Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Goc 2010 - Dobre vode, Kraljevo

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2010
    Poruke
    25

    Podrazumevano Goc 2010 - Dobre vode, Kraljevo

    da li mi neko moze odgovoriti na par pitanja? :
    1) koja je duzina staza na gocu (kraljevo i vrnjacka banja)
    2) koja je bolja od ove dve staze?
    3) da li se obe staze tabaju?
    4) da li postoji ikakav vid zicare?
    5)da li zicara(ako je ima) radi samo kada ima vise skijasa ili je mogu pokrenuti za nas troje?
    6)da li ima kamenja na stazama?
    7) koliko kosta ski pas i iznajmljivanje opreme?

    nadam se da pitanja nisu teska i nadam se brzom odgovoru

    pozdrav i

  2. #2
    buba
    Guest

    Podrazumevano Goc

    Prosle godine smo bili na Gocu, sa kraljevacke strane.Tu postoje dve staze: mala pored planinarskog doma duzine nesto vise od 100 m , a druga je iz hotela i ima dva dela (do polovine skijaju svi, a drugi deo je za one hrabre koji vole da se kotrljaju i padaju).
    Inace, staze se ne gaze i ne odrzavaju ih skijalista Srbije.
    Mala staza ima onaj sistem vuce gde se uhvatis rukama i zica te vuce na vise i dobijes upalu misica da ne znas sta te snaslo. Povrede i cepanje jakni su vrlo ceste.Na stazi je guzva i najvise je dece koju nesavesni roditelji puste na stazu dok oni piju kafu ili vec sta u planinarskom domu.Tako sam, u mecavi u poslednjem trenutku ugledala neku rozu grudvu na sred staze i da je ne udarim pala i tesko povredila koleno - meniskus, casica i medijalni ligamenti. Cak i sad mi je pitanje da li cu proci bez operacije a o skijanju i ne govorim.
    Druga staza - jednosed je u toliko losem stanju zbog velikih gomila snega koje prave borderi, a u srednjem delu viri granje i kamenje pa ako vam nije zao skija - izvolite.Ja sam cak bila skinula skije i sisla pesice. Cesti su nestanci struje pa smo po vetru i snegu sedeli pola sata dok nas nisu izvukli. Drugi deo staze je, po recima moga muza koji je odlican skijas vise za kotrljanje nego za skijanje.
    Da ne bi sve bilo crno, evo i neolio lepih stvari:
    - ljubaznost i gostoljubivost kakava se retko srece
    - predusretljivost - ne mozete se cudom nacuditi koliko su svi spremni da pomognu
    - smestaj u paninarskom domu - sve skromno ali veoma cisto
    - hrana - vise nego dovoljno, raznovrsno
    - Pedja - direktor doma - spreman da pritekne u pomoc u svakoj situaciji
    - iznajmljivanje skija - dobra oprema za malo para
    - cena ski pasa-pristupacna
    - cene u restoranu - povoljne
    - ko ima decu za malo para imace vrhynske ucitelje

    Sad procenite sami sta Vam je ciniti,...

  3. #3
    Cupivienna
    Guest

    Thumbs up GOC - Februar/2010

    Mi smo bili prosle nedelje na Gocu sa Kraljevacke strane - Dobre Vode.
    Mala staza koja je duzine otprilike 250 -300 metara radi preko dana kao i nocu od 7 do 10. Staza je super osvetljena i idealna za pocetnike. Moja cerka je pored Ackana i Cvakija naucila super da skija. Napocetku smo svi imalie probleme sa zicarom jer je u stilu hvataljke tako da napocetku te posteno cimne ali i za to se provali fazon.Posle par plavih modrica!! Staza je bila super preparirana a zicu pokrecu rado samo ako ima vise od 5 skijasa ali i to neki put puste jer znaju da kada ima snega da ce ubrzo doci jos neki. Uvece ima uvek dosta skijasa ali nije prepuno. Cena za lift je 300 din.

    Duga staza nije radila, navodno postoje problemi sa zicarom a i staza se tesko taba pogotovo taj donji deo koji je navodno ekstremno strm.

    Smestaj je Ok , mi smo bili u "Hotelu" Dobre Vode ustvari toje ujedno i decije odmarileste. Personal i usluga je vrhunska ali neki standard ne moze da se ocekuje za tu cenu. Pun pansion po osobi 1850din. Klopa je bila izvrsna a i grejanje je radilo ko ludo.
    Odmah pored Staze je Smucarski Dom sa stvarno pristupacnim cenama za pice i jelo. Super za pauzu uz kuvanu rakiju i paprike u senfu -obavezno probajte.

    Posebna pohvala Cvakiju i celom servisu za iznajmljivanje opreme kod Hotela Dobre Vode - oprema je super ima je u izobilju (sve velicine) a cena je tako reci DZ ;-).
    Jos jednom pohvala celom Gocu za divno gostoprimstvo a posebno Doktorki iz odmaralista.

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    [quote=Cupivienna;43965]

    Duga staza nije radila, navodno postoje problemi sa zicarom a i staza se tesko taba pogotovo taj donji deo koji je navodno ekstremno strm.


    Duga staza je dugacka 1600 metara i to 1000 m do medjustanice koji se taba, mada je taj ratrag koji imaju bas mali. Donji deo se ne taba jer ratrag tu ne moze da prodje zbog velikog nagiba.

  5. #5
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano

    Pozdrav svima. Pre par dana sam se provozao skuterom od Vrnjacke Banje do preko Goca VB do Dobrih Voda na Kraljevackom Gocu, priroda je prelepa, lepi kompleksi u sklopu odmaralista ali je prava steta sto se malo vise ne ulaze. Zicara jednosed propada vec godinama a staza uz zicu solidno zarasla u rastinju PRAVA BRUKA za za Opstinske glavesine i turisticku organizaciju Kraljeva. Trebalo bi pokrenuti neku peticiju mozda pa neka to bude i ovde na forumu. Evo jedne fotografije (tuga pregolema)


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •