Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: kupovina skija

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2010
    Poruke
    25

    Podrazumevano kupovina skija

    da li mi neko moze dati koji savet u kupovini polovnih skija? visok sam 185cm tezak 75kg, fizicka sprema je odlicna, a interesuje me rekreativna skija, namenjena za staze, ne za all mountain... cena do nekih 70 e.. sto se tice pancerica, uzeo bih nove, i interesuje me mogu li da uzmem bilo koje muske, ili opet neka stvarcica treba da se uklopi...
    unapred hvala,filip

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    24.01.2010
    Godina
    38
    Poruke
    160

    Podrazumevano

    Pozdrav Filipe , , potrebna ti je skija visine od 160cm -165cm , model je vec na tebi da odaberes , ali nemoj birati tvrde skije , a pancerice je pametno sto trazis nove jer najbolje je kada ti noga napravi svoj otisak na ulosku , ukoliko resis da kupujes mozes mi se obratiti , ja radim sa ski opremom , trenutno imam na lageru oko 800pari skija i oko 300 parri polovnih cipela i oko 40 pari novih cipela , a sa cenom ces biti zadovoljan

  3. #3
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Mislim da bi mu ipak odgovarala bar malo duza skija od 160cm

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2010
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    znaci trazimo skiju 0d 165-170 cm. da li treba da obratim paznju na radijus skije , i flex pancerica, iako ne znam sta znaci ni jedno od ova dva ... voleo bih da mi objasnite ukratko, ako nije problem. posto pancerice uzimam nove, za skije bih odvojio nekih od 70 do 90 evra... pozz

  5. #5
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Zavisi kakvu voznju preferiras.. ako skijas lagano, sa kratkim zavojima, uzimas skiju sa manji radijusom, dok ako vise volis brzu voznju sa nesto duzim zavojima uzimas skiju sa nesto vecim radijusom. Flex ti je tvrdoca pancerice. Flex(krece se od 50 pa do 130-140) pancerice gledas u zavisnoti od tvog skijaskog znanja, tehnike, fizicke spreme.. Takodje zavisi i od toga kakve ces skije uzeti( moras prilagoditi skiju pancerici, jaci model-veci flex, i obrnuto).
    Izmenio/la milos_pg_91; 24.01.2010 u 18:24.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2010
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    zavisi pod sta stavljas 'lagano'. skijam na karamanu , i izvezem ga bez ikakvih problema, dok na crvenoj dubokoj ne smem tako opusteno,sto opet ne naci da sam dobar skijas . mozes li mi dati savet koji radijus da trazim ? sto se tice fizicke spreme, treniram fudbal i upravo sam se vratio sa priprema, i kondicija je tu. tehnika nije bas najbolja, ali smatram da nisam katastrofa posto izvezem crvene staze bez padova. takodje ne znam ni koji flex da uzimam , pa mi i tu treba broj . hvala puno

  7. #7
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Uzmi cipelu koja ti odgovara, udobna, ima 25 tema na ovom forumu kako da je odabereš pa lupi search i dobićeš sve informacije. Flex 80-90 ti je dovoljan za tvoju težinu i tehniku.

    Skije iznajmljuj svaki put druge - pa ćeš tako naći ona koja ti najbolje leži...

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2010
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    hvala svima !

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2010
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    hvala puno svima

  10. #10
    darkoni
    Guest

    Podrazumevano pomoc oko kupovine skija

    Mladene jel imas nesto u ponudi od skija za moju curicu,posto je apsolutni pocetnik visine 162 cm,cipele 36.pozz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •