Strana 11 od 43 PrvaPrva ... 91011121321 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #101
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano Nassfeld, 02.04.2011.

    Vjerovato zadnje skijanje u sezoni, 02. aprila u Nassfeldu, pa malo utisaka.

    Guzve nije bilo, samo prva 2 parkinga popunjena. Suncan dan, bez oblaka, temperatura +10 C cini svoje, pa su staze ocekivano bile dosta mekane, pri vrhu OK, a na nizim djelovima dobro razrovane, iako je snijega bilo preko metar.
    Carnia je radila, ali je pri dnu vec progledala na vise mjesta, pa sam se odlucio vratiti gondolom, te uopste nisam isao prema Troghohe.
    Skijali smo na podrucju Gartnerkofel, staza 1 (koja je bila prilicno prazna i solidno se drzala) 3, 4 i 7 (supruga se zavalila u lezaljku na vrhu i sunca pola dana).

    Sve u svemu, opet dosta dobro (s obzirom na viskoku temperaturu i datum).
    Priložene slike Priložene slike

  2. #102
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2011
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Mislio sam da idem u drugoj polovini februara u Nassfeld, al nesto se bojim da nece biti dovoljno padavina (prosle godine sreca sto sam izabrao u tom terminu Kaprun), pa me interesuje kako se bore sa vestackim? Jel uspevaju sa njim da pokriju sve?

    Ako bi otisao u Nassfeld, sta bi mi preporucili da obidjem od skijalista u blizini? (nema dece, nema pocetnika.. samo jedan dobar skijas i dobar border)

  3. #103
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Zar ti slike iznad ne govore više nego hiljadu reči, naročito kad uzmeš u obzir i datum iznad njih !? Što se okoline tiče pogledaj temu "Skijališta Koruške i istočnog Tirola..."

  4. #104
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2011
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Ok, vidim ja da se bele staze, al kakav je kvalitet toga? Samo za prvu ruku ili se moze voziti svih 7 dana po vestackom?

    Procitao sam sada tu temu celu o skijalistima, vidim da su sve pozitivni utisci.. Jedino sam sad u dilemi oko lokacije smestaja..

  5. #105
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Mislim da ti je najbolje da uzmeš sobu u Cube-u koji se nalazi odmah uz polaznu stanicu gondole u Tropolachu. Samo obrati pažnju na tip sobe i sl. Imaš na njihovom sajtu ceo paket, meštaj+ski pass plus možeš direktno da rezervišeš i platiš preko weba - najjednostavnije a lokacija smeštaja je idealna. Ovo nije smeštaj za porodice, nego za mlađe ljude i parove .

  6. #106
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Nije da se bele samo staze, osim na prvoj slici koja je pogled sa polazne stanice, a tu je bila cicvara, ne ni kačamak još polovinom marta kad sam ja bio. Gore je bilo više nego dobro. Pitanje je bilo da li je pokriveno topovima. Odgovor: jeste. E sad stvar je kompromisa i ličnih afiniteta šta zbog čega mora da se istrpi. Ne može da sneg škripi a da se skija u kratkim rukavima. Meni kratki rukavi nisu prioritet ali sunce jeste tako da poslednjih desetak godina idem obično polovinom marta, tako da se magle vetra i prejakog minusa i ne sećam.
    Ako si čitao temu video si i preporuke za smeštaj, pisao je i Stekan i ja, a možeš i sam da vidiš šta pokriva top ski pass, odrediš svoje prioritete i sam odlučiš. Lepa je stvar što se do većine skijališta stiže dobrim putevima koji uglavnom idu kroz doline pa smaranje nije preveliko.

  7. #107
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2011
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Gledao sam taj Cube i prosle godine, izgleda i dobro i povoljno.. Nego sam mislio da li vredi uzimati tu onda smestaj ako bih isao par dana na neka druga skijalista?

  8. #108
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Pa pazi, Cube ti je bliži gondoli nego parking kod gondole (bukvalno 20m). Pa ako ćeš da skijaš veći deo na Nassfeldu najviše ti se isplati da si blizu gondole pošto nećeš paliti auto tih dana. Ako se smestiš negde dalje onda moraš svih 6 dana da pališ auto i da se pakuješ . E sad, ako ćeš svaki dan da menjaš skijalište onda ti je bolje da si negde u centru njih.

  9. #109
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ja sam bio prošle godine i do momenta mog dolaska nije bilo palo ni metar snega, sećaš se da nije bilo snega do kraja februara a temperature su konstantno bile u plusu. Sve je bilo perfektno na veštačkom snegu tako da nema bojazni. Imaš negde i na sajtu moj putopis (evo ga: http://staro.skijanje.rs/Ski_Centri/...d_06032011.htm ) pa pogledaj iz prve ruke šta te čeka i kako je nama bilo

  10. #110
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2011
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Hvala jopopo.. Citao sam tvoju reportazu pre par dana, znam da si extra zadovoljan ali isto tako te i docekao novi sneg

    Znaci slobodno mogu da rezervisem neki smestaj za drugu polovinu februara, jer i vestacki kod njih ce odraditi posao..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •