Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 62

Tema: ski pantalone

  1. #41
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Kod nas se primenjuje kombinacija raznih varijanti aktivnog veša - first layera, u zavisnosti od vremenskih uslova. Koriste se razne debljine i dužine, a kada je ekstremno hladno mogu i dva - jedan preko drugog. Za toplije vreme koristimo aktivne šortseve - bermude, za hladno klasične duge varijante. Tih dugih imamo u debljim i tanjim varijantama. A kada je baš hladno onda provo kratke pa preko njih duge, i problem je koliko toliko rešen ;-) Ti deblji šortsevi su bolja varijanta ( a i skuplja) , osim zbog toplote verovatno i zbog udobnosti, tj. debljine na sedalnom delu. Postoje i zaštitni šortsevi za skijaše sa zadebljanjima na butinama i sedalnom delu, ali je pitanje koliko je to komforno za celodnevno skijanje?

    https://www.dainese.com/hu/en/promot...winter-safety#

    Postoje i jeftinije varijante u slučaju da nekome ovo izgelda interesantno.

  2. #42
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ja uvek imam first layer ispod ski pantalona, i kada je najtoplije nosim tanak first layer ispod pa po potrebi otvorim luftere. Nisam siguran da su pantalone "projektovane" da idu direktno uz kožu
    Ista situcija i djelim misljenje. Mislim da nikada na stazu nisam izasao a da nisam imao termo ves, donji i gornji deo plus drugi sloj na gornjem djelu.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #43
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Kad je sunčano i toplo i bez vetra (recimo iznad -1, -2, nula i preko) ne nosim donji deo termo veša. Vruće mi je čak i kad dotvorim "šiber" na pantalonama ako sam u termo vešu u takvim uslovima. Kad je u plusu, kako ume u martu da bude sunce, bez vetra i plus 3 i jače, često izdajem bez flisa (gornji termo veš uvek imam na sebi). Za ovaj drugi slučaj je problem sto nemam stopper (a idealan je za te uslove) pa mi bude vruće u ski jakni ako sam u flisu.


  4. #44
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Cekajte jel pricate o shell pantalonama ili sa izolacijom?

    Za shell razumem potrebu termo slojeva, ali ako su pantalone izolovane ne znam kako ne crknete od vrucine na temperaturi vecoj od -5°C

    Nisam nikad u zivotu navukao termo sloj ispod pantalona (izolovanih), lagano na -20°C sa vetrom bez ikakve nelagode.

  5. #45
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Moje su neke icepeak i imaju dupli sloj. mislim da unutra nema između nekakva izolacija.

  6. #46
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    Cekajte jel pricate o shell pantalonama ili sa izolacijom?

    Za shell razumem potrebu termo slojeva, ali ako su pantalone izolovane ne znam kako ne crknete od vrucine na temperaturi vecoj od -5°C

    Nisam nikad u zivotu navukao termo sloj ispod pantalona (izolovanih), lagano na -20°C sa vetrom bez ikakve nelagode.

    Свако за своје хе хе...
    Могао сам прецизирати у претходном наводу, али ту сам цијенио подразумијевајућим ски хлаче са термо изолацијом. И код таквих ми у неким приликама није проблем неимање дугог веша. Наравно није се потпуно голо испод :-)).

    Врло су јасне основне комбинације, но разумијемо се да је генерално то ствар личних потреба, преференција и како се гледа на дату ситуацију и са датим ски хлачама.

  7. #47
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Kad je sunčano i toplo i bez vetra (recimo iznad -1, -2, nula i preko) ne nosim donji deo termo veša. Vruće mi je čak i kad dotvorim "šiber" na pantalonama ako sam u termo vešu u takvim uslovima. Kad je u plusu, kako ume u martu da bude sunce, bez vetra i plus 3 i jače, često izdajem bez flisa (gornji termo veš uvek imam na sebi). Za ovaj drugi slučaj je problem sto nemam stopper (a idealan je za te uslove) pa mi bude vruće u ski jakni ako sam u flisu.
    Slazem se sto se tice wind stopera. Ako je temperatura u plusu, umjesto ski jakne obucem wind stoper (ispod ostaje termo i flis) i to je savrsena kombinacija.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #48
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    Cekajte jel pricate o shell pantalonama ili sa izolacijom?

    Za shell razumem potrebu termo slojeva, ali ako su pantalone izolovane ne znam kako ne crknete od vrucine na temperaturi vecoj od -5°C

    Nisam nikad u zivotu navukao termo sloj ispod pantalona (izolovanih), lagano na -20°C sa vetrom bez ikakve nelagode.
    Rekao bih da pricamo o standardnim ski hlacama, znaci s izolacijom. Ja se mrznem na -5, takav mi metabolizam ocigledno. Kao sto rece @gevara, to je licna stvar i svi smo drugaciji.

    Pre par sedmica na jahorini je bilo u par navrata -15 na vrhu, zaledio sam se od glave do pete i odlucio ranije zavrsavati svaki dan a imao sam sve slojeve na sebi. Meni nikada nije vruce (bez obzira sto sve nosim a to podrazumjeva i zastitni kornjaca prsluk), cak i kad je temperatura u plusu. Ako je bas toplo, samo jakne zamjenim
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #49
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Sličan je, moj nema kajš (deblji polartec materijal pa se oblači preko first layera i nema potrebe za kajšem) slikaću ga kada odem na planinu za par dana..
    Evo kako izgleda:



    Karibu Polartec planinarski šorc..

  10. #50
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Чини се врло, врло употребљиво за зимске дане.
    Иначе ти флисолики (рунасти) материјали су добри гријачи, удобни, а и робусни. Тај комад још има те зипере па се и лако скида без укупног скидања, што је велики плус.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 8 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 8)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •