Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 62

Tema: ski pantalone

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    02.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    3

    Podrazumevano ski pantalone

    Kupio bi maskirne ski pantalone XXL.
    Hvala

  2. #12
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Ima li neko iskustva sa Volkl odecom? Interesuju me njihove pantalone.



  3. #13
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Sigurno da zavisi od modela, ćerka je nosila par sezona neki model i bio je OK, sin drugi model i te pantalone su bile fenomenalne, koliko god da su korpe bile vlažne pantalone su bile potpuno suve a dišu odlično...
    (oba modela su bila Volkl)

    Za imena modela me ne pitaj ne sećam se

  4. #14
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    https://planetbike.rs/zimski-sportov...kl-team-1.html Ovaj model je u pitanju samo sto vuku na zeleno. Mislim da cu ici verovatno na varijantu neke vansezonske kupovine.
    @wlad hvala ti u svakom slucaju.

  5. #15
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Kada su hlace (a i jakne) u pitanju, kako ih obicno birate? Da li je cjena glavni i presudni faktor ili estetika ili funkcionalnost?
    Dok sam bio mladji isao sam redom cjena-estetika-funkcijonalonst.
    Sad kad sam u godinama kad mi se nekako dupe lakse i brze mrzne, odlucio sam da promjenim redosled interesa i stavim akcenat na funkcijonalnost-cjena-estetika.
    Misljenja sam da sve ispod 10000 kad je u pitanju vodonepropustljivost (waterproof) i prozračnost (Breathability) ne treba ni razmatrati. Trenutno nosim Salomona koji je 15k za oba parametra i kad je bas jak vjetar osjecam da prolazi tako da razmisljam o pojacavanju. Sto se tice vodonepropustljivost, mislim da je tu odlican. Upravo gledam Descente na odlicnom popustu od 20k za oba parametra.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    "cijena-estetika-funkcionalnost"
    A gdje je brend? Mnogima je to prvi, glavni i jedini kriterij.

    Kod funkcionalnosti treba voditi računa ne samo o vodonepropusnosti, već i o vodonepropusnosti. Da pojasnim, prva vodonepropusnost se odnosi na onaj broj (npr. 10.000 mm) odnosno koliko teško voda prolazi kroz materijal. Druga vodonepropusnost se odnosi na mnogo važniji detalj: da li su šavovi zavareni (eng. sealed seam).
    Imadoh svojevremeno mnogo dobre pantalone sa cifrom 30.000. Bile su naravno i mnogo skupe (što ne znači da sam toliko i platio). Jedan dan padala susnježica i kiša, a ja skijao cijeli dan i bio mokar "ko čep". Ispod jakne suh (bila varena na šavolima), a ispod pantalona gaće mokre skroz (vrlo, vrlo ružan osjećaj).
    Poenta: Džaba što voda ne prolazi kroz materijal, ako prolazi kroz šavove.

    Evo pojašnjenje za zavarene šavove: https://obermeyer.com/technology/seam-sealing

  7. #17
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    "cijena-estetika-funkcionalnost"
    A gdje je brend? Mnogima je to prvi, glavni i jedini kriterij.

    Kod funkcionalnosti treba voditi računa ne samo o vodonepropusnosti, već i o vodonepropusnosti. Da pojasnim, prva vodonepropusnost se odnosi na onaj broj (npr. 10.000 mm) odnosno koliko teško voda prolazi kroz materijal. Druga vodonepropusnost se odnosi na mnogo važniji detalj: da li su šavovi zavareni (eng. sealed seam).
    Imadoh svojevremeno mnogo dobre pantalone sa cifrom 30.000. Bile su naravno i mnogo skupe (što ne znači da sam toliko i platio). Jedan dan padala susnježica i kiša, a ja skijao cijeli dan i bio mokar "ko čep". Ispod jakne suh (bila varena na šavolima), a ispod pantalona gaće mokre skroz (vrlo, vrlo ružan osjećaj).
    Poenta: Džaba što voda ne prolazi kroz materijal, ako prolazi kroz šavove.

    Evo pojašnjenje za zavarene šavove: https://obermeyer.com/technology/seam-sealing
    Budimo realni, ako idemo na funkcionalnost + estetika tad mozes i odmah racunati da ces morati kupiti brend tj platiti i adekvatnu cjenu. Naravno postavlja se pitanje sta je to brend? Neko ce odmah reci da je Colmar ili Descente brend, to je kvalitetno, to je sminka itd a neki od nas nose opremu za koju vecina ljudi nikada nije ni cula a skupo je placena zbog kvalitete koju posjeduje.
    Eno npr. spisak 10 najboljih ski odjevnih brendova za ovu sezonu https://www.switchbacktravel.com/bes...apparel-brands i na spisku nema ni jendog on nasih lokalnih poznatih sminkerskih brendova ili spisak najboljih jakni za ovu sezonu https://www.switchbacktravel.com/best-ski-jackets gde je takodje i objasnjeno kakve karakteristike jakna mora da ima

    Realno, mislim da low budget brendovi kao npr McKinley ili Icepeak koji su trenutno preplavili Banjalucko trziste ni ne prave visoko kvalitetnu opremu tj iznad 10k. Mozda gresim? Ako zelis nesto kvalitetno, realnost je da ces to morati i platiti. Kod nas si prinudjen na izbor ponudom trzista i ako zelis kvalitet onda i nemas neku opciju osim Colmar, Descente, HH, Salomon...ali ako mozes i preko grane u shoping onda ces potencijalno kupiti i neki, za nas ovde, manje poznat brend a daleko kvalitetniji. Secam se kako sam pre nekih 10god na nekom nenormalnom snizenju u AT kupio hlace AnziBesson koje su tad kostale oko 500EUR za mizernih 80EUR. U zivotu bolje hlace nisam nosio. Nije bitno kakvo je vreme, te ne propustaju ni vodu ni vjetar, niti ti je hladno niti vruce, ma perfekt. E sad sto vecina ljudsi na nasim skijalistima zeli da se preko grudi vidi COLMAR, to je vec stvar rezije

    Sto se tice ovog problema s savovima, mislim da je najbolja opcija traziti zaljepljene savove. Ako se ne varam, to je to na sta si mislio pod zavareni savovi. Kod mena na jakni i hlacama su ljepljeni savovi i nikada nisu promocili.

    Koja je inace misljenje sto se tice hlaca, s tregerima ili bez?
    Izmenio/la Grazer; 29.01.2021 u 15:04.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #18
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Uzevsi u obzir cjene brendova (Colmar, Descente) i realno odredjeni kvalitet koji moraju posjedovati, kako je moguce da ovih brendova nema vise manje ni na jednom spisku najbolje opreme? Sta je u pitanju? Da li nemaju kvalitet a vuku nas za usi i mi placamo samo ime brenda ili je nesto drugo u pitanju?
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #19
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Ja ne bih rekao da jakne od 10K nisu kvalitetne. One samo imaju niži nivo zaštite, a nivo zaštite svako procenjuje prema svojim potrebama. Kao što ne kažemo da je polar 100 manje kvalitetan od polara 300, polar 300 bolje izoluje toplotu a stvar je procene kolika ta izolacija treba da bude.

    Oprema sa ekstremno visokim karakteristikama (waterproof i breathability), po mome mišljenju, predviđena je za planinarenje, frirajd i turno skijanje, za rekraeativno skijanje ima samo marketinški značaj. Skijaš koji kupi jaknu ili pantalone zato što su 20 000K a na stazu ne izlazi po kiši jednako je snob kao i neko ko kupi, na primer, colmar zato što je to colmar.

    Ako govorimo o markama, apsolutno ne bih potcenjivao Icepeak, zbog vrlo solidnog kvaliteta (i dopadljivog dizajna, da dodam), a odnos cena-kvalitet je konstantno povoljan. Isto ta, samo u višoj klasi, važi i za HH. Cena ne određuje kvalitet, pamtim ne tako davno vreme kada je danas preskupi O'Nil bio među pristupačnijim brendovima. Cena je stvar poslovnog imidža i poslovne politike.
    Ne mogu da uočim razlog, ni po kvalitetu ni po dizajnu, zbog kojeg je recimo HH jakna/pantalone otprilike duplo jeftinija nego, npr, Kjus. Osim što se Kjus profilisao kao šminkerski brend, a među skijaškom publikom, znamo, mnogo je takvih.

    Što se džepova/rajsferšlusa tiče, razume se da su oni lepljeni bolji. Za pantalone je to i bitnije nego za jakne, jer ispod jakne čovek obično ima još nešto što će da ga zaštiti, a kad se gaće skvase, od tog stvarno ništa gore. Plus što se pantalonama seda na vlažnu/zaleđenuj sedežnicu, tako da su za skijaše pantalone ozbiljniji artikal nego jakna - danas, realno, svako izdvoji više od 100E može da nađe jaknu koja će mu ovako ili onako završiti posao a sa pantalonama se mora biti mnogo oprezniji.

    Napomena: Sve ocene u ovom upisu koje su tiču dizajna isključivo su subjektivnog karaktera.

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    I, kad smo kod pantalona, evo nečega što je privuklo moju pažnju. Na žalost, iz nekog razloga sve što bi meni bilo interesantno prodaje se preko interneta a stvari kao što su pantalone ne uzimam bez probe. https://www.ridestore.com/fr/montec-...Mu-QDxVNyJq6ns

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •