Strana 16 od 17 PrvaPrva ... 614151617 PoslednjaPoslednja
Rezultati 151 do 160 od 169

Tema: Skijališta Koruške i istočnog Tirola - utisci

  1. #151
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Na putu za Dolomite skijali u subotu Gerlicen. Prvi put tamo, uvek nekako ostavljan na sledeci put...konacno odskijan. Prezadovoljan. Posebno mi se svidela ona staza sto se spušta sa vrha na Klosterlebahnen, široka i dugačka, konstantno je vozis i taman kad dodjes do kraja, onda ona prelomnica i strmek. Sve lepo organizovano, lepa infrastruktura, sa onog daljeg parkinga ide ski bus na svakih 10ak minuta...
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  2. #152
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano





    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #153
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Zadnje nedelje februara odradjen mali skrining Koruske. Odskijane padine Nassfelda, Gerlitzena, Bad Kleinkirchhaima, Turracherhoha i Katschberga. Nassfeld i Bad po dva dana, ostali celodnevno skijnje. Guzva jedino prve subote u Nassfeldu (italijanski vikend), ostali dani korektni. Temperaturno na granici tolerancije. Staze u skladu sa temperaturom (prihvatljivo - moze puno bolje). Skijalista prelepa, na svakom po nesto za svakoga. Predjeno 700km u lokalu. Smestaj bukiran na Faaker See, na odlicnoj centralnoj poziciiji za obilazak pomenutih skijalista. Sva skijalista dostupna u vremenu od jednog sata.

    Top ski pas kupljen na Petrolu u Jesenicama uz popust 5%
    Primecena policija sa rucnim meracima brzine (automobil sakriven a policajac tesko uocljiv stoji pored puta i meri oba pravca) na lokalnom putu od Turrachera ka Badu. Srecom izbegnut. Kamere sa blicevima oko Faaker See pored semafora, nisu izbegnute.

    Moram jos jednu stvar da primetim. U nekoliko slucajeva sam zapazio da se o skijalistu BKK govori kao o prosecnom ili manje pouzdanom kada je rec o visim temperaturama (kamenje, trava i sl) Moje iskustvo u par sezona i desetak dana skijanja govori sledece. Sem u par visih ili ususkanijih skijalista (Moltaler, Ankogel, Turracher-koji imaju znatno manju kilometrazu), temperatura se vrlo slicno odrazavala na kvalitet staza ostala skijalista Koruske. A kada su uslovi dobri, moram reci da skijaliste Bad Kleinkirchhaim, po meni, nosi epitet sigurno najboljih ako ne i najboljeg Koruskog skijalista. Dobar izbor odlicnih, raznovrsnih, dugih, i dinamicnih staza koje se provlace kroz sumu. Skijaliste gde bi se uvek rado vratio (u Koruskoj) i za svaku preporuku.
    Slika 1. Nassfeld
    Slika 2. Turracher
    Slika 3. Katschberg
    Slika 4. Gerlitzen
    Slika 5. BKK

    IMG_20170226_141202.jpgIMG_20170303_143553.jpgPrilog 16014Prilog 16015IMG_20170227_152544.jpgIMG_20170301_110529.jpgIMG_20170302_155155.jpg

  4. #154
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano Skijališta Koruške i istočnog Tirola - utisci

    1. Nedelja Gerlitzen u dolasku, dobar, staze maksimalno sredjene, veštak koji odlično drži do kraja dana; Klosterle vredi 100 dukata !

    2. Ponedeljak Lienz-Zettersfeld; prvi put da ga vozimo, nekako me podseća na Sillian, slične konfiguracije i veličine; takodje odlično spremljene staze koje dobro drže ceo dan.

    3. Utorak Katschberg; konačno sa novom gondolom SILVER-JET koja vozi iz StMargareten pa su gužve primetno manje, dovoljno da A1 ponovimo više puta ; oko 14:30h je počeo da duva jak vetar pa su zatvorili 90% skijališta, srećom obaveštenje o tome su počeli da najavljuju 45’ ranije i uspeli smo da se prebacimo iz podnožja Aineck-a na prevoj; u protivnom bila je najava za organizovanim bus-prevozom iz StMargareten na prevoj Katschberg.
    4. Sreda vrv Nassfeld.

    Prvobitno smo planirali Molltaler, Grosglockner i Ankogel, tu nam je smeštaj. Ali zbog vetra koji je neumoljiv ovih dana, prilagodjavamo se vremenskim (ne)prilikama.

    p.s. SREĆNA NOVA GODINA SVIMA..i sve najbElje
    p.p.s. I ako je NG, gužve su misaona imenica, kako na stazama tako i na žicama..nigde ni minuta!

  5. #155
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Bio sam oko nove godine (4 skijaška dana) u BKK i kupio topski pas. Raspored je bio:
    1. Bad KK
    2. Nassfeld
    3. Turracher hohe
    4. Gerlitzen

    Izbor skijališta sam uglavnom pravio u zavisnosti od vremenskih prilika.

    1. U Badu sam prvi put. Veliko skijalište, realnih 100km. Po velični kao Schladming, sa 3 umjesto 4 brda. Ima dosta dobrih staza, dugačkih, ala Saalbach. Ali infrastruktura... Zaostala u vremenu. Jedino se na kraju St Oswald dijela nalaze 3 modernije sjedišnice i jedna novija gondola. Upisah se, ne vjerujem da ću ponovo, jedino ako urade neki upgrade infrastrukture...

    2. Nassfled odličan po svemu, napisao sam poseban post. Broj 1 u Koruškoj.

    3. Turracher hohe - interesantno i lijepo skijalište, priroda, atmosfera, sve je nekako posebno. Meni je nekako malo, brzo se obiđe. Ima par dobrih staza (dugačkih, na onoj desnoj strrani od jezera, kada se gleda s juga), ostale su "ala Kopaonik". Cesta do prelaza ima nagib od 23% !

    4. Gerlitzen - OK, ali pak mali, za dva sata se obiđe i onda - šta drugo - nego navaliti se na Klosterle. Ima par nelogičnosti - novi osmosjed se nalazi na čudnom mjestu - uglavnom neiskorišten (umjesto da su ga stavili na dijelu gdje izlazi gondola, gdje, osim četverosjeda, imamo još dva praistorijska dvosjeda). Dio koji se spušta ka Villachu su sigurno mogli produžiti sa još kojom stazom.

    Rangiranje, prema ovogodišnjem utisku, bi bilo sljedeće:
    1. Nassfled
    2. Bad Kleinkercheim
    3. Turracher
    4. Gerlitzen

  6. #156
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Moj Top3 Koruških skijališta bi bio:

    1. Nassfeld
    2. Katschberg
    3. Turracher Höhe

  7. #157
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Potpuno delim tvoj stav!

  8. #158
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Katschberg sa novim SilverJet-om 1 (koji je zamenio stari i spori dvosed, uvek pritisnut gužvom) iz Sankt Margarethen-a, je najveće unapređenje jednog ski centra jednim potezom koje sam do sada video!! Potpuno menja dimenziju skijanja ovde, jer prvo - sada A1 možete skijati i 5-6 puta u toku dana (ah, radosti!!), a drugo - dobija se fenomenalna alternativa na donjim stazama Aineck-a (2 crvene i jedna kao crna), kade je gore magla i vetar. Ne dosade bar 2h.

    Što sam stariji i mirniji , nekakako sve više volim Katschy!

    edit: još da dvosed podno Diretissime dobije nove grejane korpe i haube i Katschy postaje savršeno malo skijalište, meni će svakako biti na ruti uvek (kao što već jedno 3-4 godine uvek i jeste )

  9. #159
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Postoji li jos uvek popust na top ski pass na Petrol pumpi u Jesenicama?

  10. #160
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Da.
    Radno vreme svaki dan (i nedeljom) 7-12h.
    Cene 5% niže nego u Aus, na sve kombinacije ski-pass-a...Cash only

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •