Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 25

Tema: tezina novih/starih staza

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Odlične fotke, Lector!!! Bjelasica je stvarno fino ušlagirana, nije što je ''moja'' i što je volim, ali je prava sniježna kraljica (kad ovo kažem mislim na planinu, da ne budem pogrešno protumačen). Evo članka sa cafemontenegra od danas:

    Novi snijeg-novo zadovoljstvo


    Na vrhovima Vilina voda, do kojeg vodi novi šestosjed, i Ćupovima do kojeg vodi dvosjed, ima preko metar snijega dok je u podnožju visina sniježnog pokrivača oko pola metra.

    Sve staze se redovno ravnaju i spremne su za skijaše.

    Kao što je već poznato, ove godine otvoreno je 10 kilometara novih staza a cijena ski pasa ostala je na prošlogodišnjem nivou.

    Za dobar provod na stazi i nakon skijanja pobrinuće se i DJ-evi, a zabava se nakon zatvaranja žičara od 16 sati nastavlja na platou ispred hotela Lipka uz kuvano vino i rakiju i DJ žurku.

    Ski centar Kolašin 1450 publikovao je novi web sajt na adresi www.kolasin1450.com na koji će uz Facebook stranicu poboljšati informisanost svih zainteresovanih skijaša o stanju staza i vremenskim uslovima.

    Na novoj web stranici se svakog jutra, a zatim na svakih dva sata, ažuriraju podaci o vremenskoj prognozi, visini snijega, otvorenim žičarama i ski liftovima.

    Između ostalog, posebna zanimljvost za sve posjetioce su web kamere postavljene na nekoliko najvažnijih lokacija na žičari Vilina voda kojima se takođe može pristupiti sa ove internet stranice.
    Da nije baš prazna priča o snijegu, evo i video snimka od juče:

    http://www.youtube.com/watch?v=3x75n...layer_embedded

  2. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    na snimku sa youtube, sekunde 14-17 crvene pantalone su moje

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    14.02.2006
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    @lector,hvala na iscrpnim uputama
    za zagrijavanje si mislio na donji dio staze br.5
    stazu br.4 ti i ja bi mogli hrabro propješačit

  4. #14
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Bio sam juce na Bjelasici i bilo je super!Sve sto sam ocekivao to sam i dobio:staze odlicne i dobro sredjene, dovooljno snijega i dobar izbachaj na vrh!Citao sam postove na ovom forumu ali posto nisam odavno bio na JEzerinama nisam se ukljucivao.Upravljao sam se prema Lectorovoj mapi i na isti nacin odvezao pocetak svog dana ali sam se poslije"opustio" i spustio se ukupno ni manje ni vise nego 23 puta!
    Cazzo 22, Lector je mislio na plavu stazu 4 a ne na crnu cetvorku, tj. na Jezerine a ne na Carev do.Mada, Carev do po meni nije crna staze nego bih tu boju prije dao dijelu staze koja sa Cupova krece i ima oznaku plavo 5.Dikskutabilna je i jedinica sa Viline vode i mislim da bi komotno mogla biti crna. Za poceetnike je dobra i staza od medjustanice Cupovi koja pocinje ispod Nordijskog dijela i ima crvenu oznaku mada nije toliko teska da bi bila crvena, nastavlja sa 5c i dolazi do plave petice.Da nije ove strmine koju pomenuh kad se krene sa Cupova, idealan za pocetnike bi bio i redoslijed da se samo ide stazom 5 do kraja jer ima i takvih dijelova dje se morate stapovima gurati.
    Ja sam najcesce skijao sa Vilinih voda jedinicom, pa 3,3a i na kraju na crnu cetvorku.Da nema ove krivine i kamencica na plavoj jedinici po meni bi bila 1 i 2 super jer skijam osrednje dobro.Mozda predlog za nadlezne da mozda plavu trojku za sledecu sezonu spoje direktno sa Carevim dolom?Dio plave 5 od spoja sa 3a do crne 4 su zalosno izriljali borderi tako da skoro progledala.Evi i par fotki za prilog.
    Preporucujem svima da podju i uzivaju!
    Priložene slike Priložene slike

  5. #15
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    I da ne zaboravim tu famoznu peticu s vrha Cupova da se vidi kakva je i kako ima i onih koji se zadnjicom spustaju.
    Ne rekoh da je dobra stvar i to sto kupovinom ski pasa u Lipci i Bjanki imate besplatan bus do sijalista i po meni je glupo bacati novce na parkin (sat je 1euro).Ja sam dosao iz pg u 8 i 45 i uhvatio taj prvi bus sto krece u 9.Rekose da je sledeci u 10 a zadnji sa skijalista u 16.Eto, da znate...I pivo nemate sto piti u lokalu na skijalistu jer su cijene kao pakluPivo nedje popijte u kafanama pored magistrale.
    Priložene slike Priložene slike

  6. #16
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Ex Baker, dobre slike, samo jedna ispravka, zadnji bus sa skijalista krecu u 17h.

  7. #17
    Senior Member Attention avatar
    Datum registracije
    15.12.2009
    Lokacija
    Niksic, Montenegro
    Skije / Bord
    Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Godina
    39
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    extra snimak, svaka cast!
    procitah danas u pobjedi sledece... "Najviše vožnji novim stazama je juče imao Filip Marković – 38 puta se spustio niz Bjelasicu..." hahaha
    posto je elektronsko izdanje bilo samo su ovo izbacili... umjesto da dadose neku informaciju oni stavljaju koliko se neki lik spustio
    P.S. ExBaker, sad vidi koliko je to tvoje 23 puta malo ) salim se naravno
    moze li mi neko reci koliko je duga staza sa cupova a koliko sa vilinih voda i zato samo jedan bus ide u sat vremena?

  8. #18
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Attention Pogledati poruku
    extra snimak, svaka cast!
    procitah danas u pobjedi sledece... "Najviše vožnji novim stazama je juče imao Filip Marković – 38 puta se spustio niz Bjelasicu..." hahaha
    posto je elektronsko izdanje bilo samo su ovo izbacili... umjesto da dadose neku informaciju oni stavljaju koliko se neki lik spustio
    P.S. ExBaker, sad vidi koliko je to tvoje 23 puta malo ) salim se naravno
    moze li mi neko reci koliko je duga staza sa cupova a koliko sa vilinih voda i zato samo jedan bus ide u sat vremena?
    Vidjeh ovu bruku u Pobjedi!Pokrio sam se usima i zato nisam isao u nedjelju!Al kad bi se zezaliBoljeli su misici pa ostadoh, a za koji dan napad na Filipovu tridesetosmicu.
    Ja inace kad odem da skijam provodim vrijeme na stazi a ne u sminkanju po onim bezveznim nazovi zurkicama u podnozju.
    Mislim da sam nedje bio nasao na duzinu staza pa kad naletim opet na to, a hocu, napisacu post.Bus je, predpostavljam, na svakih sat zato sto nema mnogo ljudi radnim danima.

  9. #19
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Polasci ispred Bjanke su u 9 i 10h, a povratak sa skijalista u 16 i 17h(vjerovatno imaju samo jedan autobus, a dok on ode do gore saceka putnike i vrati se treba mu oko sat vremena).. Mislim da je duzina osnovne staze sa Cupova oko 2.5 km, za staze sa Vilinih Voda nisam siguran.

    p.s. Ne morate se truditi da dostizete Filipovu 38icu, mali je Kolasinac, inace reprezentativac Crne Gore u skijanju, nisam siguran ima li 13 ili 14 godina

  10. #20
    Senior Member Attention avatar
    Datum registracije
    15.12.2009
    Lokacija
    Niksic, Montenegro
    Skije / Bord
    Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Godina
    39
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    nemoj ja da dodjem tamo pa da pokazem tom reprezentativcu )
    sad nadjoh da je staza duga hm eo izgasih stranicu pa ne znam tacno al nesto ispod 1900m... pa nije onda nesto 38 puta... ja sam na Vucje gdje je staza duga 1200m po 50 puta (zadisi se ) ali kad nema guzve i kad uletim na zicu cim se spustim a to je rijetko tamo
    P.S. nadam se brzom odlasku u kolasin da se spustim koji put

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •