Strana 6 od 17 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 162

Tema: Voskiranje DIY

  1. #51
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pooya Pogledati poruku
    Eh, pa mislio sam malo da ustedim a i ne vidim da je to neophodno - turpija ce skinuti i rubnik ali i fenol. Ili se ja mozda varam?

    Da, Rašpla/glodalo skida mnogo i imam i finu i srednje grubu turpiju, nije samo bilo mesta da u istom postu stavim i te slike. Inače, duzina turpija koje staju nosač sa promenljivim uglom je 70mm i mogu reci da je za iole precizan rad to neka minimalna duzina.

    Kombinovanih četki nema - jedna je sa najlonskim vlaknima a dve sa bronzanim (gruba i fina, za pre i posle peglanja).
    Turpija neće skinuti fenol...ako ovako ostaviš i ne nabaviš taj nož, ostrit češ fenol, veruj mi....Najprije treba nožem porezati fenol, da se oslobodi rubnik, a tek onda idu na metal turpije.....pisao sam ti o tome, i dao čak sliku tog noža firme Skiman na stranici prije ove.... Zapamti još jedno: rubnik radi od repa prema krivini (zato je treba okrenut skiju od sebe kada ju učvrstiš u primeže)-Znači sve ide u smeru skijanja, jedino kad budeš nakapao vosak i onda ga peglom raspoređivao po površini, onda idi od krivina prema repu, isto ide skidanje odvečnog voska, kao i glancanje.... A gde ti je plutasti kork za glancanje skije??

  2. #52
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    svakako da je ovo sto skimen kaze potrebno,ali posto to ovde,u Srbiji, nema da se kupi ja eto probah sa ovim malim ,mada i on je,mislim,vise od 7cm.Flomasterom sam obojio kantnu i skidao na 89(on ima samo 89 i 88)Posto do sada nije ostrena ,onda je valjda bila na 90,tako da sam poprilicno imao da skidam(znaci vise puta sam vozao ostrac) dok se boja od flomastera nije izgubila i ukazala se kontinuirano sjajna kantna.E sada, sta sam primetio...vec posle nekoliko zamaha na pod su poceli da padaju listovi(vise kao konci) plastike.Na kraju je toga bilo poprilicno i na podu i na samoj skiji.Znaci odgovorno tvrdim da je ovaj mali zajebant skinuo i famozni fenol.To je sve radjeno na blizzardu iqon, mozda je do skije ali fenoli su padali.Onda sam izvukao turpiju i zatupio tridesetak cm od vrha.Skiju jos nisam probao,nadam se da cu uskoro,cim prognoza pokaze suncan dan na Kopaoniku eto me gore,nosim ovaj ostrac i parce vodene smirgle ako treba da jos zatupim vrhove.I kao sto rekoh,ako sam zajebo stvar ,tu je ski servis pa nek je ostre za 300,400din da mi ne propadne dan....
    Izmenio/la drug suri; 11.02.2010 u 12:38.

  3. #53
    Member drug suri avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Lokacija
    Krusevac
    Skije / Bord
    IQON7200,elan sl race
    Godina
    64
    Poruke
    93

    Podrazumevano

    i samo jos nesto da dodam,sto se tice ovih finih i najfinijih turpija za poliranje,sve je to ,opet kazem ok,ali isto tako mislim da ovi mali ostraci takozvani all in one ,poliraju kad je pokret unazad,znaci zupci turpije su tada u suprotnom smeru,ne skidaju ali svakako poliraju i skidaju eventualne opiljke...

  4. #54
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Zapamti još jedno: rubnik radi od repa prema krivini (zato je treba okrenut skiju od sebe kada ju učvrstiš u primeže)-Znači sve ide u smeru skijanja
    Cek sad, sta je rep a sta je krivina? Nekako u mojoj (bosanskoj ) glavi nesto ne stima u gornjoj slici...

  5. #55
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Cek sad, sta je rep a sta je krivina? Nekako u mojoj (bosanskoj ) glavi nesto ne stima u gornjoj slici...
    Kako se skija? Jesu li sprijeda krivine?? Jesu....a ono što je pozadi, to su ti repovi.....Jel sad shvatljivo?
    Izmenio/la skiman; 11.02.2010 u 13:30.

  6. #56
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drug suri Pogledati poruku
    i samo jos nesto da dodam,sto se tice ovih finih i najfinijih turpija za poliranje,sve je to ,opet kazem ok,ali isto tako mislim da ovi mali ostraci takozvani all in one ,poliraju kad je pokret unazad,znaci zupci turpije su tada u suprotnom smeru,ne skidaju ali svakako poliraju i skidaju eventualne opiljke...

    Al zato fina diamantna turpija odradi svoje, poslije npr. dva dana skijanja, kad je uzmeš i samo par puta lagano potegneš po rubniku...i skija je opet oštra.... Tako je po pravilima, e sad kako kome paše.....

  7. #57
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Turpija neće skinuti fenol...ako ovako ostaviš i ne nabaviš taj nož, ostrit češ fenol, veruj mi....Najprije treba nožem porezati fenol, da se oslobodi rubnik, a tek onda idu na metal turpije.....pisao sam ti o tome, i dao čak sliku tog noža firme Skiman na stranici prije ove.... Zapamti još jedno: rubnik radi od repa prema krivini (zato je treba okrenut skiju od sebe kada ju učvrstiš u primeže)-Znači sve ide u smeru skijanja, jedino kad budeš nakapao vosak i onda ga peglom raspoređivao po površini, onda idi od krivina prema repu, isto ide skidanje odvečnog voska, kao i glancanje.... A gde ti je plutasti kork za glancanje skije??
    Hm ,turpija možda neće ali rende sigurno hoće, posebno ako se posližiš malim trikom i ako su rubnici brušeni na 88-90 stepeni - namestiš minimalni mogući ugao na nosaču turpije/alata (na primer 85 stepeni ili jos manji) i onda pažljivo stružeš rendetom. Naravno da se ovako zakači i malo od rubnika ali ako se pažljivo radi to je minimalno a odstrani će višak fenola.

    Pored 3 četke ne vidim za šta bih koristio "plutasti kork" (pluta se na nemačkom kaže kork).

    Uzgred, čini mi se da je tvoj sin negde gledao ski varijantu filma "Need for speed". Mislim, ne da mali ide nego... Zzzzzzzzzzzummmmmmmmmmmm!!!

  8. #58
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pooya Pogledati poruku
    Hm ,turpija možda neće ali rende sigurno hoće, posebno ako se posližiš malim trikom i ako su rubnici brušeni na 88-90 stepeni - namestiš minimalni mogući ugao na nosaču turpije/alata (na primer 85 stepeni ili jos manji) i onda pažljivo stružeš rendetom. Naravno da se ovako zakači i malo od rubnika ali ako se pažljivo radi to je minimalno a odstrani će višak fenola.

    Pored 3 četke ne vidim za šta bih koristio "plutasti kork" (pluta se na nemačkom kaže kork).

    Uzgred, čini mi se da je tvoj sin negde gledao ski varijantu filma "Need for speed". Mislim, ne da mali ide nego... Zzzzzzzzzzzummmmmmmmmmmm!!!
    On ima skiju sfinaliziranu sa korkom (nisam bio siguran, pa sam napisao oba imena).....ako si sve ovo nabavio, nabavi i nož, vjeruj mi...nečeš se pokajati i puno lepše češ srediti skije..... BTW imam ja još njegovih novih filmova, al me nešto Youtube zeza uz to idemo u Alta Badiu u subotu, pa ču onda napravit neku kompilaciju čitave familije na skijama....
    Izmenio/la skiman; 11.02.2010 u 13:55.

  9. #59
    Member pooya avatar
    Datum registracije
    06.01.2010
    Lokacija
    Böblingen, Detuschland
    Skije / Bord
    Elan Speedwave 12
    Godina
    54
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    On ima skiju sfinaliziranu sa korkom (nisam bio siguran, pa sam napisao oba imena).....ako si sve ovo nabavio, nabavi i nož, vjeruj mi...nečeš se pokajati i puno lepše češ srediti skije.....
    E ja onda bolje da se klonim i korka i plute jer me žmarci prolaze kad vidim malog kako jurca a kamo li da se ja upusim u tako nešto. Mozda, samo da prvo zaključim životno osiguranje i navim odelo i kacigu ali za motorcikl. Ma i tada bih se dooooooobro razmislio...

    Aj, dobro, nabavicu i tu dranguliju za fenol.

  10. #60
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pooya Pogledati poruku
    E ja onda bolje da se klonim i korka i plute jer me žmarci prolaze kad vidim malog kako jurca a kamo li da se ja upusim u tako nešto. Mozda, samo da prvo zaključim životno osiguranje i navim odelo i kacigu ali za motorcikl. Ma i tada bih se dooooooobro razmislio...

    Aj, dobro, nabavicu i tu dranguliju za fenol.
    Mali je ovo odvozio prije dve godine na stazi Gran Risa (svetski kup za muškarce u veleslalomu u Alta Badii)....zato idemo jako rano svakog jutra gore, jer tada nema gužve, staza je jako strma i zato nema zajebancije...napravimo 3-4 vožnje, a onda put pod noge u Arabbu ili neko drugo skijalište....Jedva čekam subotu, pa da krenemo, mada imamo sad i kod nas na Pohorju više od metar snega....pa je i gore ludnica...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •