Strana 15 od 17 PrvaPrva ... 51314151617 PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 162

Tema: Voskiranje DIY

  1. #141
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    ja mazem svakih 5 ski dana tj. serviseri mazu a kantne ostrenje jednom max. dva puta u sezoni, zavisno od podloge na kojoj se skija

    Onda ne skijaš baš često....ili?? Ako je podloga agresivna (a takva je kad imamo tehnički snjeg), onda se skije mažu na svako drugo skijanje, a oštre se na 4-5 skijaških dana( nekad i češče).....barem ja tako radim....

  2. #142
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Onda ne skijaš baš često....ili?? Ako je podloga agresivna (a takva je kad imamo tehnički snjeg), onda se skije mažu na svako drugo skijanje, a oštre se na 4-5 skijaških dana( nekad i češče).....barem ja tako radim....
    Izmedju 15 - 20 dana. Kao sto rekoh mazem svaki 4 do 5 dan. Ostrim kantnu na pocetku sezone i nakon nekih 10tak dana opet. Koliko sam ja naucio skija ima zivotni vek od jedno 14-15 ostrenja tako da uz 2 ostrena sezonski moze skija pozivi do 7god, posle je za baciti. Ili da se proda nekome ko nema pojma
    Kad bi je ostrio cesce onda bi je bacio posle 3 sezone, zar ne?

    Ne skijam ja na cistom ledu pa da ostrim skiju svaki drugi dan
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #143
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ja sam ove godine imao srece sa ledom zaista. Od 8 dana skijanja mislim da sam svega par puta naleteo na neki led. Na Banskom je u mojoj smeni tri dana padao sneg tako da sam skijao prshic samo

  4. #144
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Zavisi od staze sve. A
    ko skijas normalnu stazu onda nema potrebe ostriti, tek nakon 7-8 dana. Ako ostris cesce a vozis na lepim stazama onda nepotrebno unistavas skiju
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #145
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    ... Ili da se proda nekome ko nema pojma
    To si potpuno u pravu. Ja sam recimo svoje rosinjolke koje su imale bar jos sezonu-dve poklonio... Ne bi mogao to nekom da prodam, pa taman crk'o od gladi. Inace, vozim i motor i kad menjam gume, a menjam na vreme, mozda i malo ranije - mnogi takve gume kupuju i prodaju i dalje - ja bacim ili dam nekome ali uz ogradu da nije pametno da se to opet stavlja na motor, ne zelim nekog da izradim ili da nosim na dusi...

  6. #146
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Izmedju 15 - 20 dana. Kao sto rekoh mazem svaki 4 do 5 dan. Ostrim kantnu na pocetku sezone i nakon nekih 10tak dana opet. Koliko sam ja naucio skija ima zivotni vek od jedno 14-15 ostrenja tako da uz 2 ostrena sezonski moze skija pozivi do 7god, posle je za baciti. Ili da se proda nekome ko nema pojma
    Kad bi je ostrio cesce onda bi je bacio posle 3 sezone, zar ne?

    Ne skijam ja na cistom ledu pa da ostrim skiju svaki drugi dan
    Da ti kažem na šta sam mislio....skija se maže uvjek kad postane siva/bela ( i kad skijaš na tehničkom snegu, to se događa vrlo često) ...to za tih 14-15 oštrenja je čista provala....Na svojim Atomic GS 11 sam imao preko 220 skijaških dana, jeste da nije bilo skoro više rubnika, ali još je uvjek bio (problem zna biti kod FIS deklarirane skije za takmičenja gdje je več na oko manje rubnika, pa treba biti precizan, da se ga uzme još manje)..Ako radiš sam i sa mekom rukom, onda imaš sređenu skiju sa dugim vekom trajanja...što nije primer u servisima, gdje ih boli k...c za tvoje skije i koliko rubnika ti uzmu za jedno oštrenje (ali znaju uzet pare)....Kod nas skoro svi moji prijatelji imaju svoje mini servise u garažama....PS Oko leda......ako ne bih ove sezone skijao na ledu, kao što ti kažeš, imao bi do sada 1 dan skijanja.....a ne 23 kolko imam...znači bilo je 22 dana tvrdog do ledenog terena.....al je zato jučer i danas powder day...

  7. #147
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    skije se ostre kad prestanu da drze u zavoju bilo to svaki drugi dan ili svake druge godine
    sve zavisi kako covjek agresivno skija sto se voska tice mozes svaki dan....
    najbitnija stvar je nauciti raditi sam
    servisu je u interesu da ostris skije sto vise i da skinu sto vise kantne jer valja prodat nove skije svake sezone

  8. #148
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    za ozbiljne stvari na rubniku treba ti najmanje ovo, ili ostavi nekom dobrom ski servisu:
    Evo malo da oživim ovu bitnu temu pred sezonu:
    Nabavio sam držač turpije, 88*, sada su na redu turpije. Tu imam dilemu, koliko mi turpija treba i koje vrste?
    Npr, jedna gruba http://www.tesmasport.si/viala-finska-pila-120-mm-cut-0
    jedna fina http://www.tesmasport.si/viala-finska-pila-100mm-cut-1 ili http://www.ebay.de/itm/170814375000?...84.m1423.l2649
    jedna dijamantska http://www.tesmasport.si/viala-finska-pila-100mm-cut-1.
    Tu mi nije baš jasno ovo cut 0/1/2, je li to oznaka vrste zubaca na turpiji ili šta već, šta tu odabrati?
    Da li može neki dijamantski komplet pa da ne kupujem ove metalne uopšte, npr.
    http://www.tesmasport.si/skiman-diam...t-active-100mm,
    http://www.tesmasport.si/diamantna-pila-1000
    ili http://www.ebay.com/itm/DMT-Diamond-...item43ad34278f.
    Nož za fenol je takođe u planu a ove četke bi mogle i neke iz OBI-ja, da ne kažem da nisu neophodne, ja je do sada nisam koristio a kada namazem skije ovim već ranije spominjanim univerzalnim voskom idu ludo brzo i vosak se drži bar 3 dana.

  9. #149
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    ja sam prvo kupio dijamantsku medium turpiju par hromiranih i karbon koju sam dobio uz drzach... bila mi je dovoljna ta jedna dijamantska obzirom da nisam skijao dosta po ledu.kako sam poceo vise da sredjujem skije sebi i ekipi morao sam nabaviti jos dve naravno razlicite finoce. uzmi beast ili neki drzac turpije 1° ili po zelji za "base" ugao.

  10. #150
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Da izvučem temu iz ostave :

    Čime (konkretno) čistite kliznu površinu pre voskiranja?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •