Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 62

Tema: ski pantalone

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Uzevsi u obzir cjene brendova (Colmar, Descente) i realno odredjeni kvalitet koji moraju posjedovati, kako je moguce da ovih brendova nema vise manje ni na jednom spisku najbolje opreme? Sta je u pitanju? Da li nemaju kvalitet a vuku nas za usi i mi placamo samo ime brenda ili je nesto drugo u pitanju?
    To ti je odlično pitanje, ali kao što rekoh, mislim da je cenovna politika zapravo pitanje ciljne grupe kojoj se obraćaš. Da nije tako, zar bi Bogner bio najskuplji brend? Ali, uspeli su da se (dizajnom) nametnu kao atraktivni za platežnu publiku, a situacija je takva da platežna publika voli upadljiv i (po mom mišljenju, neukusan) stajling.

  2. #22
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ako se ne varam, to je to na sta si mislio pod zavareni savovi. Kod mena na jakni i hlacama su ljepljeni savovi i nikada nisu promocili.
    Da. Sa unutrašnje strane preko šava zalijepljena traka.


    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Koja je inace misljenje sto se tice hlaca, s tregerima ili bez?
    To zavisi koliko je stomak izražen. Zadnjih godina nisam koristio tregere, ali korona i home-office su odradili svoje, tako da tregeri možda ulaze u igru.


    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Uzevsi u obzir cjene brendova (Colmar, Descente) i realno odredjeni kvalitet koji moraju posjedovati, kako je moguce da ovih brendova nema vise manje ni na jednom spisku najbolje opreme? Sta je u pitanju? Da li nemaju kvalitet a vuku nas za usi i mi placamo samo ime brenda ili je nesto drugo u pitanju?
    Nas sa više godina (to ne znači "nas starije") su učili iz organizacije proizvodnje i osnova ekonomije da se konačna cijena proizvoda kreira na bazi proizvodne cijene plus marža. To u natrulom kapitalizmu ne vrijedi, već ako robu koju je kinez proizveo za 20€ možeš prodati za 500€, a ti pokušaj za 600€, jer na robi nešto piše što široke mase traže. Kvalitet? To je manje bitna stavka. Mora biti dovoljan, ali ne i vrhunski. Sve zavisi od ponude i potražnje na tržištu. I da ne bude zabune, originalna roba i vodećih brendova se najčešće proizvodi na dalekom istoku.

    Zadnjih par godina koristim jakne i pantalone marke Protest sa 20K oznakom i zavarenim šavovima. Cijena povoljna, čak i ona puna koja se ne plaća. Prezadovoljan, posebno jer imaju naglašeno dugačke rukave i nogavice .

  3. #23
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Tregeri su po meni must, ali ne samo tregeri nego da zadnji deo bude “dubok” i odatle tregeri idu preko ramena. Tako su krsta dodatno zaštićena i uvek “upasana”.

    Najbolje pantalone koje sam kupio u poslednjih 10 godina sam uzeo za sina pre par godina, to nisam znao u radnji, nego upotrebom, potrefio se fenomenalan model od Volkla (PB).

    Takodje se slažem da je teže kupiti / važniji komad odeće pantalone od jakne - za skijaše - zbog mokrih / ledenih korpi.

    Ja sam pre mnogo godina kupio planinarski “šorc” koji se nosi ispod pantalona, materijal je onaj glatki polartec, ima rajferšluseve sa strane da može da se skine bez skidanja pantalona (planinari skinu i ubace u ranac ako je prevruće), i nosim ga ispod ski pantalona - kada sam na pauzi negde unutra otvorim luftere od pantalona i nije prevruće ali je zato na žici prijatno sesti na toplo

    Čudim se kako to praktično niko ne radi fabrički, da pojačaju / podebljaju “sedalni” deo značajnije direktno na pantalonama.

    Treneri taj priblem rešavaju nošenjem onih (pre)dugačkih jakni pa se tada pri sedenju sedi i preko jakne u korpi.

  4. #24
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Wlad, svaka ti je na mestu. Jedino za taj šorc nisam čuo, stavi neki link ako ima.

  5. #25
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne mogu da se setim koji je brend/model u pitanju, kupljeno je verovatno u Gori, možda Iglu Šport - pre jedno 5 godina. Tamo imaju i aktivni donji veš (ne mislim na first layer - nego npr. gaće), u tom "odeljku" je bio i ovaj "šorc". Sva ta čisto planinarska oprema je boljeg kvaliteta nego za skijaše..

  6. #26
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ne mogu da se setim koji je brend/model u pitanju, kupljeno je verovatno u Gori, možda Iglu Šport - pre jedno 5 godina. Tamo imaju i aktivni donji veš (ne mislim na first layer - nego npr. gaće), u tom "odeljku" je bio i ovaj "šorc". Sva ta čisto planinarska oprema je boljeg kvaliteta nego za skijaše..
    Planinarska oprema je bolja od skijaške i s razlogom je tako. Skijaša neće iznenaditi pljusak od kojeg nema gde da se skloni, a i nivo aktivnosti kod planinara je znatno veći. Osim ko nije turno skijanje ili neki surovi frirajd sa penjanjem.

    Sva ta ultimativna zaštita od vode razvijena je zapravo za planinarenje, a kod skijaške opreme se uglavnom koristi kao marketinški trik da privuče klijentelu spremnu da malo više otvori novčanik.

  7. #27
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    ...stavi neki link ako ima.
    To bi moglo biti ovo: https://www.tesmasport.com/elan-short-warming-pants

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Lepa cena, nema šta

  9. #29
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Citirati Originalno postavljeno od ivancar Pogledati poruku
    Lepa cena, nema šta
    Zadrzacu se na dugim gacama.

  10. #30
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Apropo ovog šorca, već desetak godina skijam sa običnim pamučnim šorcem ispod hlača, tanji materijal, dovoljno grije bulju i reproduktivne organe, ne vidim potrebu da bude breathable, ako baš podignem temperaturu tu su otvori na hlačama koji odrade posao. Naravno da može biti neki Nike ili Adidas za 30+ eura ali nisu za ovu svrhu ništa bolji od onih za 5 eura.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •