Dobri ljudi i sami vidite kakva je situacija sa Kopaonikom...
Te ima snega malo,te nema ga ni malo...Te rade topovi,te ne rade,znaci lutrija je...Evo hteo sam ovaj vikend da idem na Kop,ali snega ima vrlo malo(sto pogoduje raznim oblicima krljanja skija )

Meni zvuci potpuno realno da se ode na vikend u Slo!
Ja sam iz Bg-a i razmisljam ovako...
Krenemo u subotu rano ujutro iz Bg-a i u Lj smo za nekih 5 sati.(Do kopa treba 4,znaci samo malo vise)Odatle ima jako malo do Krvaveca,koje je bolje skijaliste od Kop-a i ima snega u sezoni 100 %
Tu se skijamo do zatvaranja zica,zatim prenociste u izabranom smestaju(a ima ih koliko hocete od Lj do krvaveca).Ujutru opet na stazu,do zatvaranja zica(16 h),posle u kola i u Bg-u smo oko 22.

Ima i alternativa Krvavecu u vidu Mariborskog pohorja.Tu cak postoje i nocne staze,tako da i ako se ne krene rano u subotu,opet se skija sasvim dugo prvi dan!Naravno i ovde garantuju sneg u sezoni,a od ove sezone je pustena u rad i nova gondola

Sad ce neko pomisliti,pa kad si vec dotle isao mozes i do Aus,ali problem i jeste u tih nekoliko sati voznje(moralo bi se kretati mnogo rano,a i vracali bi se kasno u nedelju)

Ovo je cini mi se optimalna varijanta ako nema snega na Kopu(kao sto je slucaj sada...)i za one koji ne mogu izostajati od pon do petka sa posla/faxa.
Jeste malo skuplja opcija nego za Kop,ali ako bi nas se vise organizovalo i ne bi bilo strasno(prevoz+smestaj),a ski pass je oko 50 e za 2 dana.

(Mozda bi o ovome trebalo da razmisljaju i 'Manijaci','Ski bus' i dr...)

Da li je vec neko isao ovako i kakva su iskustva?
Ajde javljajte se pa da se organizujemo