Strana 21 od 43 PrvaPrva ... 11192021222331 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 201 do 210 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #201
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Da ides kroz Sloveniju za Graz onda bih ti savetovao da izbegnes slovenacku vinjetu preko Ptuja i Lenarta pa na Mureck, daleko si od autoputa koji se naplacuje i nema opasnosti da zalutas greskom na autoput. Ali varijanta od Ptuja preko Maribora pa na Klagenfurt nije za preporuku jer oko Maribora gotovo da imas 90% sanse da se nadjes na nekom putu koji je u sistemu vinjeta. Namerno su stavili neke brze puteve koji inace imaju karakter gradskih saobracajnica u sistem vinjeta i stvarno postoji ogromna verovatnoca da izletis na neku deonicu koja je pod naplatom a da to ne ocekujes.

  2. #202
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2013
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Mislio je na austrijsku vinjetu valjda...Ako ne koristis autoput,ne treba ti vinjeta
    Citirati Originalno postavljeno od Kutuzov Pogledati poruku
    Takodje plainram u martu za Nassfeld i listajuci hrvatske forume na temu kako ne platiti sovenacku vinjetu dosao sam do sledece rute:

    Beograd - odvajanje ispred Zagreba (Zagreb istok) ka Varazdinu - ispred Varazdina levo za Ptuj - Maribor - Klagenfurt - Villach - Heramgor.

    Ispod 750 km, ne koristi se autoput u Sloveniji.

    Jos kraci put - nakon Zagreba, tacnije kod Zapresica odvojiti se ka Kumorovecu, pred slovenacku granicu izaci s autoputa i magistralnim putem do Maribora, a zatim na zapad ka Dravogradu i ukjucenje na autrijski autoput pre Klagenfurta. 720-730 km.

    Hrvati kukaju na slovenacku policiju..

    Sad, ja sam isao do Maribora pre 10 godina (upravo preko Zapresica) i tada nije bilo autoputa od granice do Mabirora te stoga ni potrebe za izbegavanjem vinjete. Planirana ruta je poroizvod tudjih iskustava, google-a i via Michelline-a. Ako neko ima iskustva, molim da ih podeli.
    Da, mislio sam na austrijsku vinjetu!
    Sto se tice ovog puta preko Podkorena do Austrije, da li je on regularan za proc pocetkom marta?

  3. #203
    Junior Member
    Datum registracije
    29.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Gazza, hvala na savetu !
    Naci cemo nesto, ima vremena .. gledao sam opciju preko Rogaske Slatine - Celja - Velenja - Sloven Gradeca pa dalje na Klagenfurt ... to je takodje daleko od autoputa osim sto kod Celja mora da se presece.

  4. #204
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Kutuzov Pogledati poruku
    Gazza, hvala na savetu !
    Naci cemo nesto, ima vremena .. gledao sam opciju preko Rogaske Slatine - Celja - Velenja - Sloven Gradeca pa dalje na Klagenfurt ... to je takodje daleko od autoputa osim sto kod Celja mora da se presece.
    Koji je razlog neplaćanja vinjeta kroz SLO/AT osim uštede od 38,5 evra i gubljenja vremena okolo/naokolo?

  5. #205
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2013
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Pa u 2 pravca to je skoro 80 eura. Na 4 putnika nije strasno, ali za putnika je to po dnevni ski pass.

  6. #206
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Vinjeta za SLO ti vazi 30 dana(ima i od 7 al ta ti ne odgovara) a za AUS kolko se secam 15.

    Dakle platices 38e vise, imaces 200 km manje i verovatno po 2.5 sata manje u oba pravca i neces razmisljati o ruti i da li ce te negde navesti na autoput.

    Al sta znam ako ti je do lagane voznje po lepim predelima onda samo napred ali ako gledas da ustedis nisam siguran da se isplati.

  7. #207
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2013
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Valjda je za Sloveniju tarifa za 7 i za 15 dana (15 i 30e) a u Austriji 8,5 za 10 dana + naplata tunela i jos neka putarina koliko sam uspio da vidim na viamichellinu.
    Slovenacku cu da platim, ali htio sam da izbjegnem ovu Austrijsku, jer u oba pravca stedim oko 50-60e, pa sam zato htio da idem do Kranjske Gore-Podkorena, pa desno u Austriju i onda lokalnim putem oko 100km do Hermagora.
    Je li ima neko iskustvo sa ovom rutom?

  8. #208
    Junior Member
    Datum registracije
    26.12.2011
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    30e slovenija,17e austrija/oba pravca/ i tunel karawanke 14e/oba pravca/ i ne razmisljas o lokalnim putevima i prevojima.

  9. #209
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Ako ides u Nassfeld, Karavanke tunel (7 eura) izbjegnes tako sto u Jesenicama ides na K.Goru, pa na Tarvisio, pa nazad u AT. Ovaj put je u kilometrazom identican kao i autoputem kroz tunel. Jeste sporiji (uglavnom 80km/h), ali i autoput varijanta nije toliko brza, stajes dok platis "tunelarinu", pa kroz tunel vozis 80km/h, pa dobar dio kroz AT na autoputu 100 km/h... Ispadne max 10-15 min duze.
    Prolazio sam u zadnjih par godina sigurno 20-tak puta kroz sve varijante izmedju KG, Villacha, Tarv. i Nassfelda, i to ti je najoptimalnije.

    AT vinjeta ti je ~ 8 eura, i vazi 10 dana. To ti je najcesce dovoljno za cijeli odmor, a ne zezas se, mozes do Villacha u shoping, setnju i sl. Platis i budes sretan....
    SLO vinjetu isto tako preboli i ne razmisljaj. Kazne su stasno skupe, DARS stoji na svakom izlazu i hvata.

    Dakle, 38 eura za 10 dana, ili 23 eura za 7 dana i vozi.... sve ostalo je nepotrebna briga.

  10. #210
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Podkoren se za Nassfeld nikako ne isplati, uspon jeste interesantan, ali se sporije vozi, cesta je losija, a kada se spustis u AT baca te previse istocno, i dosta vozis kroz lokalna sela (50km/h).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •