih dana, koliko cesto i koliko jako duva vetar... Za pocetak.
    Ako neko ima neki od tih podataka ne bi bilo lose da javi

  8. #8
    Old Member pedja5 avatar
    Datum registracije
    30.03.2004
    Lokacija
    Nis
    Godina
    51
    Poruke
    72

    Thumbs up Stara planina (Babin zub)

    Nedelju 19.2.2006. proveo sam na Babinum zubu. Krenuli smo u 8:30 iz Nisa i preko Svrljiga i Kalne stigli na odrediste oko 11:10. Put od 90km (Nis-Kopaonik je oko 125 km) uz obavezne lance presli smo dakle za nesto vise od 2,5 sata. Znaci 35km/h prosecna brzina. Za one koji bi dosli iz pravca Beograda blizi je put (nesto bolji) preko Zajecara i Knjazevca.

    Deonica Nis-Svrljig je najbolje parce puta (oko 30km) uz dosta krivina. Od Svrljiga do Kalne (oko 30km, nekada u blizini Kalne bio rudnik uranijuma) put izuzetno uzak, ponegde krivudav i sa jako losim asfaltom. Od Kalne se put odvaja ka Knjazevcu na sever i Babinom zubu na istok. Deonica Kalna-Babin zub opet oko 30km. Prvih 5-6km od Kalne je odlican put (skoro radjena deonica) da bi posle toga poceo da se osetno oseca uspon. Put vodi do podnozja Babinog zuba i sela Crni vrh (oko 900m nadmorske visine). Ponovo izuzetno losa deonica sa prilicno odrona (veliko kamenje na samom putu). Put inace sa vrlo slabim saobracajem sto donekle olaksava voznju. Samo selo Crni vrh kao da je konzervirano 60-ih godina proslog veka, kada je verovatnio i izgradjen poslednji objekat u njemu. Od sela Crni vrh (10km od Babinog zuba) odvaja se put ka selu Golema reka (samo podnozje buduceg skijaskog centra na mapi) i samom vrhu Babin zub (oko 1750m n/v). Tu je vec obavezna zimska oprema, kroz sneg prosecena samo jedna traka puta, mestimicno smetovi oko 2m. Istina uspon je nesto manji od onoga na putu Brzece-Kopaonik, ali i potpuno ne opterecen. U prepodnevnim satima svi idu na gore, a u popodnevnim na dole. Sneg na kolovozu ne utaban tako da kola setaju prilicno levo-desno sto iziskuje vecu vozacku spretnost za takve uslove, narocito ako je automobil duzi i sa sirokim gumama.

    Posle detaljno opisanog puta stigli smo do Planinarskog doma i EPS-ovog hotela (nekih 50 do 100m ispod samog vrha, dakle oko 1700m n/v). To su i jedina dva objekta. Parking za 15-ak vozila pun. Vikend pa je guzva, inace nema zive duse. Popili smo cajeve (10din), sokove (30din) i kafu (15din) u EPS-ovom hotelu. Cena punog pansiona 1180din. Odatle vodi staza do ski lifta, potrebno 10-ak minuta hoda da se dodje do nje. Vreme lepo, suncano sa ponekim oblackom. Temperatura 2-3 stepena u plusu. Snega u izobilju preko metra. Priroda lepa, netaknuta. Dolazimo do same staze. Duzina 200-250m, dovoljno siroka s obzirom na duzinu. Ski lift je uze za koje se uhvatite i ono vas izvlaci do vrha. Do pola staze (gledano odozdo) lagan uspon tako da se i deca lako izvlace. Drugi deo nesto strmiji i znatno tezi za izvlacenje narocito za mladje skijase. Na stazi 30-ak skijasa i jos 50-ak ljudi oko staze. Puca pogled na sve okolo osim na sam Midzor (najvisi vrh Srbije sa 2169m) koji je u magli. U Blicu od 24.2. clanak o planinarima koji su istog ovog dana jedva izvukli zivu glavu u povratku sa Midzora.

    Sve u svemu lepo smo se proveli.

    Od samog zimskog centra i nismo mnogo ocekivali. Zaista postoji izuzetan potencijal za odlicano skijanje. Napomonjem da sam u prethodnih 20-ak godina prokrstario staze na Kopaoniku uzduz i popreko. Treba resiti infrastrukturu (puteve pre svega) i same staze, zicare i dr. Verovatno ce buduci hotelski kompleks biti smesten u selu Golema reka na oko 1200m n/v. Znaci nece biti hotela osim postojecih na vecoj nadmorskoj visini. Ovaj deo Srbije je velika nedodjija i u poredjenju sa Knez Mihajlovom ulicom je nebo i zemlja. Pitanje je koja je od ovih slika prava Srbija.

    U prilogu mapa buduceg ski centra. To je fotografija plakata koji sam pronasao u hotelu. Niko nije znao da mi kaze ciji je to plan i da li ce bas tako da izgleda. Saznao sam samo da ce ljudi iz Dopplemayer-a provesti nekoliko nedelja na planini ne bi li dali konacan predlog za nekoliko ski staza. Ostaje da vidimo koliko cemo jos da cekamo do prve prave zicare. Ministar Dinkic (i sam skijas) je vise puta isticao prioritet Stare planine kada su ulaganja u pitanju.

    Dodatne informacije mozete naci na adresama.
    www.babinzub.com
    www.epstours.co.yu/hoteli_stplanina.htm

    Takodje pozivam sve zainteresovane da malo vise diskutujemo o ovom buducem ski centru ne bi li na neki nacin nekako ubrzali pocetak izgradnje.

    Slika koju sam postavio je skoro maksimalne velicine koju forum dozvoljava. Ako neko zeli rado cu poslati original

    pedja5
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la pedja5; 17.05.2006 u 09:01.
    Skijanje je zarazno!

  9. #9
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Evo pedja mi je poslao fotografiju koju sam malo obradio i kačim je ovde na forum u original veličini tako da može sasvim lepo da se vidi skijalište sa visinskim razlikama i kotama.

    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  10. #10
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Ljudi ovo treba podrzati na sve moguce nacine,a sledece sezone kada budu druge prilike i pozicije SKI MANIJAKA budu jace na mestima sa kojih moze da se javno nesto kaze,obecavam veliki doprinos realizaciji projekta STARA PLANINA!Pozdrav svima i poziv da konstruktivnim predlozima smanjimo put do pocetka realizacije ove FENOMENALNE price!Pozdrav,POP

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •