Strana 30 od 43 PrvaPrva ... 20282930313240 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 291 do 300 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #291
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Sa Italijanske strane nema mesta, samo par smeštaja, sa Austrijske strane Nassfeld je na samoj granici / prevoju. Pogledaj na GMaps:

    https://goo.gl/maps/80Z8E

    vidiš da je iznad jezera granica i da tu postoje tanjiri baš sa granice da izvlače..

    Pošto ima i Google Street View podataka evo kako izgleda jedan od smeštaja sa IT strane:

    https://goo.gl/maps/2F10H

    Ok. Hvala Pronaci cu onda na booking-u preko pozicije na mapi

  2. #292
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Koliko se sećam cene su bile jače ako želiš da budeš na planini onda preporučujem Marcius apartmane u Sonnleitn naselju. Oni drže i "glavni" restoran (express) na planini..

  3. #293
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Volim ove insajderske informacije

    Odosmo u offtopic

  4. #294
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Taj prevoj sa ITA strane u Nassfeldu zove se Ponteba. Ali poslušaj savet: ne traže dalje od Trepolaha. Dosta jeftinije nego gore, a dok zakopčaš cipele i vežeš kacigu, Milenijum te je izbacio u epicentar planine.

  5. #295
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Prebacio sam sve postove u pravu temu

    Pontebba je mesto u Italiji u podnožju planine - daleko od skijališta - tu se planira pravljenje gondole do Nassfelda.

    Sam prevoj se zove Nassfeld pass..

    Prednost smeštaja u planini je što ne moraš da se voziš pola sata sa gondolom a i naravno planinski ugođaj

  6. #296
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    E, kako se prevoj zove zavisi ko ga zove, tj. sa koje strane granice . A i braća Slovenci imaju slovensko ime (pisao sam ranije), ali da ne tupim, nije bitno...

    Baš sam puno puta bio u Nass-u (nama najbliže ozbiljno skijalište), probao svašta i stojim čvrsto, kao klisurina , da je daleko najbolja opcija cena/dobijeno u samom Trepolahu (odlični apartmani, 4*, više istih, za ispod 500e za dve osobe/6 dana, lošiji i mnogo jeftinije).

    pz!

  7. #297
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Mokrinje mislis?

    Jes lepo biti u samom mestu ali nekih 5 km dalje se moze naci apartman sa doruckom za bar upola te cene.

  8. #298
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    e mi se bas spremamo za neka 2 dana u martu da zapucamo u Nassfeld, pa bas i gledam apartmane u/oko Trepolahu...znaci ok je to izbor za pocetnu stanicu, ono kilima ujutro do gondole to je par minuta i milina...

  9. #299
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Evo preporuka za ovaj apartman, trenutno sam u njemu. Nasao ga preko bookinga, novo dodat, nema nijedan review, napisacu im ja prvi. Nalazi se i Fritzendorfu, to je kolima mozda 10 min max od Tropolacha.
    Apartman je ganc nov, bukvalno, mirise na novo sve i zaista svaka preporuka (podno grejanje, 2 lcd tv-a, grejanje na pelete, ali ono neko providno cudo pa izgleda kao da imate kamin u sobi). A cena ... cena je 240e za 4 noci, ima odvojenu spavacu i sofu gde mogu dvoje da spavaju, ali par, 2 muskarca malo teze, ali je moguce svakako. U svakom slucaju veoma povoljno i odlicno.

    https://www.booking.com/hotel/at/jan...=0&type=total&

  10. #300
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Pre nego sto smo odlozili skije do sledece sezone, otisli smo na Nassfeld za vikend 04-05.april.
    O samom skijalistu, strukturi, stazama.... je sve vec apsolvirano na forumu.
    Nas su docekale staze sredjene na najvisem nivou. Tome je verovatno doprinelo odsustvo padavima u proteklih 10-15 dana, tako da su baš lepo istabali. Vrlo me je (prijatno) iznenadio broj ljudi na skijalistu. Dosli smo u 8.30 na parking kod Cube-a, parkirali na najblizem parkingu do gondole, a pored nas je bilo ne vise od 30 automobila! Bez reda za ski pas, bez reda za gondolu. U trenutku sam pomislio da nesto ne valja.
    Vreme na skijalistu u subotu visoka oblacnost, temp oko -5, u nedelju sa vetrom, malo sunce malo oblaci i -7, tako da su staze držale do samog kraja dana. U Tröpolachu je prolece, ujutru bude oko 0, posle podne ode na +7 +8.
    Bili smo smesteni u selu pored, oko 2 km od gondole, pa smo dobili neki vaučer sa kojim je dvodnevni ski pas za 2 dana izasao 76e po osobi.
    Za sledecu sezonu su najavili da ce staviti nove korpe na Mossernbahn, sa preklopom i grejačima, a da će takodje izgraditi i novi 6sed tamo gde su ona 2 paralelna sidra...
    Slede slike
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •