Strana 4 od 43 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #31
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Poslednje poruke su prebačene u novu temu skijanje sa decom...

  2. #32
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Hvala, da znam pozicije Hermagola, Trepolaha i Radniga. Bitno mi je da sam u nekom gradiću kao što je Hermagor i da je ski bus ispred nosa, mrzim kad je pusto, kad nemaš gde prošetati uveče. Imam ski bus iz Radniga za Trepolah ali me mrzi da vozim 2 km do Hermagora uveče

    Ok, probaću, ovih 120m2 apartmana što sam našao je ok i po ceni i po kvalitetu.

  3. #33
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Ocito je da te Tropolach onda bas i ne interesuje. Tamo je, istini za volju, "pomalo" pusto navece. Cisto da se prijavim, znam solidan veliki apartman (dnevna/kuhinja + 3 sobe + 2 kupatila) cca 200 metara od gondole u Tropolachu, pa ako ti ipak zatrebaju kontakti, posalji mi pp.
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  4. #34
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Daj mi molim te

    Adresu tog velikog apartmana od 120kvadrata

  5. #35
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Evo svjeze informacije iz Nassfelda, 04.12.2010. (oggy, sory, ali ispade preko noci na frku :(

    Prvi dan sezone, nekako mi se posrecilo da se zateknem tamo (sto mi je i prvi put).
    Radilo je oko 50% staza, (nazalost nisu radili liftovi prema Troghohe kao ni Carnia staza koju sam zeljeo vidjeti), ali ipak sasvim dovoljno da se "ne ponovimo" cijeli dan.
    Zbog obimne kolicine svjezeg snijega koji je padao cijelu noc i prije podne, staze su bile dosta mekane i slabije uredjene za austrijske standarde, ali sve u svemu podnosnjivo. (pogotovo za 17 Eur koliko je kostao cjelodnevni skipass na dan otvaranja...)

    Spavali smo u Kranjskoj Gori (gdje smo takodje odskijali sutradan, po puno boljem vremenu), te nam je do Nassfelda trebalo oko 45 min voznje, preko Tarvisia. Inace, ovo mi se cini kao ekstra kombinacija, jer smo u Kranjskoj Gori naisli na dosta povoljnije cijene u odnosu na Austriu, i to u dobrom smjestaju, a lako su dostupna skijalista Tarvisio, Nassfield, Gerlitzen... a ni Kranjska Gora nije za potcjeniti ako se ne da vozati....

    Iako je dan i noc prije bilo lose vrijeme, sa obimnim snjeznim padavinama, prilazi skijalistu su bili besprjekorno ocisceni, osim dionice od slovenacke granice do Tarvisia, gdje se Talijani nisu bas do kraja potrudili.

    Sve u svemu, lijep vikend.
    Evo par slika, nisu nesto ali za prvu pomoc
    Priložene slike Priložene slike

  6. #36
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Talking Otvaranje sezone

    A, farmaceut, prestiže me, mislio sam da ću biti prvi sa izvještajem sa otvaranja . Bio sam za vikend - prvi dan (subota, 04.12) malo lošije staze, nisu ih stigli utabati dovoljno, ali ipak sasvim dovoljno za 50km i upalu mišića.
    Ski pas - 19 €
    Drugi dan - razvaljivanje, staze puno bolje, skoro sasvim sunčano, malo vjetrovito. Masu skijaša, čini mi se najviše sa ex-yu prostora. Dio prema Troghoheu opet nije radio, pa samim tim ni Carnia, ali je dio na Gartnerkofelu bio super.
    Za otvaranje sezone i više nego dobro. U nedelju popodne staze su na nekim mjestima malo progledale, ali topovi konstantno rade.

  7. #37
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Da, nedelja je bila suncana, ali smo bili u Kranjskoj Gori. Sto se tice skijasa, mislim da svaki drugi covijek govori na nekon ex-yu jeziku

    Definitivno ekstra skijaliste, vjerovarno ovim nasim prostorima najpristupacnije mjesto za sa 100km+ staza. Od Banja Luke 5 do 6 sati voznje zavisno od rute.

  8. #38
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Veoma interesantno skijaliste, rado bi ga posetio. Slaba je ponuda za njega a i malo je skuplji u odnosu na francusku, za znam kako to nekako nevide da izjednace

  9. #39
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Pitanje u vezi Ski Depoa, vidim da piše da je besplatno za vlasnike ski-pasa (i dobio sam to kao informaciju i kada sam uplaćivao smeštaj) samo za skije, ne i za cipele. Po kom principu funkcioniše? Jel su to kao kasete sa ključem (ski-pas) ili nekom živom liku daješ na čuvanje, zašto se naplaćuje i za cipele i koliko košta tj kakva je procedura za cipele?

    I pošto mi dete ima 6 godina i može još uvek bez ski pasa da skija da li mogu i njegove skije da smestim sa našim?

    Aj' ko zna i koristio nek objasni.

  10. #40
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Samo doplatis, koliko se sjecam. Za cipele se naplacuje, zato sto je jedino za skije gratis Mislim da se cak i to placa po povlascenoj tarifi (25-30% jefitnije) ako si smjesten kod nekog od partnera... A ocito jesi, jer si dobio gratis ski depot.

    Procedura je da skije i pance/cipele dajes radniku koji ih odlaze. Ako se dobro sjecam, na pocetku perioda dobijes papiric (naljepnicu) sa brojem pod kojim oni arhiviraju pance/cipele i skije, pa je pokazes svaki put prilikom preuzimanja/odlaganja.

    Za dijete ces morati pitati na licu mjesta, nemam takva iskustva.
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •