Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 72

Tema: put u Les Sybelles-organizacija

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    16.02.2006
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Nemam bas obicaj da ucestvujem u diskusijama na forumu, ali me je ova nekako izmamila i moram da kazem koju rec. I ja sam bila jedan od putnika u ovom aranzmanu SkiBus-a, i moji utisci su potpuno pozitivni.

    Sto se smestaja tice, ovo je jedan od mozda najboljih smestaja koje sam imala.

    Skijaliste je odlicno, cinjenica je da ima dosta leda na stazama, ali mesec je januar i to nije nista neocekivano. Kako sam ja bila smestena u Rive Droite koji je blizu staze, i kako sam jako rano ustajala, svako jutro sam zaticala fenomenalnu scenu ratraka koji peglaju staze po mraku (da ne govorim o tome da je ta ista scena svaki dan po zatvaranju skijalista nezaobilazna). Staza ima za svakoga.

    Ono sto me je najvise potaklo da se ukljucim je opaska o djubretu od strane SkiBusa. Naime, ispred recepcije u nasem smestaju mogla je da se vidi jedna izuzetno ruzna slika: gomila razbacanog djubreta. Iznad nje je stajao veliki znak i obavestenje na ENGLESKOM koji skoro svi znamo: ne bacati djubre ovde, kanta se nalazi na krivini iznad apartmana. A i za one koji ne znaju engleski, znak je sasvim dovoljno informativan. (I samo mali dodatak - da, krivina je na samom kraju zgrade i ne treba do nje da se mnogo pesaci.)

    Svaki dan kad bih ulazila u apartmane iznova sam bila sokirana tim ruznim prizorom. Da ne govorim o tome, da kad god bi neko pokupio i odneo to djubre, brzinom svetlosti je iznicalo novo.

    To najbolje govori kakvi smo mi sami zapravo.

    Dug put do odredista je zaista uneo malo nervoze, ali nisu samo nasi autobusi cekali naplatne rampe i prolaz kroz tunel. Guzva je nesto na sta SkiBus definitivno ne moze da ima nikakav uticaj. Ako si se zatekao u njoj, zatekao si se. Dobro je znati da nije samo u Srbiji haos na naplatnim rampama.

    I svakako jeste bilo izvesnih propusta i od strane SkiBusa, mozda i malo neozbiljnosti u nekim momentima, ali neka neko proba da organizuje 5 punih autobusa bez i jednog propusta. Volela bih bas to da vidim.

    Sve u svemu, utisci veoma pozitivni, skijanje i vise nego odlicno, a ja se samo nadam da ono gorepomenuto djubre (koje sigurno nisu organizatori bacali u tolikim kolicinama) nece na Francuze ostaviti takav utisak da vise nikad ne pozele da ugoste skijase iz Srbije.

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ne mislim da se SkiBusu ne može ili ne sme staviti primedba, ali imam utisak da je ovde zaista reč dobrim delom o preteranim očekivanjima. Ovo kažem jer sam pre dve godine išao u Tri doline posredstvom jedne (inače afirmisane) agencije, i dobar deo primedaba koje su ovde stavljene SkiBusu bih mogao da prepišem na račun te agencije, a pri tome sam platio minimum 200 E više. I opet ne mislim da je bilo katastrofa.

    A to da vodič zna francuski - e to me stvarno zanima gde ima da se nađe.

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC Ti
    Godina
    43
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Dobro je da se cula i druga strana da mi sa "strane" napravimo sto realniju i istinitiju sliku!!!! Pozz

  4. #14
    Junior Member Djomladin avatar
    Datum registracije
    11.01.2010
    Godina
    48
    Poruke
    13

    Podrazumevano Vodic :>)

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ne mislim da se SkiBusu ne može ili ne sme staviti primedba, ali imam utisak da je ovde zaista reč dobrim delom o preteranim očekivanjima. Ovo kažem jer sam pre dve godine išao u Tri doline posredstvom jedne (inače afirmisane) agencije, i dobar deo primedaba koje su ovde stavljene SkiBusu bih mogao da prepišem na račun te agencije, a pri tome sam platio minimum 200 E više. I opet ne mislim da je bilo katastrofa.

    A to da vodič zna francuski - e to me stvarno zanima gde ima da se nađe.
    Niko nije ni spomenuo ni apartmane ni skijaliste, NI INSTRUKTORE. Spomenuto je da su ljudi koji su organizovali pricu neozbiljni. Sve ostalo je bilo daleko od katastrofalnog.

    Les Sybelles - apartmani su ok, staze su super, cene su ok, uzivali smo iako nas vreme nije narocito posluzilo. Niko nikome nije prebacivao sto, recimo, Francuzi traze 40e doplate da bi ti ukljucili TV, to je njihovo pravo, a mi smo ionako dosli da skijamo.

    Vodic valjda treba da zna jezik zemlje u kojoj je vodic. To se moze naci u REGISTROVANIM TURISTICKIM ORGANIZACIJAMA. Mora da ima odgovarajucu strucnu spremu i licencu, odnosno polozen ispit. U suprotnom je nesto drugo, a ne vodic.
    recimo
    http://www.mycity.rs/Turizam/Kursevi...og-vodica.html

  5. #15
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Tuzno da se neko ko je od 250 ljudi uzo pare za aranzman usudjeje izjaviti: ‘sta ste ocekivali za ove pare’! Pa svi placaju te pare za boravak u Les Sybelles (kolko se sjecam tamo i nema nekih previse chique-apartmana) jer skijaliste jos uvjek relativno nepoznato. ti djecaci koji su predstavljali ski-bus moraju da se oduce od balkanske brutalnosti. Bogami ko da su oni smislili unikatne jeftine aranzmane pa sebi mogu dozvoliti takve komentare. Svi tamo idu otprilke za tu lovu, ali niko ne biva tretiran ko stoka.
    Ovdje je kolko ja vidim bilo vise pitanje nepsremnosti da se za putnike malo profesijonalnije zauzme i pobrine.
    Sto se tih “menadjera” i vodica tice nemoj te imati iluzija da slicne low-budget organizacije sa zapada koje pod slicnim uvjetima/cjenama vode ljude na skijanje uvijek imaju vodice ili hostese koje pricaju francuski (naj cesce su to studentici, a ponekad im se doslovno mora nahebati zalosne majke da bi shvatili da moraju da ti regulisu neke stvari). Cesto tu bude nesporazuma i nesulgasica (nekad i sami domacini francuzi koji rentiraju naprave sranje, pa onda organizacija na licu mjesta mora da rijesava problem)., ali poenta je da se prema gostu kojeg predstavljas kao organizacija ponasas maximalno uljudno i da se za njega zauzimas pa cak i ako nema naj optimalnijeg rijesenja.

    Put za gore iz Maurienne na par mjesta ozbiljno nezgodan, takodje zadnji dio, do gornjeg djela sela, ako kojim slucajem napada takodje zajeban. Ici iz doline u St. Sorlin d’Arves, a nemati lance je idijotizam to mozda opet nije greska agencije nego iznajmljenog autoprevoznika (ali ipak na kraju greska agencije).

    Sto se organizacije smjestaja preko low-budget agencija tice , moram reci da sam i sam odavde sa zapada kretao na skijanje a da do dolaska na odrediste nisam znao u kojim apartmanima cu biti smjesten ne samo u les sybelles nego i u valthorens isl (samo nikad se nije desilo da me ovako ko vas vozaju gore-dole)…hebiga tako je to kad organizaciju sopstvenog skijanja prepustis trecim licima. Naravoucenije organizuj se sam, sam iznajmi prevoz onako ko ski-magarci i znas na cemu si; pa ako i bude problema sam pao sam se ubijo.
    Evo vec par sezona idem u sopstvenom aranzmanu, koji je iskreno puno skuplji, ali dok to mogu priustiti tako cu i da nastavim. Kad me ponovo sitgnu (finasiske) nevolje opet cu vesela lica i pun entuzijzma sa 'stokom u low-budget'.

    Stvarno steta zbog tog cimanja koje ste dozivili, a vidim da vam se skijaliste svidilo, a ono je stvarno za te pare vise nego oke.

    Ako taj Ski-busic imalo drzi do svog imena onda ce te tipove otpusti bez dalje suplje price.

  6. #16
    Junior Member Lids avatar
    Datum registracije
    11.01.2010
    Godina
    41
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Tuzno da se neko ko je od 250 ljudi uzo pare za aranzman usudjeje izjaviti: ‘sta ste ocekivali za ove pare’! Pa svi placaju te pare za boravak u Les Sybelles (kolko se sjecam tamo i nema nekih previse chique-apartmana) jer skijaliste jos uvjek relativno nepoznato. ti djecaci koji su predstavljali ski-bus moraju da se oduce od balkanske brutalnosti. Bogami ko da su oni smislili unikatne jeftine aranzmane pa sebi mogu dozvoliti takve komentare. Svi tamo idu otprilke za tu lovu, ali niko ne biva tretiran ko stoka.
    Ovdje je kolko ja vidim bilo vise pitanje nepsremnosti da se za putnike malo profesijonalnije zauzme i pobrine.
    Sto se tih “menadjera” i vodica tice nemoj te imati iluzija da slicne low-budget organizacije sa zapada koje pod slicnim uvjetima/cjenama vode ljude na skijanje uvijek imaju vodice ili hostese koje pricaju francuski (naj cesce su to studentici, a ponekad im se doslovno mora nahebati zalosne majke da bi shvatili da moraju da ti regulisu neke stvari). Cesto tu bude nesporazuma i nesulgasica (nekad i sami domacini francuzi koji rentiraju naprave sranje, pa onda organizacija na licu mjesta mora da rijesava problem)., ali poenta je da se prema gostu kojeg predstavljas kao organizacija ponasas maximalno uljudno i da se za njega zauzimas pa cak i ako nema naj optimalnijeg rijesenja.

    Put za gore iz Maurienne na par mjesta ozbiljno nezgodan, takodje zadnji dio, do gornjeg djela sela, ako kojim slucajem napada takodje zajeban. Ici iz doline u St. Sorlin d’Arves, a nemati lance je idijotizam to mozda opet nije greska agencije nego iznajmljenog autoprevoznika (ali ipak na kraju greska agencije).

    Sto se organizacije smjestaja preko low-budget agencija tice , moram reci da sam i sam odavde sa zapada kretao na skijanje a da do dolaska na odrediste nisam znao u kojim apartmanima cu biti smjesten ne samo u les sybelles nego i u valthorens isl (samo nikad se nije desilo da me ovako ko vas vozaju gore-dole)…hebiga tako je to kad organizaciju sopstvenog skijanja prepustis trecim licima. Naravoucenije organizuj se sam, sam iznajmi prevoz onako ko ski-magarci i znas na cemu si; pa ako i bude problema sam pao sam se ubijo.
    Evo vec par sezona idem u sopstvenom aranzmanu, koji je iskreno puno skuplji, ali dok to mogu priustiti tako cu i da nastavim. Kad me ponovo sitgnu (finasiske) nevolje opet cu vesela lica i pun entuzijzma sa 'stokom u low-budget'.

    Stvarno steta zbog tog cimanja koje ste dozivili, a vidim da vam se skijaliste svidilo, a ono je stvarno za te pare vise nego oke.

    Ako taj Ski-busic imalo drzi do svog imena onda ce te tipove otpusti bez dalje suplje price.
    juce sam bas pricala sa nekim deckom koga vidjam u parku gde setamo pse zajedno, on mi rece da mu ne pada na pamet da ide skibusom jer je cuo slicne price, i da ce ici sopstvenim aranzmanom sa devojkom u austriju ove godine u martu, kao sami su se iscimali za prevoz i tako...dao mi je par saveta i cine mi se kao skroz ok, kaze on vec godinama ide tako i nista im ne fali, a sad za austriju ih ispadne 500evra sa sve skipasom...skuplje ali sigurica...

  7. #17
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Lids ja nemam pojma sta je i ko je Ski-bus ne bik da se petljam mozda je u pitanju bio sticaj ruznih okolnosti i par pogresnih ljudi na pogresnim mjestima u pogresno vrijeme.
    Pricam inace o low-budget agencijama, ali i drustvima i organizacijama koje rade pod firmom 'dobrotvornog, humanitarng drustva za prevoz skijasa na skijlaista' i 'Cjena sitnica".
    Ne volim to brate nigdje, ni na zapadu ni na istoku, Napisah predhodni post jer se citajuci vase postove sjetih naseg mentaliteta i idijotizma da ti neko mrtvo ladno kaze: "sta bi htjela za te pare" to je mnogo ponizavajuce.
    Toliko.

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    13.01.2010
    Godina
    41
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Lids Pogledati poruku
    juce sam bas pricala sa nekim deckom koga vidjam u parku gde setamo pse zajedno, on mi rece da mu ne pada na pamet da ide skibusom jer je cuo slicne price, i da ce ici sopstvenim aranzmanom sa devojkom u austriju ove godine u martu, kao sami su se iscimali za prevoz i tako...dao mi je par saveta i cine mi se kao skroz ok, kaze on vec godinama ide tako i nista im ne fali, a sad za austriju ih ispadne 500evra sa sve skipasom...skuplje ali sigurica...
    Zalosno je cuti da se komentar "decka sa kojima zajedno setas psa",a koji je CUO SLICNE PRICE, vrednuje vise od pozitivnog komentara stotina ljudi koji vec godinama putuju sa Ski busom. Zao mi je, ali za tako nesto nemam razumevanja, a narocito kada se radi o komentarima na racun ljudi koji se trude i daju svoj maksimum kako bi svima udovoljili.

    Nisam bio clan foruma, ali sam bas zbog ove teme odlucio da se registrujem i podelim svoje, inace izuzetno lepo, misljenje o Skibusu.

    Pitam vas, da li ste se, dok je to jos bilo potrebno, mucili oko vadjenja viza i cekali u redovima ispred ambasada? Takodje, da li vam se desilo da budete odbijeni iz nekada i banalnog razloga? Hvala ski busu sto nam je "uskratio pravo" da se blamiramo i brukamo u redovima za vize i sto je ovu obavezu preuzeo na sebe, sto niko ko je podneo potrebnu dokumentaciju nije bio odbijen. Mogli su jednostavno da nam daju kopiju rezervacije hotela ili aranzmana u odredjenom periodu pa i sami da se cimamo, mozda bi nekima tako bilo lakse ili bi naucili da vrednuju tudji trud.

    Takodje, hvala Skibusu na tome sto su mi obezbedili da vec trecu godinu zaredom devojka i ja zajedno putujemo po ceni aranzmana za jednu osobu u bilo kojoj drugoj agenciji. Hvala im i na svim popustima koje su nam obezbedjivali, sto pre, sto za vreme puta.
    Hvala im i sto opstaju uprkos svim pritiscima sa strane koje trpe zbog cena koje "narusavaju ugled velikih turistickih agencija".


    @Sapa

    Sumnjam da je bilo ko iz Skibusa ikada izgovorio recenicu tipa "sta ste ocekivali za te pare"
    Svima nama koji putujemo redovno sa njima uvek je potpuno jasno sta nas na putu ocekuje, gde moze da dodje do zastoja, kao i da su greske, iako minimalne, moguce. Ali isto tako nam je jasno da ce uvek dati sve od sebe da rese bilo kakav problem, makar i na licnu stetu. Ne radi se ovde o low budget agenciji, ne postoji reklama tipa "cena sitnica". Jedina reklama koju sam ja cuo do sada je bila lepa rec koja se sirila medju ljudima. Valjda bas iz tog razloga ove godine nas priblizno 30 prijatelja/poznanika putujemo sa njima u jednom od termina.
    Tesko je zadovoljiti 250 ljudi na jednom mestu, a veruj mi, u Srbiji jos je teze skupiti 250 ljudi koji bi sa tobom putovali. Iskreno verujem da se od tih 250 bar 95% vrati zadovoljno.

    Ako se skibus vec tako trudi da prevari siroti narod i izvuce im zadnji dinar iz dzepa, kako to da i van sezone pokusavaju da odrze kontakt sa svojim clanovima kroz organizaciju raznih zurki/desvanja? Za ne poverovati je da i tada dodje gomila ljudi?!


    p.s. Mora da su nam zamazali oci, zacepili usta, sve nas obmanuli, naterali da radimo protiv svoje volje i verujemo da smo zadovoljni, u stilu velikih diktatora....


  9. #19
    Junior Member Lids avatar
    Datum registracije
    11.01.2010
    Godina
    41
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    izvini mislis na one vize koje je drzava sredila da nemamo ili...?

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    13.01.2010
    Godina
    41
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    DA, bas na te vize, a koje prvi put sada nisu bile potrebne. Cak sam siguran da su vize jos uvek bile na snazi kada si uplacivala ovaj aranzman.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •