Strana 41 od 43 PrvaPrva ... 313940414243 PoslednjaPoslednja
Rezultati 401 do 410 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #401
    Junior Member
    Datum registracije
    21.09.2017
    Lokacija
    Berane
    Skije / Bord
    Fischer Progressor C - line 10+
    Godina
    31
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Ma navigavija nas je povela na Pontebu. U povratku smo isli dolje na tropolah. Ali put preko Pontebe, sta je ono ljudi? Kanjon morače je zlatan, a jos mi sa bmw-om 525 zadnja vuca. Sreca pa vrhunski odrzavaju put, suv, a sa strane metar snijega. Cak smo vidjeli i liju i zeca dok smo se peli...

    Haha, naravno da je jedno zimovanje, a drugo skijanje ali sam se stvarno razocarao zivotom posle 16h, ka da im je izumrlo sve. Jednu noc smo otisli do Hermagora oko 21h, pustoš...

  2. #402
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Meni je npe Livinjo top za skijanje i za provod..brat mi bio ove godine u Madonu, kaze isto dobro..zato kazem IT mi vise za provod nego AT..nasfeld je brate samo za skijanje..vilach je na 40min al i vilach grad penzionera
    Sto znam, volim i da skijam al volim i da izadjem uvece na koje pivo..
    Zato mi je kopaonik top..relaticno blizu Pg, dobra hrana, dobro skijanje, dobar provod, domaci ljudi, korupcija...sto ces vise

    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  3. #403
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od edi_p92 Pogledati poruku
    Haha, naravno da je jedno zimovanje, a drugo skijanje ali sam se stvarno razocarao zivotom posle 16h, ka da im je izumrlo sve. Jednu noc smo otisli do Hermagora oko 21h, pustoš...
    Једноставно тако је у Аустрији. Код њих провод и забава крену већ од 4-5 поподне, људи право са скијалишта иду у кафиће и барове, пију, проводе се, играју у панцерицама...
    Али се зато раније и заврши. Већ до 8-9 је већином све готово.

    У ФРА и ИТА је другачије. После скијања људи оду до смештаја, среде се, пресвуку, вечерају... и тек онда се излази и креће забава.

    Доста Британаца преферира аустријски модел забаве (поготво ко воли да скија "хард") јер се оде раније на спавање и ујутру си опет свеж. Поготово ако се преко ноћи "мало" и попило, ујутро зна да се буде дехидриран, што је у Аутрији, где провод почиње раније, ређе случај.

  4. #404
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Hermagor je vukojebina, kao i Landeck npr.
    Vole oni u pancericama poslije staze da cupaju. Al evo ova na sipki bez pancerica, snimljena poslije 22h u Oberu.
    A evo ga i ExBaker .




  5. #405
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Pozdrav svima! Ove godine, nas 6 po prvi put ide u Nassfeld na skijanje i našli smo smeštaj u Sonnleiten-u. E sad, čitajući ovde po forumu, shvatio sam da Nassfeld baš i nije idelano skijalište za početnike, a mi u našoj grupi imamo jednog potpunog početnika na bordu (0 dana) i jednu za nijansu iskusniju borderku (6 dana).

    Koje staze biste preporučili za njih da se uče i vežbaju? Na mapi sam video da baš tu pored četvoroseda koji izvlači iz Sonnleiten-a ima par kratkih plavih staza koji deluju kao poligoni za početnike/decu, samo što mi deluje da je tamo tanjir što će im svakako biti otežavajuća okolnost

    Gledali smo malo i cene instruktora na netu ali to što smo našli deluje poprilično skupo. Imate li vi neka iskustva sa instruktorima borda tamo?

  6. #406
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Da, bašu tu iznad Sonnleitena se nalaze poligoni za učenje sa tanjirima. Za instruktore ne znam, ali sam čuo da ima naših (Hrvata i Srba). E, sad, za bord... ne znam.
    Da se upišem i ove sezone, odradih Nassfeld jedan dan pred Novu Godinu. Sve tip top, malo manjka prirodnog snijega, ali sve žice rade. Ipak je Nass najbolje sklijalište u Koruškoj. Ski servis 8 € na vrhu (Kofel centar). Sve staze po 2 puta u jednom danu, učinak se vidi na slikama.

    Nass3112.jpg
    Svaka žica po dva put

    Nass3112Ucinka.jpg
    Učinak

    20181231_085043.jpg
    Ovaj put sam se autom popeo do Nasffeld pass-a. 15 min od Tropolacha, uzbrdo.

    20181231_132239.jpg

    20181231_082735.jpg

  7. #407
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Tacno na ovom mjestu odekle si slikao polaznu stanicu gondole u Tropolachu je moja zena pala i pokidala koljeno. I dan danas ne razumem kako. Jesu ovo sadasnje slikje iz Nassfelda? Jel moguce da nemaju snjega?
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #408
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Jesu ovo sadasnje slikje iz Nassfelda? Jel moguce da nemaju snjega?
    Noćas i jutros je padao, pa je zabijelilo i oko Villacha. Prije par dana jeste izgledalo kao na fotografijama, tj. nije bilo snijega na dnu Milleniuma.

  9. #409
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Slike su dan pred Novu godinu, 31.12.2018.
    Nass su zaobišle velike padavine u Austriji, tek, što kaže Stekan, sad pade malo...

  10. #410
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Pozdrav svima! Bili smo na Nassfeldu prošle nedelje, pa je red i da podelim svoje utiske


    Prvo da pohvalim nekokoli stvari koje su mi se svidele (u odnosu na Kopaonik i Jahorinu, pošto sam do sada samo tamo bio):
    - Staze su poprilično široke, pa ima dosta mesta za korekcije brzine (za nas osrednje skijaše koji se još uvek borimo da na strmijim delovima spojimo skije i da skijamo na kantnama)
    - Na nekoliko početnih stanica žičara postoje i WC-i koji su svi veoma uredni
    - Postojanje dodatnog sadržaja osim pukog skijanja (paralel slalom, slalom, speed trap, snake...)
    - Više zatvorenih žičara i gondola (u par navrata nam je to baš značilo zbog vetra i/ili snega koji je vejao).

    Ono što mi se nije dopalo:
    - Izmedju prvog i drugog dana je napadalo poprilično puno snega pa su drugog dana sve staze bile praktično neutabane. Nismo to očekivali za tu cenu ski pasa.
    - Fali poneka blaža i malo duže staza za početnike.


    Mi smo imali smeštaj u Sonnleiten-u koji je bio veoma dobar i fino opremljen. Pošto je smeštaj pripadao Marcius kompleksu, imali smo organizovan prevoz stvari od i do smeštaja, što je praktično neophodno, jer bi šetanje od recepcije do smeštaja (koji je u našem slučaju bio u pretposlednjem redu vikendica) bilo patnja. Za ljude kojima izlasci nisu neophodni, Sonnleiten je sasvim dobar izbor. Za ove druge, preskočite Sonnleiten Pitali smo par ljudi (radnici u kafiću) za radnje, ali nam nisu znali reći gde su, pa smo u nabavku išli u Hermagor nakon skijanja.


    Što se tiče samog skijališta, ono definitivno skijalište nije za početnike kao što je vas par već i reklo. Pola naše grupe su bili početnici, pa su skijali samo na par staza koje su nama bile najpristupačnije iz Sonnleiten-a. Najduža staza 80 (Carnia) je izuzev ona dva ravna poprilično dobra i uživali smo skijajući na njoj. Sa druge strane, penjanje sa dna te staze na vrh traje poprilično dugo, pa je nismo prečesto vozili. Staza 65 (onaj blaži deo) je bio savršen za vežbanje i skoro nikad nije bilo gužve tu. Staza 1 nam se takođe svidela zbog svoje dužine i lepog nagiba...


    Sve u svemu, bilo je lepo iskustvo. Nadam se da ćemo uskoro probati i ostala skijališta u tom kraju.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •