Strana 33 od 43 PrvaPrva ... 233132333435 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 321 do 330 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #321
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski-shkomi Pogledati poruku
    Da se malo ubacim u ovu temu.... nisam skijao u Nasfildu ali sam zaista cuo puno preporuka.... kako je sa cenom ski passa i smestajem,onako za jedno sedmodnevno skijanje? hvala unapred
    Cena 7dnevnog ski pasa je manje vise ista (male razlike) po celoj Austriji, krece se oko 230-250e. Tu postoje razlicite mogucnosti, tipa 5 od 7 dana i slicno, zatim razlika u ceni za decu i seniore (ove godine je granica 1951.godiste).
    Sto se tice smestaja, u selu pored (Rattendorf) smo 2x odseli i uvek bili vrlo zadovoljni. Kolima do gondole treba nekih 3-4 minuta, a imas i ski bus. Par puta smo bili oko Hermagora koji je 10ak km dalje.
    Jedini ''problem'' je taj sto je Nasfeld nekako usamljen, u smislu da je prvo sledece veće skijaliste sigurno na nekih sat vremena voznje. Kad odem na 7 dana, volim da izmenjam 2-3 ski centra, razmazili me Alpi , a to je teze izvodljivo ako se smestis u blizini Nasfelda. Naravno da se moze skijati 7 dana, ima tu staza za svakoga, Filah je na 60km, Klagenfurt jos 30ak km dalje.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  2. #322
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Bio u nassfeldu od 10.01. do 15.01. imali prelepo vreme, sunce i sveukupni utisak je pozitivan. Međutim, daleko od toga da nema prostora za unapređenja.

    To se pre svega odnosi na levu stranu skijališta, koja ima čak 5 starih cetvoroseda, koji su odavno zreli za zamenu.
    Kompletan ski Amade region je u tom pogledu daleko odmakao sa svojim ultramodernim liftovima, za potpuno istu cenu ski pasa. Posle takve infrastrukture, ovi liftovi zaista deluju razočaravajuce. Pretpostavljam da će Nassfeld kao i ove, u sledećim godinama menjati stare liftove i tako stati Uz rame sa najmodernijim ski centrima.
    Desna strana skijališta ima dva nova sestoseda sa haubama i korišćenje tog dela je primetno veće, što samim tim i uslovljava da staze kraće drže.

    Na uređenost i držanje staza u principu nemam zamerku ali neumereno korišćenje ski topova u popodnevnim satima je nešto što zaista smeta, pogotovo u slučaju kada je sunce, debeli minus i obilje snega kao kada sam ja bio, dakle bez velikog razloga da se ne moze sacekati 17h. Slovenci koju su bili sa nama u hotelu, kažu da je to ovde redovna praksa a ni njima nije jasno zašto to rade.

    Kao i Rossignol 8s, i ja sam primetio da fali staza koja bi povezala početnu stranicu Mosserbahn sa Rastlom, jer se već posle dva dana na skijalistu oseti da je vrh na kome počinje Carnia poprilično odsecen, posebno kada se posle celog dana skijanja želite vratiti sa vrha do početne stanice Milenijuma, na skijama. Takodje, mislim da bi bilo sjajno da postoji lift koji bi sa dela Sonnenalpe vodiO na levu stranu skijališta.

    Sve u svemu, blizina, činjenica da svi govore nas jezik, prelep Alpski ambijent, raznovrsne, dobro uređene, duge i široke staze svakako govore u prilog tome da vredi otići na 3 do 5 dana skijanja i da ćete poželeti doći opet.

  3. #323
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Ako se posmatra nivo investiranja i (ne)mogucnost istih, mora se imati u vidu da je Amade regija ultra popularna medju nemackom klijentelom , dok je Nasfeld i cela ostala Koruska osudjena na Slovence, Hrvate, Slovake, Madjare i nas. Ova cinjenica u velikoj meri uslovljava nivo i tempo ulaganja. Primera radi, od 2009 do 2015 god je u Amade ulozeno 411 miliona evra, a za ovi sezonu jos 44. Time dolazimo do cifre od famoznih 455 m evra. Sa druge strane je u Nasfeld za sezonu 2015/16 (nemam podatak za duzi period) ulozeno 12m evra, sto je skoro 4x manje nego u Amade (samo za sezonu 2015/16) . Ok, neko ce reci: da, ali Amade obuhvata 25 centara sa 270 liftova i 760 km staza, a Nasfeld je samo 1 skijaliste, ali treba imati u vidu da je Nasfeld ipak najpopularnije Korusko skijaliste i da cak legendarni BKK odavno bije glas da ima zastarelu infrastrukturu. Prosto je nemoguce porediti sveukupnu potrosnju (nemackih turista) u Salzburg regiji, Steiermarku, Tirolu (mada Amade ne zalazi u Tirol) sa potrosnjom turista u Kerntenu. Gospodja koja je 20 godina radila u Tirolu i poslednjih 15god u Kerntenu nam je pricala kako su ulaganja, ne samo u ski centre, vec u sveukupnu putnu i drugu infr. nebo i zemlja u Tirolu i Koruskoj. I pored svega toga, smatram da je Nasfeld na super nivou i da se tamo ljudi maximalno trude da centar drzi korak sa, istina, nabrijanijim centrima severno i zapadno od Hohe Tauerna. E sad da li su neki 4sedi zastareli...hmmm sta da kaze Kortina sa onim 2sedom na kome sam se nebezbednije osecao nego na 1sedu na Goču sredinom 90tih godina...
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  4. #324
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    hahahaha, sjajan komentar! Zaista je teško porediti čitav region sa jednim ski centrom. .*


    Posebno ako se uzme u obzir činjenica da, zbog blizine Nemačke, ski Amadé posećuju daleko bogatiji turisti i da se na relativno malom području nalazi na desetine sjajnih ski centara.*

    *Nassfeld je nekako usamljen i nema ozbiljnu konkurenciju, samim tim i nema potrebu za enormnim ulaganjima. Ski amade ima zajednicki budzet ali daleko od toga da se rasporedjuje na ravne časti. Naprotiv, svaki od centara od svoje zarade ulaze u zajednički budžet *proporcionalno daleko više nego što je slučaj u Nassfeldu, baš zbog te surove konkurencije.*

    *Sto se tice Cortine, mada je to off-topic, ona pripada regiji Veneto, nema nikakvu autonomiju i sva zarada odlazi u Rim. Njima se vraća mrvica iz Italijanskog budžeta, slično kao nasa Vojvodina. To mi je pričao vlasnik hotela Pontejel, koji mi je sam povukao paralelu sa susednim južnim Tirolom, koji ima apsolutnu autonomiju i raspolaže sa svakim svojim zaradjenim eurom. Otuda je i tolika drastična razlika u kvalitetu infrastrukture u npr. Kronplatzu i Cortini. Taj dvosed ima verovatno više od 30 godina i nije jedini, dok je na Kronplatzu kompletna infrastruktura vrhunska i svake godine sve bolja. *

    *Već sam rekao, Nassfeld me je prijatno iznenadio, s obzirom da je relativno blizu i da i nema konkurenciju u okolini, iskreno navijam za njih, da svake godine budu bolji i mislim da će mi postati redovna destinacija u budućnosti.*

  5. #325
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jovicki Pogledati poruku
    To se pre svega odnosi na levu stranu skijališta, koja ima čak 5 starih cetvoroseda, koji su odavno zreli za zamenu.
    Stari četvorosedi? Oni su brzi i isklopivi i četvorosedi - imaju veliki kapacitet. Šta je tu zrelo za zamenu?

    Osim ako ne misliš da svaka žica mora da ima grejana sedišta i haube da bi bila nova / podnošljiva ?

    Razumem ja da uvek postoji nešto bolje i da se turisti "razmaze" ali tražiti "dlaku u jajetu" i reći da su brzi-isklopivi-četvorosedi zreli za zamenu zato što nemaju grejana kožna sedišta mi je malo previše

    Za one koji nisu bili na Nassfeldu, poređenje je da su npr. novi Krčmar i Gvozdac moderne žice dok je "stari" Pančić zreo za zamenu

  6. #326
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Osim ako ne misliš da svaka žica mora da ima grejana sedišta i haube da bi bila nova / podnošljiva ?



    Iskreno, za 50 e po osobi ili blizu 200 e za celu porodicu dnevno, odnosno vise od 1000 e za 6 dana, DA mislim da ne bi bilo na odmet da imaju kupole, da smanje bespotrebno zasnezavanje vestackim snegom, koje im se stalno prebacuje, cak i na njihovom forumu, godinama unazad.
    Ako imaju istu cenu ski pasa kao i veci i moderniji centri, treba srazmerno tome i da ulazu.
    Ovo je moje subjektivno misljenje, radi se o detaljima koji ne uticu mnogo na moje pozitivane utiske koje nosim iz Nassfelda. Jednostavno sam ih izneo kao svoje vidjenje na tvrdnju da nema vise mesta za unapredjenje.
    Pozdrav svima

  7. #327
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Kakva situacija bude u Nassfeldu za Sretenje, u smislu gužvi i cena smeštaja ?

    Odlučio sam da mi dupe vidi puta i skije novih padina. Pa mi je Nassfeld u užem izboru.

    Da li biste mi preporučili neki smeštaj i koji je po vama optimum u smislu ski dana tamo, da li je 5 previše ?

  8. #328
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jovicki Pogledati poruku
    ... odnosno vise od 1000 e za 6 dana...
    Nije baš toliko. Za odraslu osobu 6 dana košta 221€, a za dijete 111€. Za 1113€ se mogao uzeti porodični sezonski ski pass (roditelji + dvoje djece) za čitavu Korušku i istočni Tirol (30-tak skijališta), uključujući skijanje na Moelltaler glečeru do kraja maja.

  9. #329
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Malo je offtopic, ali ako se neko žali što nema hauba, treba razumeti i to da iako žičare sa haubama treba da te štite od vetra, imaju i nedostatak da kad baš vetar duva ne mogu da budu u funkciji zbog većeg otpora i "njihanja" korpi.

  10. #330
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Kakva situacija bude u Nassfeldu za Sretenje, u smislu gužvi i cena smeštaja ?

    Odlučio sam da mi dupe vidi puta i skije novih padina. Pa mi je Nassfeld u užem izboru.

    Da li biste mi preporučili neki smeštaj i koji je po vama optimum u smislu ski dana tamo, da li je 5 previše ?
    Moja preporuka:
    http://www.landhaus-flaschberger.com/
    office@landhaus-flaschberger.com

    lično mislim da je 5d dosta za Nasfeld. Po meni 3d max. Odradi 3d Nasf i 2d Obertauern.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •