Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 23

Tema: Jahorina-staze

  1. #11
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano

    Dakle kad se popnes na olimpik ides skroz levo i hvatas fakticki greben spustas se do kraja skocine dvoseda i tu imas deo okomitog grebena prema praci. To je crna staza. Sto se tice ovih pomenutih stazica oko prace koje su zaboravljene, one su super ali ima drveca po njima (borici) visine nekih 1.5m i kad je dubok sneg pravo je uzivanje voziti po njima. Nije potrebno da te cekaju kolima jer vecina tih staza(ja znam za 3) ima putic do kraja prace. Ono sto je meni predstavljalo najvece iskusenje je sto ne znam da li je taj deo miniran!!!!!!!!!!!!!
    BTW moji prijatelji su vozili Ogorjelicu na drugoj strani i stigli u muslimanski deo teritorije tj. planine kad ih je neki covek video i pomogao im da se vrate (citaj odvezao do gore).

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Hurmiza
    Dakle kad se popnes na olimpik ides skroz levo i hvatas fakticki greben spustas se do kraja skocine dvoseda i tu imas deo okomitog grebena prema praci. To je crna staza. Sto se tice ovih pomenutih stazica oko prace koje su zaboravljene, one su super ali ima drveca po njima (borici) visine nekih 1.5m i kad je dubok sneg pravo je uzivanje voziti po njima. Nije potrebno da te cekaju kolima jer vecina tih staza(ja znam za 3) ima putic do kraja prace. Ono sto je meni predstavljalo najvece iskusenje je sto ne znam da li je taj deo miniran!!!!!!!!!!!!!
    BTW moji prijatelji su vozili Ogorjelicu na drugoj strani i stigli u muslimanski deo teritorije tj. planine kad ih je neki covek video i pomogao im da se vrate (citaj odvezao do gore).

    Trazim ceo zivot da me neko tuda povede, al nikad nikog nisam nasao, mada svi kao znaju kuda treba. A jesam vidjao tragove od skija, onako sa zice

  3. #13
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano najbolja staza

    da li ste nekeda probali sa vrha ogorijelice 2 na dno prace bez zaustavljanja.

    e to je po meni najbolja staza na Jahorini
    do pisanja ....

  4. #14
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Skije / Bord
    burton seven 2006
    Godina
    38
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    to mi reci amateru najachi deo je onaj,kad idesh kroz uvali i onda zuuum dole i ulecesh na Prachu... a onda se popnesh zicom i odesh odma desno na ugao od 90 stepeni

  5. #15
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    ma ljudi zna li iko kad oni idijoti planiraju konacno da puste sve zice u pogon,kad god gledam uvek rade 1,2,6 i ponekad 3,ma na tome nema skijanja!!!!

  6. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Ove staze koje sam pomenuo počinju ispod početka prače. Znači recimo sa Ogo. 2 kreneš bočno ka Želji, pa preko litice na praču. Kada dođeš skroz do dole negde ispod početka žice počinje ta staza. U etnu na zidu postoje mape.

  7. #17
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od LORD
    Ove staze koje sam pomenuo počinju ispod početka prače. Znači recimo sa Ogo. 2 kreneš bočno ka Želji, pa preko litice na praču. Kada dođeš skroz do dole negde ispod početka žice počinje ta staza. U etnu na zidu postoje mape.
    Problematican je taj prelazak (litica, uvala, verikalni greben - kako je sve ovde na forumu nazivan) sa platoa Rajske doline na Pracu. Ja sam od gosp. Voje Tomica, koji je bio tehnicki direktor staza na Olimpijadi, cuo da taj prolaz vise ne postoji u integralnom obliku kao te olimpijske 1984. godine. Naime da je u medjuvremenu doslo do urusavanja terena i da se tuda vise ne moze proci (bar ne treba prolaziti bez Bozije volje).
    I sam navodis "dole NEGDE ispod pocetka zice pocinje TA staza" Ta staza defakto ne postoji. Mape su verovatno stare, mozda je to neka od ovih postavljenih na sajtu: http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri...ah_skimape.htm

    Ako nije ni jedna od njih, pokusaj da napravis fotografiju te mape, pa je posalji na mail, a bi je postavio na sajt.
    Na koji objekat mislis kada kazes "u etnu na zidu postoje mape"

  8. #18
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano meni

    nikada nije palo na pamet da se spustim tuda ali ako neko zeli da mi pokaze put od 04.02.2006. - 11.02.2006. tu sam.
    do pisanja ....

  9. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Etno je jedna poznatija picerija-restoran (obavezno probati maslenicu). Nalazi se na putu koji seče poljice, malo ispod staze ili odmah ispod Šatora. Tu na zidu postoje mape. Ono što je meni privuklo pažnju je to što ti putevi, kao što rekoh počinju ispod početka prače-na samom dnu. Na mapama su označene kao staze za ekstremno skijanje. To nisu prave staze, već neki uski putići koji se koriste leti. Borderi će se setiti da je jedna devojka pre, činimi se dve godine, slučajno produžila praču pa se hrabro spuštala kroz šumu sve do puta gde je hvatala stop. Sve u svemu vratila se na Jah oko 22h puna utisaka. Slikacu map.pa da vidimo. Za sve to je neophodno da bude puno snega.
    Inače ima Jah. dosta tih divljaka(mislim na staze) pa možemo ako hocete da započnemo novu temu. A sad bih mogao nešto i da radim, pozdrav

  10. #20
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer
    ma ljudi zna li iko kad oni idijoti planiraju konacno da puste sve zice u pogon,kad god gledam uvek rade 1,2,6 i ponekad 3,ma na tome nema skijanja!!!!
    Posljednji put kad je sve savršeno radilo je bila Olimpijada 1984 :p . Čekamo sljedeću!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •