Strana 13 od 17 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 169

Tema: Skijališta Koruške i istočnog Tirola - utisci

  1. #121
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Da i ja prenesem svoje sumarne utiske sa svog boravka u ovom delu Austrije (prvi put) u periodu od 16. do 20. januara, iako sam nešto već pisao u posebnim temama....

    Bili smo smešteni u Alpe Adria apartmanima na Faaker See u mestu Oberaichwald, 10-ak km ispred Villacha odakle se u nekom rasponu od 60 km nalaze: Gerlitzen (16 km), Kranjska Gora i Tarvisio (25-30km), Bad Kleinkirchheim (45km) i Nassfeld i Turracher Hohe (55-60km).

    Apartmani su gotovo novi, prostrani, čisti sa komplet opremljenom kuhinjom, a od sadržaja tu su stoni tenis, sauna i fenomenalni spoljni đakuzi. Jedina generalna zamerka apartmanima može biti prilaz kada tamo ima snega (strme, veoma uske ulice), međutim mi nismo imali tih problema. Od Novog Sada 6 sati vožnje tamo (kroz Karavanke) i nešto neznatno više nazad (preko Kranjske Gore). I da, naravno cena: 155 eur za nas dvoje 4 noći sa sve naknadom za završno čišćenje i boravišnim taksama

    Kada je izbor skijališta u pitanju, prvog dana smo planirali usput da svratimo u neko slovenačko skijalište tipa Krvavec ili Kranjsku Goru, ali smo odustali zbog problema sa snegom u Sloveniji tada (skijališta radila sa 30-50% kapaciteta), pa smo se odlučili za varijantu 4 dana skijanja.

    Prvi dan izabrali Gerlitzen kao najbliži, a utisci su ovde:

    http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=107&page=8

    Drugi dan smo planirali Nassfeld, ali pošto smo se uspavali, ostavili smo ga, kao najveće skijalište, ipak za treći dan (utisci: http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3491&page=22), a između Bad-a i Turrachera se odlučismo za Turracher najviše zbog činjenice da sam stekao utisak čitajuči po formumima da je Bad malo izvikano mesto, i nismo se pokajali, iako je trebalo dobrih sat vremena po lokalnim putevima u pojedinim delovia čak klaustrofobično uskim...

    Uglavnom, Turracher je baš onakav kakvim ga opisuju, slatko bajkovito skijalište, jedino za koje sam stekao utisak da ima više km staza nego deklarisanih 38km. Iako vreme nije baš bilo sjajno, u prvom delu dana magluština, a posle snežna mećava, na mene je ostavilo jako pozitivan utisak, pre svega lepo sređenim utabanim stazama (preovlađuju crvene), pejzažima i svojom kompletnošću (mogućnost free ride-a, fun staza, snow park, roller coaster, odličan apres ski, tzv. see taxi...). Jedino što možda fali je malo više ski kafića i malo bolja povezanost između dva dela skijališta.

    I na kraju, za poslednji dan je ostao Tarvisio o kojem ću samo par reči pošto mu nije mesto u ovoj temi. Za razliku od prethodna tri dana kada nisam stigao da obiđem sve staze i maksimum sam dva-tri puta odvozio istu stazu, ovde ssam bukvalno ceo dan vozio 2 i po staze, pošto je zbog meni nepoznatih razloga više od pola žica bilo zatvoreno (ne računam one staze za početnike na početku). Snega je gore bilo na pretek, pa mi samim tim nisu bili ni jasni razlozi, ali radile su samo one dve staze između dva brda, koje su btw bile odlično pripremljene, tvrde i na kojima sam i postigao najveću brzinu za sve ove dane , i gornja polovina čuvene Prampero staze koju sam odvozio nekih 10-ak puta sigurno, ali mi žao bilo što nisam došao do nje odmah jel je bila već pomalo razrovana. Monte Lussari village me takođe oduševio - malo seoce ušuškano na vrhu Monte Lussari između dva dela skijališta gde sam pojeo možda i najbolje špagete bolonjeze u životu i to za 10 eur sa sve Proseccom i točenim pivom.

    I za kraj par slika...
    Priložene slike Priložene slike

  2. #122
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    I još malo....
    Priložene slike Priložene slike

  3. #123
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano 14.-18.02.2014.god.

    Planirana 4 dana za produženi sretenjski vikend su izgledala ovako:
    1.dan (14.02.): Gerlitzen nas je dočekao sa 20cm napadalog snega prethodne noći.
    2.dan (15.02.): Molltaler je bio kao "sa razglednice" http://skijanje.rs/forum/showpost.ph...4&postcount=32
    3.dan (16.02.): Katschberg polovičan, jer zbog vetra u vrhu nije radio Aineck. Temperatura oko nule i oblak na vrhu Tschaneck-a su malo kvarili utisak, ali uprkos tome staze drže i skijanje je bilo skroz korektno. Od 14h počeo sneg umerenog intenziteta..prevoj je bio prohodan u povratku.
    4.dan (17.02.): Sneg je toliko zatrpavao Korušku, da je nama nestalo struje na 3h u apartmanu a ja sam uspeo i da se zaglavim sa autom na parkingu ispred lokalnog Spara u Treffen-u .
    5.dan (18.02.): Neplanirano, umesto put Karavanki ili bar poludnevnog Gerlitzena, ipak smo se odlučili da overimo i Nassfeld..i pogodili http://skijanje.rs/forum/showpost.ph...&postcount=271
    Umorni ali zadovoljni, u ponoć ušli u Srbiju.

  4. #124
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Jeli skijao iko Dreiländereck? Oficijalno deklarisan s 17km staza. Ako ste smesteni na kranjskoj gori najblizi je za jednodnevni posjet.
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #125
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Neisplativo, starije zice i jedna sjedisnica, pa je relativno skupo...
    Doduse ja sam bio "turisticki", nisam skijao, ali je buraz skijao dan prije...
    Tarvisio bolji za slicnu cijenu i slicnu udaljenost.

  6. #126
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    E to me interesovalo. znaci za produzeni vikend kranjska gora ide tarvisio, gerlitzen i kranjska gora
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #127
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Tarvisio je dobar izbor, pejzaži su lepi, Di Prampero staza fenomenalna (ja sam skijao samo gornju polovinu), ali tamo ne vredi ići kada ne rade sve staze. Pritom ne računam onaj početni deo gde su deca i škole. Ja kad sam bio u januaru, bilo je snega koliko hoćeš, a radile su svega četiri žice i dve i po staze

  8. #128
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    U nedoumici sam...
    Da li odabrati grupu skijališta oko Villacha( Gerlitzen, Bad, Turach a i Nasfeld naravno), ili se opredeliti za skijališta oko Lienza? Nikako da prelomim.

  9. #129
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris Pogledati poruku
    Da li odabrati grupu skijališta oko Villacha( Gerlitzen, Bad, Turach a i Nasfeld naravno), ili se opredeliti za skijališta oko Lienza? Nikako da prelomim.
    Ne možeš pogriješiti ni sa jednim ni sa drugim. Prednost Villacha je što je bliži i što možeš naći smještaj za menje pare zbog velikih smještajnih kapaciteta uz jezera kojima je ljeto glavna sezona.

  10. #130
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ne možeš pogriješiti ni sa jednim ni sa drugim. Prednost Villacha je što je bliži i što možeš naći smještaj za menje pare zbog velikih smještajnih kapaciteta uz jezera kojima je ljeto glavna sezona.
    A prednost Lienza je možeš skoknuti i do Italije na skijanje

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •