Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Elan fusion 12 vezovi-podesavanje

  1. #1

    Podrazumevano Elan fusion 12 vezovi-podesavanje

    Kupio sam Elan Magfire 78Ti, model 2009/10 i jos ih nisam probao.....zanima me cinjenica oko podesavanja vezova. Na starim skijama su mi vezovi bili podeseni na 7 i prilicno mi je odgovaralo....a na ovim novim na 10...nisam probao ali bojim se da je precvrsto....

    Imam 204 cm, 110 kg sa opremom, 360 cm duzina cipela.....a skijam srednje....ima neki sajt koji mi preporucuje (kad unesem gabarite) 8,5

    Postoji li neko pravilo kod podesavanja tj postoji nego koje je to?

  2. #2
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Highlander Pogledati poruku
    Imam 204 cm, 110 kg sa opremom, 360 cm duzina cipela.....a skijam srednje....ima neki sajt koji mi preporucuje (kad unesem gabarite) 8,5

    Postoji li neko pravilo kod podesavanja tj postoji nego koje je to?
    185cm 79/80kg (bez opreme) ;-).
    Meni stoje na 9 momentalno (a pritezo sam za los snjeg i extreman nagib van staze i na 10)
    A 'pravilo" postoji, prokopaj tu po forumu ostavljo je stekan prije neku godinu.

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Otvori link:

    http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bid..._11088_opt.swf

    unesi svoje gabarite i skijaško znanje, namesti vez na tu vrednost i uživaj.

    Ako pak padneš, nemoj optuživati vez (pojačavati din), nego svoje skijaško uveće
    (naravno uvek očisti đon cipele pre ubacivanja u vez)

    P.S.
    nogat si (360cm )

  4. #4

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Otvori link:

    http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bid..._11088_opt.swf

    unesi svoje gabarite i skijaško znanje, namesti vez na tu vrednost i uživaj.

    Ako pak padneš, nemoj optuživati vez (pojačavati din), nego svoje skijaško uveće
    (naravno uvek očisti đon cipele pre ubacivanja u vez)

    P.S.
    nogat si (360cm )
    Wlad, upravo sam na tom linku gledao podesavanje i daje mi 8!!!

    Mozes li da mi objasnis reperkusije stavljanja na 10 umjesto na 8....cisto da znam...

    P.S.

    Zamisi da na ovu visinu imam 45 broj patika....smijesno bi bilo a i dje ce mi stabilnost

  5. #5
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    tyrolia vezovi jedni od najboljih vezova i najcijenjenijih
    ali na par stvari moras da pazis
    1. da cizme nisu izlizane (ne podnose izlizane cizme)
    2. pritisak da je pravilno podesen jer ako nije ima da izleces iz njih na sve strane
    ja sam tu negdje tvoje tezine ali znatno nizi sto nas narod kaze imam teske kosti
    i ja stavim obicno prednji na 10 zadnji na 11 ako je neko ozbiljnije skijanje
    prednji 11 zadnji 12 (sezonu zapocnem sa 9-10)
    i jednom prilikom sam opasno pao i taman kad pomislih ako sad ne spadnu
    sto sam skijo skijo sam i zaista obe skije ko po komandi odletise s nogu
    ja na tvome mjestu se nebih libio da stavim na 10

  6. #6

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    ja na tvome mjestu se nebih libio da stavim na 10
    znas kako Flexone, bojim se da nismo ista kategorija....vjerovatno si dosta bolji skijas pa tvoji vezovi trpe vise...

    kazem ti...prosli su bili podeseni na 7 i dosta koretno su se skije skidale...bojim se ako stavim na 9-10 da cu se nedje oprostiti sa koljenima...ne znam,bas ne znam...najbolje cu vidjeti kad ih probam, samo da ne bude negativo iskustvo

  7. #7
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Ja sam malo nizi od tebe i laksi nekih 5 kg i vezovi su mi stegnuti na 10. Do sad nisam imao problema, nisu se otkacinjale skije kad padnem
    Salim se, naravno, na ovim tyrolijinim sto mi stoje na headu sam imao jedan pre-release, verovatno je to zbog dijagonalne pete, mozda cu ih jos malo dotegnuti. Marker funkcionise odlicno.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Uzdužan pritisak na cipeli se lako podesi pošto je Fusion vez u pitanju. Sam vez ima "skalu" i podesi se na dužinu đona cipele (koja obično piše na istoj - ili se premeri).

    Za "nogat si" sam se šalio pošto si napisao 360cm (umesto 360mm) .

    Ja bi na tvom mestu stavio 8, pa ako ispada vidi šta ćeš, a ako ne ispada onda je to to (ne vidim razlog zašto bi stavljao na 10 ako ti na 8 ne ispada?). Pored težine jako je važna i dužina cipele, zato i ima taj parametar u kalkulatoru (ono, što duža cipela treba niži DIN - veća je poluga).

  9. #9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku

    Ja bi na tvom mestu stavio 8, pa ako ispada vidi šta ćeš, a ako ne ispada onda je to to (ne vidim razlog zašto bi stavljao na 10 ako ti na 8 ne ispada?). Pored težine jako je važna i dužina cipele, zato i ima taj parametar u kalkulatoru (ono, što duža cipela treba niži DIN - veća je poluga).
    Wlado, Potpuno se slažem s tobom....staviću na 8 - 8.5 pa da vidim kako se ponaša.....

    a što se tiče ovih stopala...znaš kako narod kaže....dugačka stopala.....

    hvala u svakom slučaju na korisnim savjetima...kao i uvijek.....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •