Strana 15 od 17 PrvaPrva ... 51314151617 PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 169

Tema: Skijališta Koruške i istočnog Tirola - utisci

  1. #141
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Bio sam od subote 15. do subote 22. marta na skijanju koje je obuhvatilo tri ski centra - Nassfeld (5 ski dana), Tarvisio (1) i Garlitzen (1). Iznecu ovde svoje putovanje i utiske iz postovanja prema forumasima na osnovu koji sam i planirao i izveo svoje putovanje.

    Smestaj je bio u Kirchbach-u, selu udaljenom 10km od pocetne stanice gondole u ski centru Nassfeld. Cena ispod 450 eura, bilo nas je 4-oro. Smestaj sam rezervisao u drugoj polovini januara. Forumasi su izneli sugestiju da je mozda lose rezervisati apartman tako rano buduci da je sneg neizvestan a mesta uvek ima - njihov je predlog da se rezervise 10ak dana ranije. Da li su u pravu ne znam .. cini mi se neki izneli na forumu da mesta nema u vecini apartmana koji su ovde preporuceni upravo negde 10ak dana pre mog polaska i moguce je da ipak oni najpovoljniji i najbolji apartmani budu ugrabljeni znatno pre tih "10ak dana pre termina skjanja"?

    Aprtmanom smo zaista bili odusevljeni. Lep, velik, moderan. 2 spavace sobe, dnevna, kompletno opremljena kuhinja, zaseban WC i ogromno kupatilo. Opremljen IKEA stvarcicama, cist. Skijasnica. Nema zavrsnog ciscenja i dodatnog placanja. U samom Kirchbachu postoji Billa i jos jedna velika prodavnica koja nam je bila tik pored smestaja. Infrastrukturno sve uredjeno, skibus besplatan, jednog sam ga koristio.

    Krenuli smo petak-subota noc iz Bg-a u 2:45 ujutro. Vreme idealno, na granicama prakticno nije bilo nikog. Iznajmili smo opremu u Bg-u, i THULE kofer na adresi (u firmi) koju sam nasao ovde na forumu. U Tarvisio smo stigli nesto posle 10h ujutro i uzeli 5-casovni ski pass. Moze se uzeti od 2-casovnog do celodnevnog ski passa. Mislim da je ovo idealno 1-dnevno skijaliste, nesto sam i pisao o tome na Tarvisio temi. Farmaceut je napisao da je cena ski passa Tarvisia idealna za necelodnevno skijanje. Nepunih sat ranije se dolazi do Kranjske Gore i gledajuci iz kola kako se skijasi spustaju stazama hteo sam da iskocim iz kola, ali Kranjsku Goru ostavljam za neki drugi put.

    Nakon zavrsenog skijanja zeleli smo da izbegnemo placanje italijanskog autoputa otisli smo lokalnim putem do naseg smetaja ne izlazeci na autoput. Lokalini put je fantastican, poklapa se sa autoputem i mislim da nema potrebe za izlaskom na autoput. Od Tarvisia do Austrije ima 9km puta. U povratku smo isli istim putem i tako izbegli placanje austrijske vinjete. Nismo isli na Pontebu, nego u pravcu Villach-a. Pretpostavljam da ce ovde biti razlicitih misljenja o potrebi za koriscenje autoputa, ali nama austrijski autoput zaista nije bio potreban. Kada smo isli do Villach-a i Garlitzena takodje smo koristili lokalni put koji je odlican i poklapa se sa sa autoputem. Prosli smo obodom Villacha ne ulazeci u grad. U povratku smo obisli Villach i vecerali u restoranu pa smo usli u sam grad. Sve vreme nas je vidio navigacioni uredjaj.

    5 dana smo skijali u Nassfeldu,a poslednji skijaski dan je bio rezervisan za Garlitzen koji smatram znatno slabijim skijalistem od Nassfelda. Na Garlitzenu su medjutim staze bolje drzale sto zbog manjeg broja skijasa sto zbog (mozda!) bolje pripreme.

    Poslednjeg dana nismo skijali. Krenuli smo oko 9h ujutro, proveli 2 sata na Bledu i 2-3 sata u Ljubljani sa diiivnim ruckom u jednom ljubljanskom restoranu koji poznajem od ranije (isto vazi i za veceru u Villachu). U Bg stigli oko 23h. Da napomen i to da su je dan naseg povratka odrzavano takmicenje na Planici u ski skokovima i da sam ocekivao guzvu na putu, ali je nije bilo (samo veliki broj Japanaca, Poljaka i ostalih stranih turista koje smo videli na Bledu i u Ljubljani).

    Utisci su sjajni, 7 ski dana, 3 ski centra - poseta Villachu, Ljubljani i Bledu (za mene ne po prvi, za moje saputnije po prvi put). Visoke temprature su uslovile mekan sneg vec oko 11-12h svakog dana, ali meni nije to smetalo da skijam do poslednje zice. Smetaj sjajan, ali udaljen 50ak km od Villacha uslovio je to da ne odradimo jos neko od skijalista.

    Zahvlaljujem se svim forumasima cija su mi pisanija pomogla u organizaciji ovog putovanja, nadam se da ce i ovo moje nekom pomoci.
    Izmenio/la Kutuzov; 24.03.2014 u 14:07.

  2. #142
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Zaboravih - pretposlednjeg dana na povratku sa Gartlitzena i Villacha zaustavila nas je austrijska policija.

    Na ulazu u sam Hermagor drugar koji je vozio nije odmah smanjio brzinu na propisanih 50 km/h. Policajac ljubazan, odmah je preveo s nemackog na engleski, nasmejan, na kraju se i izvinio. Vozili smo izgleda 58 km/h, kazna 25 eura. Super smo prosli !!!

  3. #143
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Turracher juče sunčan, a danas padao snijeg.
    Zamišljeni junior:
    Mislilac small.jpg

  4. #144
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano Sretenje 15.-20.02.2015

    Sretenjski (produzeni ) vikend i ove godine je proveden u vec oprobanoj i najblizoj nam Koruskoj. Do duse, prvobitno planirano skijanje u regiji SkiAmade se izjalovilo zbog last-minute varijante trazenja smestaja, te je isti na par dana pred polazak bilo nemoguce naci i/ili to sto je ostalo (preko Tiscover, Booking, Bergfex), a moze se na prste jedne ruke nabrojati, je bilo papreno skupo .
    Uglavnom, smestaj je bio u Seeboden-u pored Spittal-a, sto se pokazalo i kao dobra varijanta za posetu Schladmingu bar na jedan dan.
    Sve je vec manje-vise receno, pa cu ovde ukratko a na svakoj temi slikovito :
    1. Dan Goldeck: Malo skijaliste na koji se izlazi gondolom iz Spittal-a. Ima deklarisanih 25km staza, od kojih 1/3 otpada na kako oni kazu „Longest black slope of the alps”=staza br.8, koja se sa vrha spusta u Spittal i ne radi kada je manjak snega…jer su u dolini ljubicice J. Ipak, napravismo solidnu kilometrazu jer nije bilo guzve (50-ak ljudi je bio maximum na stazi) a sa 2 dosta brza sestoseda izvozasmo se ceo dan. Pun pogodak za odmor od radne nedelje za nama i kao zagrevanje za ostale dane. Staze sa dosta vestackog snega, solidno pripremljene i drzale ceo dan.
    2. dan Schladming (Planai): Zalutao u ovu temu, pa cu ukratko off-ovati. S obzirom da je samo 1h voznje dalje, sto mi se uklapa u koncept puta, sledeca poseta Austriji ce biti fokusirana u regiju SkiAmade . Sta vise reci osim da je najnize od svih skijalista koje smo obisli (750-1900m) a staze su najbolje drzale tokom celog dana a pri tome je t-ura bila u debelom plusu! Jeste severno orijentisano, jeste dosta staza kroz sumu (delimicno u hladovini), ali na onakvoj temperaturi i sa onolikom kolicinom skijasa na stazama, mislim da su oni majstori svog posla. Svaka cast!!! Vracamo se sigurno!
    3. dan Molltaler Gletscher: Na njega rado odlazimo i pazimo na vremenske uslove koji ce nas gore docekati. Jednom smo se opekli, tj. o(s)mrzli, pa sada konsultujem vise izvora vremenskih prognoza pre polaska gore. Standardno dobar, sirok, sa mixom prirodnog i vestackog snega. Topove pale u 16h, prisustvovao istom.
    4. dan Katschberg: Konacno, iz cetvrtog puta smo uboli dan kao sa razglednice. Vise smo se fokusirali na brdo Aineck i peglali A1 i Direttissimu. Jedina zamerka, gde se stvara usko grlo, je prastari i uzasno spor dvosed „14 DSB Aineck“ koji vozi iz St.Margarethen. Kada tu zicu zamene, cena skipasa skace za 20% garant .
    5. dan Molltaler Gletscher: Morali smo ga ponoviti zbog vremenskih uslova...bez daska vetra i sa t-urom od 0 C na 2.500m, to se ne propusta! Iz istog ovog razloga, za poslednji dan je iz igre ispao Nassfeld ili Gerlitzen..drugom prilikom, dace Bog. p.s. Pozdrav CeCi iz NS s kojom se sretosmo na silasku sa Molltalera.

    Opsti zakljucak je da je snega na minimumu. Cak i na Molltaleru pale topove odmah nakon zadnje zice.

  5. #145
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    1. dan: 15.02.2015. Goldeck
    Priložene slike Priložene slike

  6. #146
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Jedno brzinsko pitanje. Ponovo nasa poveca grupa ide u Dolomite na sedmodnevno skijanje ovoga puta preko ove Koruske i istocnog Tirola. Spavamo u petak u Lienzu da bi u subotu odmorni peglali Cortinu. Taj petak uvek koristimo i za visednevnu nabavku po megamarketima. Kakva su vasa iskustva gde je bolje, povoljnije da to obavimo? U Ljubljani, Villach-u ili negde treće?

  7. #147
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nemijazz Pogledati poruku
    Jedno brzinsko pitanje. Ponovo nasa poveca grupa ide u Dolomite na sedmodnevno skijanje ovoga puta preko ove Koruske i istocnog Tirola. Spavamo u petak u Lienzu da bi u subotu odmorni peglali Cortinu. Taj petak uvek koristimo i za visednevnu nabavku po megamarketima. Kakva su vasa iskustva gde je bolje, povoljnije da to obavimo? U Ljubljani, Villach-u ili negde treće?
    Moja preporuka Lienz. Imaju jedan veliki "Spar" , "Hofer" a bogami i "Bill"-u ili nešto sl.. Opuštena kupovina po dobrim cenama.

  8. #148
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Gde god staneš dobro je. U Villach-u imaš sve hiper-markete, skretanje sa auto-puta minimalno i nema ulaska u grad. U Ljubljani BTC je najbolja opcija, ima sve, opet skretanje sa obilaznice minimalno, ipak veće nego u Filahu.

  9. #149
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Jednonedeljnu turneju po Tirolu i Arlbergu smo započeli u Kerntenu, na Meltal glečeru. Kao i vise puta do sada, ovaj glečer se pokazao kao idealno usputno skijaliste. Na partkingu maksimalno 100 automobila, prelep dan, na vrhu -10c bez vetra, staze u perfektnom stanju. Uglavnom je sve napisano o ovom gleceru na forumu.
    // mali off topic, vodite racuna kada vozite po lokalnim putevima, u petak oko 21h me zaustavila patrola kod Flatach-a, sve ljubazno, dokumenta molim, gde idete, gde spavate, prijatno-srećan put. Zaustavljali su sve, bez obzira na tablice.
    Slede slike sa glečera
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  10. #150
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano



    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •