Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: Ski vikendi-realno ili ne?!

  1. #11
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ogi86 Pogledati poruku
    do Maribora zajedno sa vinjetom
    Ako ides samo do Maribora,ne treba ti vinjeta,podrazumeva se starom cestom .

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Prošle godine išao sam na Krvavec 3 puta na po jedan dan - bila je opasna ski depresija usljed juga, nešto kao i ove godine. Ove godine sam išao jednom, prije par dana. Znači, podržavam ovakve poduhvate.
    Plan je dobar samo te moram upozoriti ti je time plan u realnom vremenu neostvariv. Sa Krvaveca , ako se skijaš do kraja dana, ne možeš kretuti prije 5 (gondola, autobus - nećeš stići dovoljno rano da se parkiraš na prvom parkingu, pakovanje, itd). Do Lj ti treba još nekih 25 min, granica jedna, druga, x faktor (autobus iz Gostivara koji se zaglavio 5 minuta na naplatnim kućama itd ), ako budeš u BG prije ponoći budi zadovoljan.
    Ja u BL nisam nikada stigao prije pola 9 a vozio sam 160-170 cijelim putem.

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vujche Pogledati poruku
    Ako ides samo do Maribora,ne treba ti vinjeta,podrazumeva se starom cestom .
    Izgleda da je na osnovu iskustava ipak realnija opcija Mariborsko pohorje,a ne Krvavec...

    Znaci kad se dolazi iz pravca Bg-a,ide se auto putem sve do obilaznice oko Zg-a,ali kako dalje?Gledam preko Via Michelin i malo zbunjuje?!
    Da li treba ici ovim E59(A2) putem sve vreme od Zg-a pa na dalje?I da li se placa taj deo puta kroz Hr(od Zg-a do granice sa Slo),posto deluje kao da je auto-put i koliko kosta?

    Hvala svima na informacijama

  4. #14
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od kompe Pogledati poruku
    Izgleda da je na osnovu iskustava ipak realnija opcija Mariborsko pohorje,a ne Krvavec...

    Znaci kad se dolazi iz pravca Bg-a,ide se auto putem sve do obilaznice oko Zg-a,ali kako dalje?Gledam preko Via Michelin i malo zbunjuje?!
    Da li treba ici ovim E59(A2) putem sve vreme od Zg-a pa na dalje?I da li se placa taj deo puta kroz Hr(od Zg-a do granice sa Slo),posto deluje kao da je auto-put i koliko kosta?

    Hvala svima na informacijama
    Dok ja stignem do kompa,ljudi se vec mogu vratiti sa skijanja.Na drugoj temi je clan Renato manje-vise sve objasnio,a za ovaj dio od Zg do granice sam blago receno ostao sokiran ,nekih 50km auto-puta se placa 42kn(malo manje od 6€),i kad predjes granicu ne ocekuj putokaz za Maribor,jer ga nema ,do pred ulazak u mjesto.

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vujche Pogledati poruku
    nekih 50km auto-puta se placa 42kn(malo manje od 6€)
    U Srb. i Hr. kao da se takmice ko ce skuplje da naplacuje putarine

    Videh Renatov odgovor,malopre,taman je opisao deo puta kroz Slo,pa cu to prekopirati i ovde,zbog lakseg snalazenja...

    Da, moraš skrenuti u Ptuj na staru cestu i onda ne treba vinjeta. Postoji znak od kuda je obavezna vinjeta i to je početak auto ceste prema Mariboru a ti bješ na staru cestu.

    Što se tiće vinjete, kada se voziš prema Ptuju, najednom se stara cesta
    pretvori u autoput i nađeš na autoputu ali se odmah izbaciš van (100-200 m)
    (taj dio nije pod vinjetom) - skrene se prema Ptuju, pređe se Drava i onda
    se teško snalaziš bez GPS-a jer sve table su nove i upućiju prema autoputu
    (baš zgodno).. no nekak se dođe opet do stare ceste prema Mariboru. Ako se
    ide prema Bolfenku ili Arehu autom, ima u Miklavžu (mislim) jedna benzinska
    na osami s desne strane i onda se par sto metara za nje skrene lijevo u neko
    selo, voziš se pored neke šumice sa hrpom bunkera iz WW2, pa pored neke
    industrijske zone i onda se nalaziš na jednom semaforu gdje produžiš ravno i
    počneš se penjati na pohorje. Ovaj zadnji dio je dosta zgodan jer ne moraš
    ići u Maribor pa natrag već ideš poprek. Mislim da se ne isplati ići autom
    gore na jedan dan jer žičara vozi 6 min, a autom ima dobrih pola sata gore.

  6. #16
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Nocenje sa doruckom na Pohorju u "gostioni" ("pohorska kavarna") - 30 eur. Sobe nisu uopste lose, dapace veoma uredne, TV, internet, nista losije od nekog hotela sa 3* u Hrvatskoj ili Sloveniji... Vrlo isplatno za vidend, iz BL malo vise od 3h. (naravno autoputom, 15 eura za vinjetu podjeljeno na 4 osobe nije bas toliko skupo da bi se gnjavili....)

  7. #17
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    cene su ok, ako se uzme da se samo spava jedna noć i dobije "obilan doručak" onda je cena sasvim korektna i za opciju dvoje i naviše osoba u sobi ... http://www.pohorska-kavarna.com/en/prices-info/

  8. #18
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stanislaw Pogledati poruku
    cene su ok, ako se uzme da se samo spava jedna noć i dobije "obilan doručak" onda je cena sasvim korektna i za opciju dvoje i naviše osoba u sobi ... http://www.pohorska-kavarna.com/en/prices-info/
    Zna biti problema, jer je skoro uvek zauzeta (reprezentacije, klubovi, simpoziji, individualni gosti), tako da pravovremeno rezervirajte smeštaj....
    BTW imaju najbolje torte u čitavom Mariboru (preporučujem Schwarzwaldsku tortu) i tako celi Maribor ide tu na tortice...pa bogami i ja na koje pivce poslije nočnog skijanja....
    Izmenio/la skiman; 06.10.2010 u 14:47.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •