Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 62

Tema: ski pantalone

Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI

Podrazumevano

Kod nas se primenjuje kombinacija raznih varijanti aktivnog veša - first layera, u zavisnosti od vremenskih uslova. Koriste se razne debljine i dužine, a kada je ekstremno hladno mogu i dva - jedan preko drugog. Za toplije vreme koristimo aktivne šortseve - bermude, za hladno klasične duge varijante. Tih dugih imamo u debljim i tanjim varijantama. A kada je baš hladno onda provo kratke pa preko njih duge, i problem je koliko toliko rešen ;-) Ti deblji šortsevi su bolja varijanta ( a i skuplja) , osim zbog toplote verovatno i zbog udobnosti, tj. debljine na sedalnom delu. Postoje i zaštitni šortsevi za skijaše sa zadebljanjima na butinama i sedalnom delu, ali je pitanje koliko je to komforno za celodnevno skijanje?

https://www.dainese.com/hu/en/promot...winter-safety#

Postoje i jeftinije varijante u slučaju da nekome ovo izgelda interesantno.

Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Skije / Bord
    Head Supershape i.Titan
    Godina
    39

Podrazumevano

Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ja uvek imam first layer ispod ski pantalona, i kada je najtoplije nosim tanak first layer ispod pa po potrebi otvorim luftere. Nisam siguran da su pantalone "projektovane" da idu direktno uz kožu
    Ista situcija i djelim misljenje. Mislim da nikada na stazu nisam izasao a da nisam imao termo ves, donji i gornji deo plus drugi sloj na gornjem djelu.
    History is made by those who dare to break the rules.

Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    48

Podrazumevano

Kad je sunčano i toplo i bez vetra (recimo iznad -1, -2, nula i preko) ne nosim donji deo termo veša. Vruće mi je čak i kad dotvorim "šiber" na pantalonama ako sam u termo vešu u takvim uslovima. Kad je u plusu, kako ume u martu da bude sunce, bez vetra i plus 3 i jače, često izdajem bez flisa (gornji termo veš uvek imam na sebi). Za ovaj drugi slučaj je problem sto nemam stopper (a idealan je za te uslove) pa mi bude vruće u ski jakni ako sam u flisu.

Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014

Podrazumevano

Cekajte jel pricate o shell pantalonama ili sa izolacijom?

Za shell razumem potrebu termo slojeva, ali ako su pantalone izolovane ne znam kako ne crknete od vrucine na temperaturi vecoj od -5°C

Nisam nikad u zivotu navukao termo sloj ispod pantalona (izolovanih), lagano na -20°C sa vetrom bez ikakve nelagode.

Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    48

Podrazumevano

Moje su neke icepeak i imaju dupli sloj. mislim da unutra nema između nekakva izolacija.

če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер

Podrazumevano

Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku

Za shell razumem potrebu termo slojeva, ali ako su pantalone izolovane ne znam kako ne crknete od vrucine na temperaturi vecoj od -5°C

Nisam nikad u zivotu navukao termo sloj ispod pantalona (izolovanih), lagano na -20°C sa vetrom bez ikakve nelagode.

Свако за своје хе хе...
    Могао сам прецизирати у претходном наводу, али ту сам цијенио подразумијевајућим ски хлаче са термо изолацијом. И код таквих ми у неким приликама није проблем неимање дугог веша. Наравно није се потпуно голо испод :-)).

Врло су јасне основне комбинације, но разумијемо се да је генерално то ствар личних потреба, преференција и како се гледа на дату ситуацију и са датим ски хлачама.

Datum registracije
    29.01.2005
    Skije / Bord
    Head Supershape i.Titan
    Godina
    39

Podrazumevano

Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Kad je sunčano i toplo i bez vetra (recimo iznad -1, -2, nula i preko) ne nosim donji deo termo veša. Vruće mi je čak i kad dotvorim "šiber" na pantalonama ako sam u termo vešu u takvim uslovima. Kad je u plusu, kako ume u martu da bude sunce, bez vetra i plus 3 i jače, često izdajem bez flisa (gornji termo veš uvek imam na sebi). Za ovaj drugi slučaj je problem sto nemam stopper (a idealan je za te uslove) pa mi bude vruće u ski jakni ako sam u flisu.
    Slazem se sto se tice wind stopera. Ako je temperatura u plusu, umjesto ski jakne obucem wind stoper (ispod ostaje termo i flis) i to je savrsena kombinacija.

Datum registracije
    29.01.2005
    Skije / Bord
    Head Supershape i.Titan
    Godina
    39

Podrazumevano

Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku

Rekao bih da pricamo o standardnim ski hlacama, znaci s izolacijom. Ja se mrznem na -5, takav mi metabolizam ocigledno. Kao sto rece @gevara, to je licna stvar i svi smo drugaciji.

Pre par sedmica na jahorini je bilo u par navrata -15 na vrhu, zaledio sam se od glave do pete i odlucio ranije zavrsavati svaki dan a imao sam sve slojeve na sebi. Meni nikada nije vruce (bez obzira sto sve nosim a to podrazumjeva i zastitni kornjaca prsluk), cak i kad je temperatura u plusu. Ako je bas toplo, samo jakne zamjenim

**** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Skije / Bord
    Head i.SLR, Line SFB
    Godina
    45

Podrazumevano

Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Sličan je, moj nema kajš (deblji polartec materijal pa se oblači preko first layera i nema potrebe za kajšem) slikaću ga kada odem na planinu za par dana..
    Evo kako izgleda:

Karibu Polartec planinarski šorc..

če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер

Podrazumevano

Чини се врло, врло употребљиво за зимске дане.
    Иначе ти флисолики (рунасти) материјали су добри гријачи, удобни, а и робусни. Тај комад још има те зипере па се и лако скида без укупног скидања, што је велики плус.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •