Strana 42 od 43 PrvaPrva ... 3240414243 PoslednjaPoslednja
Rezultati 411 do 420 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #411
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano

    Evo jedna foto i video reportaza iz Nassfelda! 7-9. Mart
    Prvi put smo bili tamo i vreme nas je jako dobro posluzilo. Za sada od par skijalista u toj regiji favoriti su mi
    Turracher Höhe i Nassfeld. Po bergfexu ochekivao nas je prvi dan u oblaku medjutim sve se promenilo na licu mesta.
    Prvi dan, neka trka se odrzavala po celom skijalistu, selili su se sa vrha na vrh a to je bilo organizovano tako da se jedva moglo primetiti. Mislim da je sve bilo gotovo u podne. Staze su bile izuzetno pripremljene u nekim trenutcima kao da je reka ljudi na stazi ali kako su nam rekli u kafeu u podnozju da taj broj ljudi nije nista u odnosu kako je inache vikendom. Izgleda smo uboli dobar vikend a na sve to palo je prilicno snega par dana pre nasheg dolaska.
    Skapirali smo da je idealno doci preko nedelje radnim danima ukoliko je to moguce jer u ponedeljak je osecaj bio kao da smo sami na stazi...
    VIDEO LINK
























  2. #412
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.072

    Podrazumevano

    Super, uhvatili ste poslednji voz pred ovo sr*nje

  3. #413
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Elderly ekipa iz Pg u standardnom sastavu je ove godine odlucila da se upusti u avanturu i otvori sezonu u Austriji. Svi smo se boosterovali i sobom ponijeli nase crnogorske potvrde iz Instituta za javno zdravlje, obzirom da jos nemamo EU covid sertifikat. Iyvinajvam se sto je post i sva prica malo "bajata" i sto nisam info pisao sa lica mjesta, ali ajde, bolje ovako nego nikako.
    Krenuli smo u petak 17.decembra oko 14 i 50 iz Pg, preko Nk, Bilece, Capljine, pa hrvatskim autoputem. Guzvi na putu i granicama nije bilo, carinici nisu zakerali, a mi nismo stedjeli gorivo, tako da smo nesto posle 22 i 30 navece bili u Novom Mestu u hotelu gdke smo rezervisali prenociste. Ideja je bila da subotu provedemo u putu ka LAndecku koji nam je bio odrediste, a li smo uz par piva pred spavanje plan izmijenili i ispostavilo se uradili pravu stvar. Odlucili smo umjesto sopingovanja i ostalih trica, otvoriti seyonu u Nasfeldu.
    Ujutro rano budjenje, dorucak i pravac KAravanke, pa Hermagor! Vec nesto oko 11h smo bili na stazi. Nismo htjeli hvatati rebarca, ali smo se za neka 3 i po sata korektno iskijali. Nasfeld je Panzeru kao Bjelasica, jer je ovdje vec 6 puta bio, a nama dvojici legao je super posto smo staze vec znali. Bilo je otovreno oko 60% skijalista, Carnia nije radila, ni desno staze od Rudnigsattela, dok je dio GArnitzen alm radio. Elem, iako smo kupili dnevni ski pas koji nismo iskoristili kako inace iskoriscavamo, prvi dan je sasvim korektan i odlicno je posluzio kao uvodno uskijavanje i pripremu za naredna peglanja.

    Da dodam da smo na Milleniumexpres gondoli radili servis skija na kraju dana i to vrijeme iskoristili za rucak u obliznjem restoranu. Ne bih preporucio taj servis za nekog ko ima namjeru peglati strmije staze sa dosta vjestaka. Vec posle 2 dana skije su mi trezile novo apdejtovanje.
    Par slika za zazubice.N 1.jpg
    Elderly

  4. #414
    Junior Member
    Datum registracije
    28.12.2021
    Godina
    35
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Drustvo, idem prvi put na skijanje u Nassfeld. Mozete mi reci da li moze da se plati ski pass preko kartice na onim automatima i da li je mozda bolje uzeti online? Vidim ima i ta opocija preko sajta ali ne znam kako onda tj gde preuzeti Ski pass karticu kada se plati online?

  5. #415
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Starface Pogledati poruku
    Drustvo, idem prvi put na skijanje u Nassfeld. Mozete mi reci da li moze da se plati ski pass preko kartice na onim automatima i da li je mozda bolje uzeti online? Vidim ima i ta opocija preko sajta ali ne znam kako onda tj gde preuzeti Ski pass karticu kada se plati online?
    Zbog korone nije dovoljno kupiti kartu, već je moraš i 2G verifikovati, tako da ti je najjednostavnija klasična ski blagajna. Osim platne kartice treba ti potvrda o vakcinaciji i pasoš.

  6. #416
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Samo da potvrdim sta je 2G verifikacija - pokazem da imam EU sertifikat o vakcinaciji i pasos kada kupujem ski pass i to je to?

  7. #417
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marbik Pogledati poruku
    Samo da potvrdim sta je 2G verifikacija - pokazem da imam EU sertifikat o vakcinaciji i pasos kada kupujem ski pass i to je to?
    Baš tako, s tim što ne znam da li trenutno traže 2G (dve doze vakcine ili preležan kovid) ili 2G+ (tri doze vakcine ili dve doze + PCR test ili preležan kovid). Kad sam u prvoj polovini decembra uzimao sezonski pass bio je dovoljan 2G. Trenutno je zvanično potreban 2G+ za dolazak i boravak u Austriji: https://www.austria.info/en/service-...ry-regulations
    Drugo je pitanje da li će to neko provjeravati. U četvrtak sam ušao u Austriju i u nedelju se vratio a da niko ništa nije pitao. Možda zato što sam došao iz Njemačke sa njemačkim tablicama. Prije 15-tak dana su na ulazu u Austriju iz pravca Slovenije na granici bili samo mladi vojnici, a na ulazu iz Njemačke nema nikog.

  8. #418
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan;109717... Trenutno je zvanično potreban 2G+ za dolazak i boravak u Austriji: [URL
    https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations[/URL]
    Drugo je pitanje da li će to neko provjeravati. U četvrtak sam ušao u Austriju i u nedelju se vratio a da niko ništa nije pitao. Možda zato što sam došao iz Njemačke sa njemačkim tablicama. Prije 15-tak dana su na ulazu u Austriju iz pravca Slovenije na granici bili samo mladi vojnici, a na ulazu iz Njemačke nema nikog.
    Ako i ne provere na granici (nama nisu detaljno, ušli iz Slo sa Srb tablicama), iz ličnog iskustva od pre 14 dana sam video da u smeštaju i pri kupovini ski-passa obavezno proveravaju (tad je važio 2G+).
    p.s. Sad se setih zanimljivog detalja, u toj sedmici oko NG, uporedjujuci Nassfeld (2 ski-dana) i SkiAmade regiju (3 ski-dana), Nassfeld je imao primetno više prirodnog snega!

  9. #419
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Baš tako, s tim što ne znam da li trenutno traže 2G (dve doze vakcine ili preležan kovid) ili 2G+ (tri doze vakcine ili dve doze + PCR test ili preležan kovid). Kad sam u prvoj polovini decembra uzimao sezonski pass bio je dovoljan 2G. Trenutno je zvanično potreban 2G+ za dolazak i boravak u Austriji: https://www.austria.info/en/service-...ry-regulations
    Drugo je pitanje da li će to neko provjeravati. U četvrtak sam ušao u Austriju i u nedelju se vratio a da niko ništa nije pitao. Možda zato što sam došao iz Njemačke sa njemačkim tablicama. Prije 15-tak dana su na ulazu u Austriju iz pravca Slovenije na granici bili samo mladi vojnici, a na ulazu iz Njemačke nema nikog.
    Od kada je uvedeno 2G+ pravilo za ulazak u Austriju ono je vazilo samo za ulazak. Za boravak u hotelima i kupovinu ski pass-a vazilo je 2G i sada je tako. Iako kolega Bratko kaze da je vazilo pre dve nedelje 2G+ izgleda da je nesto pomesao. Pratim iz dana u dan sta se desava i na svim sajtovima skijalista koja pratim (Ski Amade, Saalbach, Soelden...) stoji 2G pravilo za skijaliste i 2G+ za ulazak u zemlju. Ja imam potvrdu o prelezanoj bolesti ali buduci da je to obican papir bez QR koda bojim se da neko ne potegne pitanje njegove validnosti pa nameravam danas da posaljem mail na Ski Amade jer cu verovatno negde u tu oblast ako sve bude u redu i da prikacim papir koji imam i pitam da li je prihvatljiv za aktiviranje ski pass-a. Nadam se da na granici niko nece praviti problem oko tih potvrda koje imamo.

  10. #420
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Samo mi nije jasno oko 2G+ pravila, ako supruga ima 2 fajzer vakcine, od cega je druga primljena pre manje od 2 meseca, ona opet mora PCR da radi? Ako da to je potpuna budalastina, pa valjda treba da postoji neki vremenski razmak izmedju vakcina.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •