Strana 2 od 17 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 169

Tema: Skijališta Koruške i istočnog Tirola - utisci

  1. #11
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Već sam napisao po neku o skijanju u martu, ali ovde je to objedinjeno i neće se ponavljati priča o ski centrima. Bio sam smešten u Malnicu (dobar smeštaj -app sa tri sobe, za svakog od nas po jedna, bez doplate sa struju, vodu, grejanje ili šta god već) tako da sam iskoristio priliku da se vozikam po Koruškoj i uz top ski pas obiđem za 5 dana isto toliko skijališta. To je malo zahtevniji posao jer je ustajanje bilo ranije nego kod kuće radnim danom, ali je vredelo - Ankogel, Meltaler glečer, Bad Kleinkirchheim, Grosglokner-Hajligenblut i poslednjeg dana Nasfeld. Sve u svemu odličan provod, mislim skijanje. Iz Bg sam pošao rano oko 3 ujutru i već sam u 11:00 bio na stazi. Povratak je značio i nešto kraće skijanje poslednjeg dana, ali je bilo sasvim dovljno od 9-14:30 i put do kuće od 15:00 do 21:30. Ako nekog interesuje cena svega ovoga je oko 370e, po osobi. Može i više, a manje ne znam

  2. #12
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    ... uz smeštaj je bio uključen i besplatan ulaz na bazen u Malnicu. Nisam iskoristio da se svakodnevno brčkam u toplom bazenu, jer skijanje bilo na prvom mestu a i umor je činio svoje. Neočekivano da u jednom mestu koje je na kraju puta (odatle polazi voz za Gastein dolinu) ima toliko hotela i apartmana, pošto je obližnji Ankogel relativno mali ski centar. Možda nije najbolji izbor za višednevni obilazak skijališta u okolini, ali i to je deo putovanja. Za sledeći put videću, ali kao dopuna ski sezoni ovakav izbor je bio dobar. Prvenstveno skijališta. Ionako mi pozicija smeštaja ne znači puno, naročito u varijanti obilaska po okolini.

  3. #13
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    moze neka preporuka za Uskrs,da je jeftino,nije vazan komfor ali da ima sigurno dosta snega,isli bismo na 4,5 dana zestokog skijaja od jutra do mraka..

  4. #14
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Na glečerima sigurno ima snega www.gletscher.co.at - Meltaler ili www.kitzsteinhorn.at Kaprun. Smestaj nije jeftin, ali između Kapruna i Zell am See-a je predgrađe Sutdorf u kome može da se nađe jeftiniji smeštaj nego na Kaprunu, a tu su i Lidl, Billa... za snabdevanje. Za Flatah, koji je mali, nisam siguran da ima povoljnog smeštaja (nisam za sebe uspeo da nađem), ali kartu u ruke i nađite neko mestašce u blizini.

  5. #15
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Mislim da za ovaj vikend snijega ima dovoljno na svim skijalištima. Ja sa familijom gulim večeras. Ista meta, isto odstojanje.

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Četvrtak noć smo se penjali uz Gerlitzen po snježnoj mećavi. Da mi je neko rekao da ću u aprilu morati stavljati lance, rekao bih mu: "Ala lažeš!". A morao sam, a po mećavi u sat do ponoći i nije baš moja omiljena disciplina. Ipak, sledeće jutro se nebo razvedrilo, pa je Gun imao priliku da se dokaže na oko 20 cm friškog puderana. Normalno, puderan nije dugo potrajao.
    Sve u svemu, skijanje do 11:00 je januarsko (tvrda smrznuta staza), od 11:00 do 12:00 je genijalno (ovlaš popustilo), a iza podne mehka staza, ali sa Gun-om nikakvih problema.
    Evo jedne letačke juniorove:
    Leti kokos.jpg

  7. #17
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Zaboravih: Holmenkol univerzalni vosak (4 crvene štange = 1kg) je za klasu bolji od ToKo univerzalca (bijeli). Duže traje, a bolje kliže u svim uslovima.

  8. #18
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    He, he, he....dobra ti je fotka u avataru....v

  9. #19
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Evo kako izgleda skiline, tj. merenje broja predjenih kilometara na stazama, broj voznji itd...
    Priložene datoteke Priložene datoteke

  10. #20
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Statistika nije bas najpouzdanija, jer na onim mestima gde nema kontrole ski pasa nije evidentiran prolaz i voznja tom stazom. Ali izgleda zanimljivo.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •