Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 169

Tema: Skijališta Koruške i istočnog Tirola - utisci

  1. #21
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Da, a i neki liftovi mogu imati više varijanti staza. Ali ipak statistika je sjajna. Zna li se koliko vremena čuvaju podatke u bazi?

  2. #22
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Ne znam jer sam je pregledao dan posle povratka. Podaci se pretrazuju po broju ski pasa.

  3. #23
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Svojevremno sam na www.skiline.cc napravio account, pa upravo vidjeh da su podaci još tu i pristup im je moguć i bez broja ski pasa. Iako sam svojevremeno uslikao broj pasa, imam ga negdje u arhivi :-)

  4. #24
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Taman sam hteo da otvorim novu temu kad sam nasao ovu, pomalo zaboravljenu ali meni interesantnu. Poslednjih nekoliko godina sam skijao u italijanskoj dolomiti superski regiji pa bi malo da promenim mesto ali ne i navike. Za tako nesto mi se ucinila interesantna ova regija o kojoj je i tema. Ankogel - Mallniz, GG resorts Kals - Matrei, Mölltaler Gletscher, Heiligenblut - Großglockner, Nassfeld / Hermagor, St. Jakob im Defereggental, Sillian - Hochpustertal... To su mesta koja su mi otprilike prioriteti u osmodnevnom zadrzavanju koje planiram polovinom marta. Redosled navodjenja je slucajan odnosno vremenski uslovi i raspolozenje na licu mesta pravice dnevni izbor. E sad baza, odnosno sedmodnevni smestaj... Po kartama i onome sto sam na netu naslutio najbolje bi bilo u Lienzu ili tu negde oko, jer su svi ovi pobrojani u krugu od 60 km (vecina u krugu od 40 km), a ako mi se nigde ne ide tog dana i Lienz ima nekih 30-ak km staza.
    E sad jedno je teorija, mape, net, a drugo praksa i tudja iskustva...
    Zanima me i kako najbolje do ski karte, da li ima objedinjena za sva ova skijalista. Neko mi rece da ima neka jeftinija varijanta ako se kupi u Sloveniji na nekoj pumpi ili tako nesto...
    Sta su bajke, a sta zbilja, sta da preskocim a sta da ne propustim, sve korisne savete vi koji ste bili recite.



  5. #25
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Objedinjen ski pass za pobrojana i ostala skijališta u regiji košta: http://www.topski.at/de.aspx/272/Articles/View/507. Smještaj u okolini Lienz-a je ispravno razmišljanje, a u pronalaženju smještaja je zakon http://www.tiscover.com/.

  6. #26
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Na ovogodisnjem putu za Gerlitzen, negde oko Jesenica sam video na bilbordima uz autoput reklamu za jeftiniju varijantu TopSkiPass. U pitanju su bas bile nekakve benzinske pumpe, ali nazalost nismo svracali pa Vam ne mogu konkretno pomoci.
    Uglavnom, mi smo TopSkiPass kupili regularno na blagajni ski-centra Gerlitzen, a moze se uzeti i na bilo kojoj drugoj blagajni ski centara Koruske. Kao sto je vec Stevo napisao, cene po terminima imate na sajtu.
    Inace, skijali smo Gerlitzen, Katschberg i Nassfeld. Meni se iskreno od ta tri najvise svideo Katschberg, i neki sledeci put cemo staviti akcenat na njega. Gerlitzen je najmanji, a s druge strane Nassfeld je najveci ski centar i ubedljivo najposeceniji sa skijasima sa nasih prostora (ex SFRJ) .
    Ovaj put smo bili smesteni u Bodensdorfu u podnozju Gerlitzena, a po nekom licnom razmisljanju, smestaj cu sledeci put traziti u trouglu Villach-Spittal-Lienz.

  7. #27
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Katschberg

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Benzinska pumpa prije Jesenica - popust i razne akcije za ski pas, moze se proci i 20-40% jeftinije.

  9. #29
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Hvala vam, puno ste mi pomogli, naročito stekan sa onim linkom za smeštaj. Na odredištu sam od 19. do 26. marta, Ako je neko u tom terminu u blizini i treba mu društvo za pivce, rado ću mu učiniti...
    Obzirom da je kraj sezone blizu i da je vreme za sezonske rasprodaje opreme i ,,naoružanja'' ima li neko kakav koristan savet povodom toga. Pri tom ne treba uzeti u obzir samo taj deo Austrije nego i Sloveniju kao prolazno odredište. Ako bi strogi administratori neki eventualni vaš odgovor, koji bi bio suviše konkretan, shvatili kao nedozvoljeno reklamiranje uvek postoji pp.

  10. #30
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bratko Pogledati poruku
    ...negde oko Jesenica sam video na bilbordima uz autoput reklamu za jeftiniju varijantu TopSkiPass. U pitanju su bas bile nekakve benzinske pumpe...
    Za sretenjski produženi vikend ponovo smo skoknuli do Aus. Ispratio sam putokaz i svratio na pumpu Petrol-Hrušica kod Jesenica. Ipak, mi smo naišli oko 14h a radno vreme blagajne je do 12h, tako da tu ne kupismo TopSkiPass. Čisto da znate, ko planira da tu uštedi, mora da porani. Evo lokacije pumpe:
    http://maps.google.com/maps?f=q&sour...,0.013583&z=16
    Imam negde i flayer sa cenama, pa kada sceniram, okačiću ovde.

    Baza nam je opet bila ispod Gerlitzena.
    1. dan Gerlitzen. Beše "spartansko" skijanje; relativno toplo, raskvašeno, sa susnežicom, a na momente i sa sitnom kišom. Uz sve to, mi napravismo 55km skijaških km-ara...zahvaljujući Klosterle-u .
    2. dan zbog vremenskih (ne)uslova dilema: Katschberg (severnije) ili Molltaler (i severnije i više). Odlučili smo se na "izlet" do višeg i hladnijeg skijališta. Kockali smo se i dobili dan kao sa razglednice . Našoj sreći nije bilo kraja . Na Molltaler Gletscher-u sunčano, temperatura do -5, staze sredjene i široke, a gužva je misaona imenica. Iskijali se za sve pare . Btw, skiline.cc na Molltaler-u vidi samo podzemni voz (GletscherExpress) i gondolu (EUB Eissee). Ne prepoznaje žičare. Zato smo ih mi doooobro zapamtili. Noge su bridele pri povratku, ali vratićemo se opet...na dan-dva, nije za duže varijante. Inače, čak i staze na vrhu (Schareck 1 i 2) su pokrivene sistemom za veštačko osnežavanje. Ne bi to ni primetio da nisu oko 15h uključili kanonadu topova.
    3. dan povratak, ali prvo da se ispišemo na Gerlitzen-u. Temperatura pala, uslovi povoljniji, ali se spustila i magla. Posebno na severo-zapadnoj strani skijališta, pa je donji deo Klosterle-a bio praktično neupotrebljiv. Opet, za pola tog dana i iskijanih 30 km, mi zadovoljni krenusmo kući.
    ...i jedva čekamo sledeću sezonu da ponovimo .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •